Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zbiór informacji o grze


86 replies to this topic

#1 Anomander

Anomander

  Znawca

 • Ekspert Royal Quest
 • PipPipPipPipPip
 • 257 Postów:
 • LocationOpole

Napisany 27.11.2013 - 12:06:52

Chciałbym podzielić się z Wami swoją wiedzą na temat gry zgromadzoną po krótkiej przygodzie z rosyjską wersją. Tekst ten podzielony zostanie na działy i każdy z nich będzie poświęcony innemu aspektowi gry.

 

 

Dziennik zmian:

 

0.1 - pierwotna wersja poradnika

0.11 - poprawa paru błędów, dodanie informacji o sposobach zdobycia mountów, dodanie nowych informacji o gildiach m.in. o umiejętnościach pasywnych

0.12 - dodanie tabelki z doświadczeniem oraz więcej informacji o samym zdobywaniu poziomów; dodanie mapki świata; dodanie wymagań sprzętowych.

 

 

 

 

[color=#ff0000;]Wymagania sprzętowe[/color]

 

 

 

Minimalne

 

System: Windows 7/ Vista / XP SP3
Procesor: Intel Core 2 Duo / AMD Athlon X2 64 3.0 GHz
RAM: 2 Gb
Dysk twardy: 10 Gb miejsca na dysku
Karta graficzna: 512 Mb NVIDIA GeForce 9500GT / ATI Radeon HD 3450

 

Zalecane

 

System: Windows 7/ Vista / XP SP3
Procesor: Intel Core i5-760 / AMD Phenom II X4 965
RAM: 4 Gb
Dysk twardy: 20 Gb miejsca na dysku
Karta graficzna: 1024 Mb NVIDIA GeForce GTX 470 / ATI Radeon HD 5870

 

 

 

[color=#ff0000;]Tworzenie postaci oraz jej rozwój[/color]

 

Dodaj obrazek

 

[font="verdana, geneva, sans-serif;"]Po pierwszym uruchomieniu gry i odpaleniu kreatora postaci do wyboru mamy cztery podstawowe klasy, są to kolejno Szermierz, Mag, Strzelec i Złodziej. Po osiągnięciu 20 poziomu doświadczenia zyskamy możliwość zmiany klasy na bardziej zaawansowaną – każda specjalizuje się w czymś innym, więc na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. [/font]

 

 

Szermierz -> Krzyżowiec (tank, ochrona innych) lub Rycerz ciemności (tank, dps)

Złodziej -> Rozbójnik (dps, duża ilość cc) lub Skrytobójca (duży dps, niewidzialność)

Strzelec -> Snajper  (duży dps, spory zasięg) lub Łowca (dps, leczenie, pułapki)

Mag -> Czarodziej (leczenie, buffy, aoe) lub Czarnoksiężnik (dps, duża ilość cc)

 

Więcej informacji na temat zaawansowanych klas znajdziesz w osobnym poradniku:

 

http://forum.muve.pl...staci-poradnik/

 

 

Maksymalny poziom postaci to 60.

 

Zdobywanie doświadczenia w grze jest połączeniem stylu europejskiego z azjatyckim. Lwią część doświadczenia uzyskujemy z rozmaitych questów, które podzielone są na zwykłe fabularne (idź tam, zabij, pozamiataj etc), oraz powtarzalne przydatne gdy te pierwsze się nam skończą, a pasek poziomu dalej nie chce dojść do końca. Pod koniec gry pojawia się już typowy dla azjatów grind, czyli ciągłe ubijanie potworów. Na szczęście dzięki elementom pvp wplecionym w pve jak i możliwość zdobywania doświadczenia poprzez branie udziału w osobnych rozgrywkach pvp można częściowo uniknąć typowego grindu, gdy ktoś jest jego przeciwnikiem.

 

Mniej więcej do 40-45 poziomu rozwijanie postaci odbywa się w sposób w miarę szybki. Później proces ten zwalnia wraz z każdym kolejnym zdobytym poziomem, a poczynając od 50tego przypomina wręcz wyścigi ślimaków. Ze zdobytych przeze mnie informacji wynika, że na zdobycie maksymalnego poziomu doświadczenia potrzebne będzie poświęcenie 3-4 miesięcy i to w sytuacji, gdy już mamy postać na 50 poziomie! Zatem wielbiciele Lineage 2 znajdą kolejną rzecz pochodzącą z ich ulubionej gry.

 

Tak prezentuje się tabelka z ilością doświadczenia potrzebnego do następnego poziomu (naciśnij na spoiler):

 

Spoiler

 

Każda postać posiada 4 główne atrybuty, w które można rozdawać punkty po zdobyciu nowego poziomu, są to:

 

- siła, inteligencja, celność (w zależności od klasy) – zwiększa obrażenia

- zręczność – zwiększa szybkość ataku i obniża cooldown zaklęć

- wytrzymałość – zwiększa maksymalny poziom życia

- szczęście – zwiększa szansę na zadanie krytycznych obrażeń

 

Dodatkowo, po zainwestowaniu 10 punktów w dany atrybutów zyskujemy dodatkowe właściwości:

 

- siła, inteligencja, celność (w zależności od klasy) – dodatkowe 15 obrażeń

- zręczność – zwiększa szybkość ataku i obniża cooldown zaklęć – zwiększenie o 2,5% szybkości ataku

- wytrzymałość – zwiększa maksymalny poziom życia - dodatkowe 15-30 many (energii)

- szczęście – zwiększa szansy na zadanie krytycznych obrażeń o 1%

 

 

Dodaj obrazek

 

Tak prezentuje się drzewko talentów jednej z klas. Na początku dostępne jest jedynie pierwsza 'gałąź', kolejne 3 odblokowują się po zmianie klasy.

 

Co 4 poziomy zyskujemy jeden punkt talentu, po zainwestowaniu którego możemy zmienić działanie niektórych naszych zaklęć lub też dodać do nich dodatkowe właściwości (dłuższe CC, większy dmg, większe aoe etc). Dodatkowo, po zmianie klasy na 20 poziomie otrzymujemy kolejne 3 punkty.

 

Odnośnie inwestowania punktów talentu, zaczynamy od lewej strony i kolejne stopnie w danym drzewku odblokowują się dopiero gdy wybierzemy przynajmniej jeden dostępny talent z poziomu ‘niżej’.

Po zmianie klasy na zaawansowaną otrzymuje się darmowy reset talentów, kolejne już są płatne – niezbędny do tego jest przedmiot z IS.

 

W odróżnieniu od innych gier, płeć postaci na spore znaczenie na jej dalszy rozwój. Część przedmiotów może być założona tylko przez konkretną płeć i dzięki temu lepiej spełnia ona swoją rolę – jednak dotyczy to konkretnych buildów.

 

Dodaj obrazekDodaj obrazek

 

Tak wyglądają bojowe mounty, dostępne jedynie dla Szermierzy. Inne klasy także mogą korzystać z mountów, jednak tylko do szybszego przemieszczania się. Mounty trzeba karmić, gdy są głodne to ich prędkość zostaje obniżona o połowę.

 

Mounty będą dostępne z trzech źródeł:

 

1) questy

2) do zakupienia u niektórych npc za jedną z walut dostępnych w grze

3) item shop

 

[color=#ff0000;]Przedmioty[/color]

 

Każda klasa może używać różnych broni, w zależności od naszych potrzeb oraz buildu, nie ma tutaj ograniczenia znanego z innych gier mmo. Oczywiście, każda broń różni się czymś pomiędzy sobą.

 

W grze istnieje 7 elementów: ogień, woda, ziemia, powietrze, trucizna, chaos i neutralny.

 

Tak wygląda zależność pomiędzy elementami:

 

ogień > ziemia > powietrze > woda > ogień

 

Chaos radzi sobie dobrze z każdym innym elementem, oprócz neutralnego.

 

Obrażenia od trucizny są zawsze takie same, niezależnie od atrybutu obrony.

 

Każda broń oraz potwór mają przypisany do siebie element, dzięki temu używając zaklęć z danego elementu możemy zadać dodatkowe obrażenia potworom posiadającym słabość na niego – w ogromnych uproszczeniu, jest to coś w stylu pokemonów. Dodatkowo, gdy posiadamy broń, która ma atrybut ognia i udajemy się polować na drzewka, to będą one automatycznie stawać w płomieniach i uciekać przed nami (nawet gdy będziemy używać zwykłych ataków). Zależności pomiędzy elementami umieszczę w innym poradniku za jakiś czas.

 

W grze istnieje rozbudowany system ulepszanie przedmiotów, podzielony na dwie części. Pierwsza z nich to klasyczne podbijanie poziomu przedmiotu (maksymalnie do +10), co zwiększa jego statystyki – oczywiście od +3/+4 będzie mógł ulec zniszczeniu jak się nam to nie uda. Druga natomiast pozwala nam wkładać do nich karty, które wypadają z potworów – one także zwiększają nasze statystyki.

 

Przykładowa karta:

 

Dodaj obrazek

Karta Dzikiego Zwierza

Można włożyć do: hełm

+ 3 do zręczności, +50% szybka regeneracja energii

 

Istnieją także karty, które dają nam nowe aktywne umiejętności.

 

Odnośnie tworzenie nowych przedmiotów to oczywiście istnieje taka możliwość. Potrzebujemy do tego zarówno recepty oraz surowców – te można znaleźć wszędzie i w każdej postaci np. są to roślinki, kamienie.

Jednak, oprócz tych dwóch rzeczy potrzebne jest nam także Elum, surowiec uzyskiwany podczas rozkładania innych przedmiotów na części pierwsze. Istnieją 3 kolory Elum, to jaki otrzymany zależy od rodzaju przedmiotu. Na temat samego craftingu napiszę więcej po starcie bety, ponieważ nie zagłębiałem się w ten element za bardzo.

 

Co do sprzedawania przedmiotów, to nie mam w tej chwili pewności, ale w RQ nie znajdziemy Domu Aukcyjnego. W każdym mieście istnieją wydzielone strefy, w których możemy rozłożyć swój sklep i pozbyć się niechcianego ekwipunku. Jednak istnieje możliwość przeszukania wszystkich wystawionych sklepów, jednak do ceny przedmiotu zostanie doliczona dodatkowa kwota (25% dla normalnych kont i 15% dla premium).

 

 

Rodzaje waluty dostępnej w grze:

 

Dodaj obrazek- Złoto - wypada z potworów, otrzymuje się je także za sprzedaż niepotrzebnych przedmiotów etc. jest to główna waluta używana w grze.
Dodaj obrazek- Runy Elenium - waluta zdobywana na mapach z otwartym PVP, używana głównie do zakupu recept oraz materiałów,
Dodaj obrazek- Rojale - waluta premium, używana w Item Shopie,
Dodaj obrazek- Insygnia - waluta specjalna, którą można otrzymać w nagrodę za zajęcie wysokiego miejsca w rankingach PVP (jeden to zabijanie innych graczy, drugi dotyczy pojedynków); można ją także otrzymać za polecanie gry znajomym,
Dodaj obrazek- Znaki Krwi - waluta będącą nagrodą za udział w arenach; używana do zakupu nowych przedmiotów przydatnych w tym trybie.

 

Uwaga! Nazwy walut mogą się różnić od tych dostępnych w polskiej wersji, jednak ikonki powinny zostać takie same.

 

 

[color=#ff0000;]PVE / PVP[/color]

 

 

Dodaj obrazek

 

Tak prezentuje się mapa świata gry, wraz z zakresem poziomowym potworów, które można spotkać w danej strefie. Rosyjskie nazwy zostaną zastąpione polskimi jak tylko ruszy CBT.

 

 

Maksymalna ilość osób w grupie wynosi 8.

 

W zależności od wielkości grupy zdobywane doświadczenie ulega zwiększeniu:

 

1: x1
2: x1.2
3: x1.35
4-8: x1.5

 

Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie – wielbiciele mordowania potworów mogą ciągle przebywać w strefach do tego przeznaczonych i nie martwić się, że ktoś na nich napadnie. Natomiast ci, którzy dodatkowo lubią znienacka atakować innych graczy mogą wybrać się do specjalnych lokacji, gdzie nie ma żadnych ograniczeń  tego rodzaju – łączę one walkę pve z pvp.

 

Zaletą stref z wolnym pvp jest ograniczenie poziomów, nie spotkamy się zatem z sytuacją, gdy jakaś znudzona 60tka wpadnie wybijać nowych graczy chcących zasmakować w pvp.

 

Kolejnym trybem łączącym pve z pvp jest zdobywanie zamków oraz fortec, jest to dość rozbudowany tryb  o którym więcej napiszę innym razem. Na chwilę obecną powiem tylko tyle, że zamki różnią się wielkością i niektóre można zdobyć w parę osób, zaś w celu zdobycia innych potrzebna będzie znacznie większa ilość osób. Nie należy zapominać o tym, że inni gracze mogą nam w tym przeszkadzać.

 

Ataki na zamki odbywają się w odgórnie wyznaczonych dniach i godzinach, trochę to przypomina Lineage 2 pod tym względem.

 

Oczywiście, istnieją tryby gry przeznaczone stricte pod pvp, są to różnego rodzaju areny, do których można udać się z miasta. Za udział w walkach na arenach będziemy otrzymywać specjalną walutą, dzięki którym możemy zakupić nowe wyposażanie przydatne w pvp.

 

[color=#ff0000;]Gildie[/color]

 

[color=#ff0000;]Dodaj obrazek[/color]

 

Założenie gildii jest dostępne po uiszczeniu opłaty w wysokości 1kk złota – wystarczy porozmawiać z npc dostępnym w mieście (Pierwszy Minister Vorian).

 

Początkowy limit osób w gildii wynosi 30.

 

Członkowie gildii mają także dostęp do skrytki gildyjnej, w której można umieszczać różne przedmioty.

 

Poziom gildii zwiększa się poprzez zabijanie potworów przez jej członków - 3% zdobywanego doświadczenia trafia na konto gildii.

 

Na każdym poziomie można wykupić nowe umiejętności pasywne, które będą wzmacniać członków.  Lista dostępnych umiejętności klanowych wygląda następująco:

 

- zwiększenie limitu miejsc w gildii,

- zwiększenie szybkości zdobywania doświadczenia,

- zwiększenie ilości złota wypadającego z potworów,

- zwiększenie zadawanych obrażeń,

- zwiększenie odporności na obrażenia,

- zwiększenie prędkości,

- zniżki przy kupowaniu / sprzedawaniu przedmiotów,

- nowa umiejętność - Wskrzeszenie, pozwalająca ożywić wszystkich członków gildii w promieniu 10 metrów,

 

Dodatkowe umiejętności dostępne tylko dla lidera:

 

- nowa umiejętność - Wezwanie do boju, umożliwiająca przeniesie wszystkich członków gildii do lokacji, gdzie znajduje się lider,

- nowa umiejętność - Baner Leczenia, która leczy pobliskich członków gildii,

- nowa umiejętność - Baner Odnowienia, która przywraca manę oraz energię pobliskim członkom gildii,

- nowa umiejętność - Baner Ataku, która rani paru pobliskich wrogów.

 

Niektóre z tych umiejętności posiadają dodatkowe poziomy, po wykupieniu których zostają one wzmocnione.

 

Uwaga! Umiejętności pasywne będą dostępne tylko dla członków, którzy 'zdobyli' dla swojej gildii minimum 100k doświadczenia.

 

 

Do osiągnięcia 10 poziomu potrzebne jest wykonaniu specjalnego zadania lub uiszczeniu opłaty (5kk). Na tym poziomie gildie zyskują nowe możliwości:

 

- dołączanie do sojuszy,

- wypowiadanie wojen innym gildiom (maksymalnie 5); w momencie wysyłania informacji o wypowiedzeniu wojny, można dodać wysokość kwoty, którą dana gildia musi zapłacić, aby ją wycofać,

- jeżeli wroga gildia nie przyjęła wojny, to po 3 dniach rozpocznie się ona automatycznie; w tym czasie gildia może wycofać swoje roszczenia,

- jeżeli w ciągu tych 3 dni wyzwana gildia zapłaci wymaganą kwotę to nastąpi czas rozejmu,

- gildii, które są w stanie wojny mogą zabijać wrogich członków w każdej lokacji poza startowymi oraz miastami,

- zabijanie członków wrogiej gildii daje reputacje, to od niej zależy wynik wojny,

- po 7 dniach od rozpoczęcia wojny każda ze stron może się poddać lub też zgłosić chęć zawarcia pokoju,

- po 21 dniach od rozpoczęcia wojny następuje podliczenie zdobytej reputacji przez obie gildie; gildia, która będzie miała jej więcej otrzyma dodatkowo 50% popularności przegranej gildii,

- po zakończeniu wojny następuje okres 14 dni pokoju, w którym nie można na nowo jej wypowiedzieć.

 

Po opuszczeniu gildii nie można dołączyć do innej przez okres 3 dni.

 

Gildie mogą ustawiać własne cresty, ich rozmiar wynosi 48x48 pikseli.

 

 

To by było na tyle, jak jeszcze coś przyjdzie mi do głowy to uaktualnię ten tekst. Jeżeli macie jakieś pytania na temat czegoś związanego z grą, to postaram się Wam udzielić na nie odpowiedzi.


 • Morrowind, NyanMooiv, Konuga and 11 others like this

ogvk.jpg


#2 Marcin

Marcin

  Matuzalem

 • Król Forum
 • 1649 Postów:

Napisany 27.11.2013 - 12:11:13

Przypinam oczywiście.#3 SoniQ

SoniQ

  Uparty Gracz

 • Members
 • PipPipPipPip
 • 187 Postów:
 • LocationPoznań

Napisany 27.11.2013 - 12:30:04

Świene! dzieki temu juz mozna poznac co czeka nas w grze dzieki za Twoja pracowitość :)
 


#4 Zathard

Zathard

  Gracz Niedzielny

 • Members
 • PipPip
 • 29 Postów:
 • LocationZabrze

Napisany 27.11.2013 - 12:31:05

Świetny opis, wielu rzeczy się dzięki temu dowiedziałem  ;)#5 Loozak

Loozak

  Uparty Gracz

 • Members
 • PipPipPipPip
 • 134 Postów:

Napisany 27.11.2013 - 12:42:56

No wręcz przepięknie [color=#ff0000;]+[/color] dla Cb :D


rm6yqp.jpg


#6 Eddy

Eddy

  Świeżak

 • Members
 • Pip
 • 19 Postów:

Napisany 27.11.2013 - 12:48:18

jeśli chodzi o exp w grupie to zakładając ,że jestem w grupie 8 osobowej i każdy zabija po 1 mobie to dostaje exp za moba co ja zabiłem czy za te wszyskie?#7 Sheitah

Sheitah

  Gracz Niezawodny

 • Members
 • PipPipPipPipPip
 • 318 Postów:
 • LocationZ lasu

Napisany 27.11.2013 - 12:50:05

System gildii i wojny gildijne przypominają mi ciut zasady pochodzace z Lineage2.  A dla mnie to baaardzo dobrze ^^#8 Eddy

Eddy

  Świeżak

 • Members
 • Pip
 • 19 Postów:

Napisany 27.11.2013 - 12:54:49

mi się nie podoba głownie to przyjmowanie wojen ,jeśli się boisz to zostań w mieście ;p#9 Boombel

Boombel

  Gracz Niedzielny

 • Members
 • PipPip
 • 21 Postów:
 • LocationToruń

Napisany 27.11.2013 - 13:16:40

Super robota.


F27q6fz.jpg


#10 Pumbos

Pumbos

  Gracz Niedzielny

 • Members
 • PipPip
 • 28 Postów:

Napisany 27.11.2013 - 13:24:32

Good work mate;)


  ~~~Just a shadow~~


#11 SoniQ

SoniQ

  Uparty Gracz

 • Members
 • PipPipPipPip
 • 187 Postów:
 • LocationPoznań

Napisany 27.11.2013 - 13:46:24

bedzie jak w Lineage :D sklada sie pt i lata po lokacjach wycinajac wary :D  szykuje sie dobra zabawa ;) nie bedzie expienia solo bo wojna zabije :P
 


#12 Kernacky

Kernacky

  Gracz

 • Members
 • PipPipPip
 • 78 Postów:

Napisany 27.11.2013 - 13:50:17

Takie rzeczy to się czyta z przyjemnością, świetna praca dzięki której dowiedziałem się kilku istotnych rzeczy. Podobało mi się porównanie z pokemonami. Pokelove forever ^^

#13 Kojack

Kojack

  Świeżak

 • Members
 • Pip
 • 13 Postów:

Napisany 27.11.2013 - 13:51:30

Będzie się dało cofać pkty dodawane w atrybuty?#14 DamYan

DamYan

  Gracz Niezawodny

 • Members
 • PipPipPipPipPip
 • 304 Postów:
 • LocationKraków

Napisany 27.11.2013 - 15:44:19

Piękny poradnik. Przyda się początkującym z zapoznaniem się z grą ;]#15 Amaczi

Amaczi

  Świeżak

 • Members
 • Pip
 • 12 Postów:
 • LocationWieluń

Napisany 27.11.2013 - 16:30:23

A Mounty są darmowe czy z IS ?

PS. Dzięki za wiele przydatnych informacji :)#16 Yahou

Yahou

  Świeżak

 • Members
 • Pip
 • 6 Postów:

Napisany 27.11.2013 - 16:44:10

Dziękuję ;) Świetna robota, tym bardziej, że na grupie facebook jest mało napisane. Powinien tam się pojawić link do Twojego tutka :)


94010894795252311419.png


#17 Shin

Shin

  Świeżak

 • Members
 • Pip
 • 6 Postów:

Napisany 27.11.2013 - 16:56:34

Świetne! Na pewno ułatwi to rozgrywkę. : )


 "Skoro masz czas na myślenie o pięknym końcu, dlaczego nie wykorzystasz go na piękne życie aż do samego końca?"
0b1b56f2ba6a007a1677c9fbf447bd2f_2.jpg


#18 Anomander

Anomander

  Znawca

 • Ekspert Royal Quest
 • PipPipPipPipPip
 • 257 Postów:
 • LocationOpole

Napisany 27.11.2013 - 17:06:03

Będzie się dało cofać pkty dodawane w atrybuty?

 

A tego nie jestem pewien niestety, sprawdzę.

 

A Mounty są darmowe czy z IS ?

PS. Dzięki za wiele przydatnych informacji :)

 

Mounty będą dostępne z trzech źródeł:

 

1) questy

2) do zakupienia u niektórych npc za jedną z walut dostępnych w grze (jest ich całkiem sporo, dodam te informacje do poradnika później)

3) item shop


ogvk.jpg


#19 Rinue

Rinue

  Świeżak

 • Members
 • Pip
 • 4 Postów:

Napisany 27.11.2013 - 17:30:10

Witam , ogolnie gra bardzo przypomina ragnaroka online ( kto gral przyzna mi racje ) , moze komus sie przyda kalkulator talentow i db wer. rosyjska:) -> http://royalquest-db...lc?c...:1.1.1.1 . Pozdrawiam.#20 Qeshua

Qeshua

  Gracz Niezawodny

 • Members
 • PipPipPipPipPip
 • 354 Postów:
 • LocationWrocław

Napisany 27.11.2013 - 17:33:33

tego potrzebowalem, zastrzyk wiedzy ahhh ++++++++++++ :) full :)

 

dzieki za swietny opis :)

 

Rinue pw masz.

Dodaj odpowiedź  


0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych