Skocz do zawartości

Zdjęcie

Steambox. Sporo szczegółów

• Please log in to reply
4 replies to this topic

#1 Marcin

Marcin

Matuzalem

• Król Forum
  • 1649 Postów:

Napisany 07.01.2014 - 11:20:49

Za GOL-em:

[color=rgb(0,0,0);font-family:Arial;font-size:15px;background-color:rgb(239,239,239);]Podczas targów CES 2014 ujawniono producentów komputerów Steam Machines. Oprócz tego poznaliśmy konfiguracje sprzętowe poszczególnych urządzeń, ich wygląd oraz ceny.[/color]

http://www.gry-onlin...13.asp?ID=82447

Nie ma co się rozpisywać. Zapowiada się to naprawdę ciekawie.

#2 Naknarot

Naknarot

Gracz

• Members
  • PipPipPip
  • 79 Postów:

Napisany 07.01.2014 - 12:33:16

Zastanawia mnie tylko sens steamboxa? Cena jest obłędna, gdzieś widziałem info, że koło 1899$, a oferuje gry z PC? Za tą cenę mam dobrego PC-ta + nextgena i dużo większy pakiet gier.

#3 Kuba

Kuba

Gracz

• Members
  • PipPipPip
  • 76 Postów:
  • Locationz nienacka

Napisany 07.01.2014 - 18:41:20

Za około 700 dolarów (około 2100) dostaniesz sprzęt z Intel Core i3-4339  3,5 GHz, dysk 500 GB, 8 GB RAM i kartę NVIDIA GeForce GTX 760 2 GB. Także nie jestem przekonany, żebyś za taką kwote złożył dobrego kompa i jeszcze zostało na nową konsole i "dużo większy pakiet gier".

Dodatkowo: to pewnie będzie dobrze skonfigurowany/zoptymalizowany sprzęt i dla kogoś kto ma mało miejsca w mieszkaniu/jest minimalistą/wstaw dowolne może to być całkiem fajne rozwiązanie.

Coś jak komputery MAC tylko od Valve ;)

Nie ujawniono jego specyfikacji sprzętowej, ale ma ona zapewnić płynne działanie większości PC-towych gier w rozdzielczości 1080p. Uwagę przykuwa także wygląd i niewielkie rozmiary (8x3 cale, czyli około 20x8 cm). Sprzęt ma kosztować tyle, co konsole PlayStation 4 i Xbox One (czyli od 399 do 499 dolarów)

Dla mnie bomba, będe śledził. :)

0545.png

#4 Naknarot

Naknarot

Gracz

• Members
  • PipPipPip
  • 79 Postów:

Napisany 08.01.2014 - 09:16:49

Co do dużo większego pakietu gier, to chodziło mi o PC + nextgen konsola, tak jak mam teraz :P Ja osobiście nie widzę sensu kupowania steamboxa, bo PC-ta mam dość mocnego i na najbliższe 2-3 lata starczy.

Wiadomo, że pewnie znajdą się osoby, które się skuszą na steamboxa, ale jestem ciekaw czy będzie możliwość ingerencji w bebechy czy też będzie zamknięta konstrukcja (nie chciało mi się szczególnie drążyć temat). Jeśli będzie zamknięta (zakładam, że tak), to moim zdaniem obecne konsole będą miały małą "przewagę" ze względu na łatwiejszą optymalizację (gra będzie wyglądała identycznie na każdej konsoli Sony) a w przypadku Steamboxa wygląd i samo "chodzenie" gry będzie zależało od tego jaką wersję steamboxa kupiłeś, co jest trochę głupie.

#5 Vins3nt

Vins3nt

Świeżak

• Members
  • Pip
  • 1 Postów:

Napisany 08.01.2014 - 10:21:46

Lepiej wymieniać co miesiac dwa, jakąś częśc w kompie imho. Lepiej wyjdzie niż kupowanie boxa

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych