Skocz do zawartości

Zdjęcie

Mapy PvP - jakieś zasady?

111 replies to this topic

#21 Nieskalany

Nieskalany

Gracz Niezawodny

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 320 Postów:

Napisany 02.01.2014 - 14:56:17

Fresque już określiła stanowisko administracji, nie masz się czego obawiać.

a1ex.png pai4.png kmb0.jpgpai4.png.a468X60_01_web.jpg

#22 Gelhrid

Gelhrid

Uparty Gracz

• Members
  • PipPipPipPip
  • 193 Postów:

Napisany 02.01.2014 - 14:58:52

napisala tylko ze zastanawia sie na uregulowaniem tej kwestii co dla mnie brzmi niepokojaca sam pomysl zastanawiania sie ze mozna to uregulowywac

utgard.guildlaunch.com

#23 Hateme

Hateme

Gracz Niedzielny

• Members
  • PipPip
  • 44 Postów:

Napisany 02.01.2014 - 15:02:49

Na graczy ktorzy nie radza sobie w PvP czekaja dziki w lesie. Dla gildi ktora potrafi sie zorganizowac i 'wygonic' wszystkich z pvp map czeka phat loot i Insygnie na koniec miesiaca.

Wiec krotko, gra nagradza za zabijanie ludzi na pvp zone, a administracja stara sie wprowadzic ograniczenia i 'niepisane' zasady. Nie jestem na pozycji zeby mowic wam co macie robic ale skomentowac moge - to jeden z najgorszych pomyslow tego roku.

Edit:

Przypominam, ze jedyne zasady sa okreslane w umowie podpisanej przy rejestracji do gry. reszte reguluje mechanika gry. wiec albo jedno albo drugie jak sie zmieni bedzie trzeba respektowac, forum nie jest medium regulujacym zasady Royal Quest wiec nawet jesli administracja cos tutaj napisze, prawnie nie moze tego respektowac (kazdy gracz tutaj ma podpisana umowe ktora musi respektowac zarowno gm jak i gracz.)

99oq.png

#24 Thuldumar

Thuldumar

Gracz

• Members
  • PipPipPip
  • 54 Postów:

Napisany 02.01.2014 - 15:14:47

Temat nie był założony po to, żeby rozmawiać o wojnie, którą sami sobie wywołaliście i wiedzieliście dokładnie jak to się skończy...

Co do tego, że płaczę o zabijanie to chyba wy macie jakieś problemy z odróżnieniem wyrażania swojej opinii na dany team, a płaczem o jakieś pierdoły. Podałem swój przykład z wyprawy na "Zerro" i na tym się kończy. Nie udało mi się ubić tych cwaniaków jak byli w grupie to ich dopadnę innym razem jak będą solo. Jestem cierpliwy, pamiętliwy i do tego bardzo mściwy. Mam kolejny przykład z udziałem waszej akademii i jakiegoś losowego maga: We dwóch mnie ubili ale drugim razem przeskoczyłem na tego innego maga i jak padł to ten z akademii uciekał ale i tak go dopadłem. Czyli są mocni tylko w grupie i jak tracą przewagę to uciekają z podwiniętym ogonem. Będę widział, że tępią innych graczy to ja będę robił z nimi dokładnie to samo. Wam sprawia przyjemność zabijanie słabszych, a mi zabijanie tych co utrudniali spokojne granie innym :)

#25 Fresque

Fresque

Royal Quest GM

• Royal Quest Support
  • 966 Postów:

Napisany 02.01.2014 - 15:15:38

Wiec krotko, gra nagradza za zabijanie ludzi na pvp zone, a administracja stara sie wprowadzic ograniczenia i 'niepisane' zasady. Nie jestem na pozycji zeby mowic wam co macie robic ale skomentowac moge - to jeden z najgorszych pomyslow tego roku.

Przede wszystkim - spokojnie.

Ok, z perspektywy widzę że mój pierwszy post brzmiał jakby to miało być teraz zaraz, głównie dlatego że znałam tylko argumenty drugiej strony - a naprawdę dużo ludzi się żali na to, co się dzieje.

Natomiast Wasze argumenty do mnie przemawiają więc na pewno nie będzie żadnych gwałtownych ruchów

• Kebab likes this

Zanim napiszesz wątek o błędzie lub zgłosisz błąd w grze kliknij TUTAJ

Nie możesz się zalogować do gry? Masz problem techniczny? Potrzebujesz pomocy supportu? Pisz na: pomoc@royalquest.pl

#26 M3f

M3f

Uparty Gracz

• Members
  • PipPipPipPip
  • 125 Postów:
  • LocationW-wa, Ursus

Napisany 02.01.2014 - 15:15:42

Osobiscie expilem w wiezy i solo i z grupa, rzadko kiedy gdy gralem solo grupy mi odpuszczaly, ale trudno, taki urok tej lokacji. Natomiast gdy szedlem z grupa, czesto olewalismy pojedyncze niskie levele expiace sobie, czesto natomiast zabijalismy lev 30 krecace sie tu. Malo tego, czesto gdy ominelismy samotnego gracza level 30, ten potem atakowal nas 4 gdy bylismy na low hp (moze chcial screeny wrzucic na forum potem, ze zabil 2 z 4 zanim umarl? kto wie?), wiec zmienilismy taktyke i kazdego powyzej levelu 25 kto sie nawinal - plomba ;] No i potem watki o Akademii Rage sie pojawiaja...

Natomiast jednego nie robilismy, nie obrazalismy nikogo, nie chelpilismy sie fragami, w zamian czesto dostajac nieprzystojne epitety nt. proweniencji naszych drogich rodzicielek np. ;] Malo tego, gdy w koncu zebrala sie mocna ekipa zeby nam zloic skore, to jak juz im sie to udalo (mielismy levele od 22 do 27, wiec bylismy tam glownie expic a nie wyzywac sie na graczach), zaczeli boldem "krzyczec" roznorakie epitety na nasz temat i uprawiac typowy "gloat" jak to "zownili" nas ;> Trudno chyba potem sie dziwic, ze osoby z tej grupy byly pozniej bez milosierdzia wielokrotnie mordowane przy kazdej mozliwej okazji, natomiast ja bardzo sie dziwie, ze teraz te osoby, ktore wczesniej krzyczaly w wiezy jak to nas zniszczyly i co "robily z naszymi matkami", maja czelnosc cos pisac na forum lub glosno skarzyc sie w stolicy, piszac boldem, gdy dostaly odplate pieknym za nadobne ale w walce a nie pyskowce xD

DK [Mef] @ Rage (CBT)

Nie gram na ten moment (OBT)

-= Miejsce na Twoja reklame =-

#27 xnyl

xnyl

Uparty Gracz

• Banned
  • PipPipPipPip
  • 169 Postów:
  • Locationleszno

Napisany 02.01.2014 - 15:19:17

Ok, teraz tak:

1 - administracja się NIE wtrąca, tylko zastanawia nad uregulowaniem tej kwestii. Ten wątek służy mi po to, by rozważyć za i przeciw tak jednego, jak drugiego rozwiązania.

oby z tego zastanawiania - czasami admini nie wpadli na pomysl wprowadzenia do sklepiku "e-honoru" za 666 royali.

2n1f7yc.jpg

#28 Liber71

Liber71

Gracz Niedzielny

• Members
  • PipPip
  • 23 Postów:

Napisany 02.01.2014 - 15:21:11

Jeśli już naprawde chcecie to naprawić to możecie z Wieży zabrać stwory i przenieść je w inną wieże, a PvP oczywiście zostawić, lub na odwrót ;)

#29 Thuldumar

Thuldumar

Gracz

• Members
  • PipPipPip
  • 54 Postów:

Napisany 02.01.2014 - 15:37:53

Nie lepiej ustalić tak, że ktoś jak wchodzi do środka to pisze, że nie jest zainteresowany walką z graczami i prosi o pozostawienie go w spokoju, bo chciał zebrać matsy / wykonać zadanie / podbić lvl? To powinno zmniejszyć liczbę bluzgów kierowanych do agresywnych graczy.

Ktoś wcześniej pisał, że więcej exp zdobywa się na normalnych mapach ale tego nie widzą nowi gracze i idą na wieże, bo tam mają wszystko na miejscu i nie muszą daleko chodzić, żeby wrócić do sprzedawcy. 

#30 Shanteea

Shanteea

Gracz Niedzielny

• Members
  • PipPip
  • 20 Postów:

Napisany 02.01.2014 - 15:41:35

Często sama gram solo i zdarza się że atakują mnie inni gracze w grupie po trzech lub czterech.To akurat jakoś specjalnie mi nie przeszkadza bo w końcu to mapa pvp więc nie ma co płakać.Wkurza jedynie to że są ludzie w grze   którzy celowo czekają na respach i biją tych nowo odrodzonych.Według mnie powinno być tak że po śmierci jest kilkusekundowa nie tykalnośś w celu uzupelnienia HP many czy tam buffów lub w miejscach gdzie respią się własnie gracze całkowity zakaz bicia.Cała reszta mapy to pvp i tak powinno to wyglądac.A co do bicia w grupie ...raz oni mnie raz ja ich:P Ja nie narzekam a czesto mam niezłą zabawę jak magiem muszę się na kombinowac żeby uciec lub wybronić się z takiego ataku :P 

#31 Sheitah

Sheitah

Gracz Niezawodny

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 318 Postów:
  • LocationZ lasu

Napisany 02.01.2014 - 15:46:57

Powiem, że nie czytałem wszystkiego. Z tematem się zaznajomiłem, dodam coś od siebie.

1.Mapa jest jaka jest, służy głównie na pvp niżeli na to pve na mobkach.

2.Nie mam za złe kiedy atakuje się w grupach, aczkolwiek jest to bardzo irytujące, kiedy na jednego mnie biegnie cała drużyna i zjadają  mnie w ciągu sekundy. Rozumiem jeszcze 1vs2, z tego można jeszcze wyjść zwycięsko. Przydałby się regulamin, gdzie jest punkt, że nie bije się solo graczy tak... masowo. Ale jeśli są już drużyny po 2osoby lub więcej, to można spokojnie lać, w 2 osoby można zdziałać cuda.

Śmieszny fakt jest czasem, że osoby które atakowały po 4 na raz... ginęły od celu na który się rzuciły. Fajnie się potem słucha komentarzy na czacie typu "pociarz", lub innych wyzwisk. Nie raz i nie dwa zaatakowały mnie drużyny 3-4 osobowe... i ginęły w sposób masakryczny, rozsmarowywałem je na dzień dobry. Potem już tylko biegły boczkiem co by przypadkiem ja ich nie zaatakował. To śmieszne jest. Ale takie sytuacje możliwe są tylko w wyłącznie, kiedy agresorzy odpierdzielają dyskotekę klawiszy i nie ogarniają swoich postaci :)

Podsumowując. Mapa jest jaka jest. Możliwości są takie o które każdy się teraz kłóci. Jest możliwość wygrania walk 4vs1 pod różnymi warunkami, ale jest. Nie mniej jednak szansa jest nikła. Przydałby się chodź jeden punkt regulaminu "przyjaznego" pvp, gdzie po prostu cała drużyna nie rzuca się na jedną osobę która nie jest w stanie nic zrobić. Osoba z 30lvl nie przeżyje a nawet nie ucieknie od osób które mają ten 35-39lvl. Nie oszukujmy się, ale ciut honorowego pvp by się przydało. Tak więc jestem za wprowadzeniem niedużego regulaminu odnośnie atakowania pojedynczych graczy przez całe drużyny.

Sheitah aka Rozbójnik Treni pozdrawia serdecznie wszystkich.

#32 M3f

M3f

Uparty Gracz

• Members
  • PipPipPipPip
  • 125 Postów:
  • LocationW-wa, Ursus

Napisany 02.01.2014 - 15:51:06

Wkurza jedynie to że są ludzie w grze   którzy celowo czekają na respach i biją tych nowo odrodzonych.Według mnie powinno być tak że po śmierci jest kilkusekundowa nie tykalnośś w celu uzupelnienia HP many czy tam buffów lub w miejscach gdzie respią się własnie gracze całkowity zakaz bicia.

Dokladnie to jest IMO problemem wlasnie, ale powinno to byc, jak piszesz, rozwiazane poprzez gre, a nie umowne regulaminy - spawn z full hp/ene/mana i 10 sek bez mozliwosci wyjscia/wejscia ze spawn zone lub nietykalnosc na ten czas.

DK [Mef] @ Rage (CBT)

Nie gram na ten moment (OBT)

-= Miejsce na Twoja reklame =-

#33 Reflex

Reflex

Gracz

• Members
  • PipPipPip
  • 98 Postów:
  • LocationSzczecin

Napisany 02.01.2014 - 15:51:20

Czytając wypowiedzi tutaj widzę że sporo osób nie wie to co jest pvp, albo wybrali złą grę i powinni grać w GW2 lub WoW'a.

Ja od 25lvl do 40lvl nabiłem poza mapami pvp więc jak widać nie trzeba tam wchodzić żeby bić lvl, ale niektórzy po tym jak zostają zabijani przyjąc to na klate jako dodatkową motywację do bicia lvla i robienia eq wolą wejść na forum i płakać bo nie potrafią sobie z tym poradzić.

Powinniście się cieszyć że nie jest jak w Lineage2 że goście z max lvlem mogą jabijać low lvl wszędzie gdzie się da, i przez takie osoby jak wy mmo robionych pod pvp jest coraz mniej. Jak tak was to boli to znajdźcie sobie gildie albo party znajomych z którymi wy bedziecię tępić takich ludzi, chyba o to w tym chodzi.

• BvNDy likes this

#34 yogzotot

yogzotot

Gracz

• Members
  • PipPipPip
  • 98 Postów:
  • LocationWarszawa

Napisany 02.01.2014 - 16:11:39

Nie lubię pvp, niestety trzeba do tych lokacji chodzić bo są questy :P więc gadanie, że nie lubisz to nie chodź, nie do końca jest słuszne :P. Oczywiście nie muszę też robić wszystkich questów... Ja osobiście bije się tylko w samo obronie, lub jeżeli widzę osobę, która mnie lała wcześniej i wiem, że teraz też mnie zleje, to nie czekam na pierwszy cios i sam bije pierwszy... Ale generalnie nic nie mam do lokacji pvp. Są jakie są. Mam tylko dwa ale... 1) Stanie blisko respów. Strasznie to wkurza jak ktoś czeka na free fragi. Ludzie... trochę honoru. 2) Obstawianie wyjść z lochów. Tylko raz się z tym spotkałem, ale generalnie jak jakaś gildia sobie zażyczy, że tylko oni będą expić w lochu to postawią przy wyjściach kilka osób i jak dla mnie to po zawodach... bo co z tego, że wyfarmisz przez 3h 200k expa... spróbuj teraz z tym wyjść ^_^. I generalnie do wszystkich osób, które zasłaniają się mechaniką gry... ok, jaka mechanika jest taka jest, ale wyluzujcie... to mmo jest w końcu, po drugiej stronie siedzi człowiek, taki sam jak wy. Minimum szacunku i dobrej woli można by wykazać...

I'm the gate! I'm the key!

#35 Shanteea

Shanteea

Gracz Niedzielny

• Members
  • PipPip
  • 20 Postów:

Napisany 02.01.2014 - 16:14:56

1) Stanie blisko respów. Strasznie to wkurza jak ktoś czeka na free fragi. Ludzie... trochę honoru.  

Własnie głównie tutaj jest problem że celowo czekają na respach i nawet nie zdążysz wstać a już zaliczasz ponownie glebę^^ 

#36 Reflex

Reflex

Gracz

• Members
  • PipPipPip
  • 98 Postów:
  • LocationSzczecin

Napisany 02.01.2014 - 16:21:22

Questy nie są obowiązkowe ja ich nie robiłem więc inni też nie muszą, ale skoro ktoś chce i wie z czym się to wiąże to niech nie płacze że go zabijają. Ja tam chodze w party żeby zabijać ludzi z łatwościa bo nie mam ochoty się meczyć z zabijaniem gościa 5minut, po to jest gildia aby robić party na pvp.

To że któraś gildia ma zamiar przejąć lochy to tylko pokazuje że jest silna (pamiętam te czasy Lineage2 (C3-C4) kiedy jak nasze party zostało zabite wpadaliśmy cała gildią i wybijaliśmy wszystkich i blokowaliśmy lokacje prze godzinę i co? Nawet randomy się łączyły żeby nas zabić). Jak już mówiłem nie ma potrzeby i nawet gra was do tego nie zmusza, aby wchodzić do wieży.

#37 Shanteea

Shanteea

Gracz Niedzielny

• Members
  • PipPip
  • 20 Postów:

Napisany 02.01.2014 - 16:29:21

Questy nie są obowiązkowe ja ich nie robiłem więc inni też nie muszą, ale skoro ktoś chce i wie z czym się to wiąże to niech nie płacze że go zabijają. Ja tam chodze w party żeby zabijać ludzi z łatwościa bo nie mam ochoty się meczyć z zabijaniem gościa 5minut, po to jest gildia aby robić party na pvp.

To że któraś gildia ma zamiar przejąć lochy to tylko pokazuje że jest silna (pamiętam te czasy Lineage2 (C3-C4) kiedy jak nasze party zostało zabite wpadaliśmy cała gildią i wybijaliśmy wszystkich i blokowaliśmy lokacje prze godzinę i co? Nawet randomy się łączyły żeby nas zabić). Jak już mówiłem nie ma potrzeby i nawet gra was do tego nie zmusza, aby wchodzić do wieży.

Kiedy ja lubię tam chodzić :P Nawet jak obrywam to mam mega zaciesz :D Chodzi konkretnie mi przynajmniej o respy...

#38 Thuldumar

Thuldumar

Gracz

• Members
  • PipPipPip
  • 54 Postów:

Napisany 02.01.2014 - 16:35:15

Tyle, że są ludzie co chcą w grze robić all q i nawet jak trzeba będzie zabić każdego dnia 100000 mobów z 1 lvl dla 10 listków na reset 1-20 lvl to i tak będą to robić po wbiciu nawet 60 lvl. Ty nie robisz żadnych zadań, ja robię tylko te co dają coś wartościowego, a inny zrobi wszystkie... Chyba po to są zadania w grach mmo? Lubisz samo pvp grasz w fps :P

#39 KissOfDeath

KissOfDeath

Gracz Niedzielny

• Members
  • PipPip
  • 45 Postów:

Napisany 02.01.2014 - 16:36:32

Walki 1vs3 akurat mi nie przeszkadzają w sumie, mogą być jedyne dodałbym to żeby było zablokowane zabijanie od razu po respawnie bo tak to jest bez sensu. Często jeden gracz łapie 3 kille bo ktoś się cały czas odradza w tym samym miejscu.

#40 Gelhrid

Gelhrid

Uparty Gracz

• Members
  • PipPipPipPip
  • 193 Postów:

Napisany 02.01.2014 - 16:39:24

Lubisz samo pvp grasz w fps :P

bzdura

skoro tak chcecie robic all q to niestety musicie sie liczyc z padaniem na pvp mapach i kropka

utgard.guildlaunch.com

Dodaj odpowiedź

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych