Skocz do zawartości

Zdjęcie

Mapy PvP - jakieś zasady?

111 replies to this topic

#1 Thuldumar

Thuldumar

Gracz

• Members
  • PipPipPip
  • 54 Postów:

Napisany 02.01.2014 - 13:20:59

Witam. Chodząc na "Zerro" widziałem, że trafiają się czasem grupy ludzi zabijających wszystkich pojedynczych graczy, którzy są w trakcie leczenia, walki z mobami czy dopiero co się odrodzili. Są i też tacy co mają ten 30 lvl i wchodzą tylko po to, żeby zabijać tych sporo słabszych od siebie ludzi dla punktów pvp ( bo na terenie 30+ są za słabi i siedzą na niższym ). Może pora ustalić jakieś zasady między graczami? Bo pewne osoby przesadzają na takich mapach i zniechęcają ludzi do dalszej przygody z RQ. 

Ja jak idę sam czy też w pt na taki teren to nie atakuję nikogo ( chyba, że sam tego chce ). Staram się również pomagać osobom atakowanym przez innych jeżeli tamci mają przewagę liczebną czy też ktoś ucieka przed grupą mobów. Sporo ludzi wchodzi tam, żeby szybciej dobić brakujący exp do kolejnego lvl czy też zebrać jakieś itemy do questów i nie chcą być łatwym kąskiem dla tych pseudo pro-graczy.

Akademia Rage to chyba najgorsza gildia, która ma najwięcej takich cwaniaków, którzy nawet nie potrafią przeprosić czy też pomóc innym jeżeli widzą, że ktoś sobie nie radzi z mobem tylko jeszcze go dobijają... Dość często też czekają na ludzi, którzy się odradzają i ich ponownie zabijają. Albo tak jak miałem wczoraj: siedziałem na "Zerro" RC i biłem mrówki pojawił się RC od AR i chciał walczyć ale nim padł pojawiła się reszta jego ziomków i mnie zabiła, bo nie uznają walk 1 v 1 i wolą walki, gdzie mają przewagę liczebną...

Pierwszy raz zaczyna mi się podobać pvp i jestem za uczciwymi walkami, gdzie różnica między poziomami postaci jest niewielka ( 1 - 3 lvl ) i nie ma przewagi liczebnej ( 1 v 1, 2 v 2 itd. ).

#2 Shinrien

Shinrien

Gracz

• Members
  • PipPipPip
  • 77 Postów:

Napisany 02.01.2014 - 13:24:20

Na arenie 30-40 nie siedzą, bo nikogo tam nie ma :/ Biega może z 4 osoby i wbij tam top 1 rankingu pvp :/

#3 Anomander

Anomander

Znawca

• Ekspert Royal Quest
  • PipPipPipPipPip
  • 257 Postów:
  • LocationOpole

Napisany 02.01.2014 - 13:29:41

Na rosyjskim serwerze istnieje niepisany regulamin dotyczącego tego jak zachowują się gracze w lokacjach pvp - nie atakuje się znacznie słabszych, nie atakuje się grupą pojedynczych osób etc. Jednak wiadomo, że nikt nie zmusza nikogo do postępowania zgodnie z nim. Czasami gdy ktoś przegina z zabijaniem to taka osoba trafia na czarną listę w gildii i jest później zabijana z miejsca, nawet jak będzie chciała spokojnie farmić.

Jednak szczerze wątpię, by coś takiego przyjęło się na naszym serwerze z wiadomych przyczyn - mentalność polskich graczy jest 'troszku' inna :)

ogvk.jpg

#4 Fresque

Fresque

Royal Quest GM

• Royal Quest Support
  • 966 Postów:

Napisany 02.01.2014 - 13:40:17

Dobrze, że zacząłeś ten temat.

Zdajemy sobie sprawę z tego,co się dzieje w jaskiniach elenium, bardzo często gracze zgłaszają nam sytuacje że grupka bije pojedynczych graczy albo że ktoś stoi na respawnie i zabija zanim sie gracz ogarnie.

Ktoś powie - od tego są te jaskinie.

Oczywiście, są od pvp. Ale nie uważam że w związku z tym można innych bezkarnie mordować czy strzelać w przysłowiowe plecy.

Na pewno będziemy prowadzić rozmowy z gildiami o tym, by wprowadziły wewnętrzny regulamin dotyczących tych miejsc oraz by reagowali w sytuacjach gdy spotkają takich nieuczciwych graczy w jaskiniach.

Zamierzam też opracować takie zasady i umieścić je m.in na forum oraz przypominać o nich w grze, docelowo przed Open Betą.

Dlatego i wszelkie pomysły na to, co warto zawrzeć w tych zasadach są mile widziane.

Zanim napiszesz wątek o błędzie lub zgłosisz błąd w grze kliknij TUTAJ

Nie możesz się zalogować do gry? Masz problem techniczny? Potrzebujesz pomocy supportu? Pisz na: pomoc@royalquest.pl

#5 Thorgall

Thorgall

Gracz Niedzielny

• Members
  • PipPip
  • 27 Postów:

Napisany 02.01.2014 - 13:48:16

No i trzeba zgodzić się Anomander ma racje polscy gracze nie mają zbytnio honoru w walce nawet widać to w obecnych wojnach. Lepiej iść 40levelem zabić 2 nobków na 15 levelu albo we 2/3 atakować na wieży 1 osobę z mobkami na głowie. Przy walce 2vs3 tych 3 twierdzi, że szanse są nie równe bo potrzeba ich 5 na dwóch. Kpiny dobrze, że to CBT tylko i można się z tego pośmiać. HONOR polakom jest obcy jedynie dumę można urazić, że on nie wypije albo co on nie potrafi.

Mentalność jest właśnie inna wbij nóż w plecy nie wrogowi lecz własnemu rodakowi. I tak sie to również przeklada w życiu na co dzień.

Fajnie by było jakby wojny gildii posiadały podczas OB swoje zasady.

Obecnie wojny nie prowadzą do niczego poza uprzykrzaniem innym gry.

Ja bym zaproponował prawdziwe wojny o złoto i prestiż GILDII.

Wojna TRAWA do 10 starć np w umówionej lokacji 3-5 rund aż padnie ostatni przeciwnik w rundzie. Po tych walkach jest rozejm do kolejnej bitwy. Nie zabijamy się na spotach poza miastami. 

Każdy członek gildii jest odpowiedzialny za honorowe podejście do wojny. 

Liderzy gildii mogą przyzwać wedle ustaleń: - ustalona liczba wojowników lub cała gildia na teren bitwy.

Liderzy gildii ustalaja zasady bitwy, ilość rund punkty oczywiści się same naliczą.

Po rozegraniu określonej liczby bitw w poszczególne dni np 7 dni po 5 rund  przegrana gildia HONOROWO płaci trybut. Obecnie niema potrzeby płacenia tego trybutu co za tym idzie wojna składa się tylko do uprzykrzania, o którym wspomniałem.

Ja to tak mniej więcej widzę w OB bo jak walczyć to HONOROWO liczy się PRESTIGE I ZŁOTO

pozdrawiam

#6 Tony

Tony

Gracz Niedzielny

• Validating
  • PipPip
  • 21 Postów:

Napisany 02.01.2014 - 14:07:24

Jeszcze rozumiem gdzie ludzie biją się na swoim lvl. Ale tak jak robią Pingwiny, zostawiają postacie na 30 lvl i nie wychodzą by zdobywać pkt, to przesada.  Ale po co są jaskinie ? Szybszy exp ale i ryzyko większe, jest równowaga. A tak serio jak ktoś orientuje to na starcie nie spotkacie tam gildii. <nie zdradzę tajemnicy>   

#7 Nieskalany

Nieskalany

Gracz Niezawodny

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 320 Postów:

Napisany 02.01.2014 - 14:22:30

Ktoś powie - od tego są te jaskinie.

Oczywiście, są od pvp. Ale nie uważam że w związku z tym można innych bezkarnie mordować czy strzelać w przysłowiowe plecy.

Na pewno będziemy prowadzić rozmowy z gildiami o tym, by wprowadziły wewnętrzny regulamin dotyczących tych miejsc oraz by reagowali w sytuacjach gdy spotkają takich nieuczciwych graczy w jaskiniach.

Zamierzam też opracować takie zasady i umieścić je m.in na forum oraz przypominać o nich w grze, docelowo przed Open Betą.

Dlatego i wszelkie pomysły na to, co warto zawrzeć w tych zasadach są mile widziane.

Uważam, że restrykcje pozasystemowe to głupota. Zawsze znajdzie się grupa osób która będzie do siebie wrogo nastawiona czego następstwem będzie mordowanie się w każdym możliwym miejscu. Wprowadzenie kar za takie czyny w postaci banów, ostrzeżeń spowoduje wyłącznie podpuszczanie siebie nawzajem. 

Idea niepisanych zasad jest wystarczająca, jednak to bardzo trudne zadanie. Nie chodzi wcale o mentalność, honor czy inne wzniosłe słowa. Tak naprawdę całość skupia się na bardzo prostej rzeczy - równowadze sił. Aby taki regulamin był respektowany, musieli by się pojawić ludzie którzy: po pierwsze mieli by odpowiednie środki militarne (liczone w sile gildii), po drugie musieli by mieć przeciwników o równej sile którzy również chcieli by respektować owe zasady względem siebie i osób trzecich. 

Pomimo tego i tak zawsze będą indywidua którzy nie będą się stosować do tych zasad i nikt tego nie zmieni. Wprowadzenie kar za zabijanie ludzi w strefach pvp, czy wojnach gildii spowoduje masowe groźby w postaci "blablabla jesteś u gm" ale nie zmieni stosunku tych osób do gry. Dacie komuś bana, założy nowe konto - wbije 30 poziom w kilka godzin i znowu będzie mordował ludzi. 

Nie chcesz być celem, stań się silniejszy lub wstąp do silnej gildi. Tak naprawdę problem nie dotyka normalnych graczy, tylko osób pozbawionych umiejętności logicznego myślenia. W wielu przypadkach wystarczy poprosić kogoś o zaprzestanie ataku, zamiast tego czyta się wiązankę przekleństw a potem pojawiają się tematy na forum - ten zły, ten gorszy.

Zabijanie w grupach? Jako gracz niezależny, mordowałem i byłem mordowany. Walczyłem w grupie, walczyłem sam przeciw grupie. Jaskinie dają frajdę z powodu tego niebezpieczeństwa, nigdy nie wiesz kto cie zaatakuję. Nie jest to miejsce do nudnego bicia potworków, o wiele więcej doświadczenia zdobywa się poza jaskinią.

Jeśli wchodzisz na teren pvp, musisz się liczyć z tym, że ktoś będzie chciał cie zabić. Jeśli emocję puszczają bo ktoś zabija twoją wirtualną postać to chyba czas by odejść od komputera.  

• daniofordon likes this

a1ex.png pai4.png kmb0.jpgpai4.png.a468X60_01_web.jpg

#8 Sitasofa

Sitasofa

Uparty Gracz

• Members
  • PipPipPipPip
  • 192 Postów:
  • LocationElblag

Napisany 02.01.2014 - 14:24:22

Jeszcze rozumiem gdzie ludzie biją się na swoim lvl. Ale tak jak robią Pingwiny, zostawiają postacie na 30 lvl i nie wychodzą by zdobywać pkt, to przesada.  Ale po co są jaskinie ? Szybszy exp ale i ryzyko większe, jest równowaga. A tak serio jak ktoś orientuje to na starcie nie spotkacie tam gildii. <nie zdradzę tajemnicy>   

No tak, zawsze musi być jakaś docinka wobec przeciwnej gildii prawda? ;) Tylko jak swoi robią to samo wobec innych, to już najlepiej o tym nie wspominać. Hipokryzja pełną gębą. Nie podoba się, że jesteś w gildii, gdzie trwa wojna, to nikt Cię w niej nie trzyma. Możesz odejść.

Od siebie dodam tylko, że całkowicie zgadzam się z tym co napisał Nieskalany. Sam do czasu aż wstąpiłem do Pingwinów grałem solo. Owszem na początku irytowały mnie sytuacje, gdzie byłem zabijany w przewadze liczebnej, ale po jakimś czasie miałem większą satysfakcję i banana na twarzy, gdy udawało mi się zabijać takie grupki graczy.

Przecież nikt Was nie zmusza żebyście wchodzili do takich miejsc. Chcecie 1vs1? Róbcie duele w stolicy. Chcecie czegoś więcej? Wchodźcie śmiało i przygotujcie skrzydełka bzykopszczółki.

@Fox

Nie wiem, nie słyszałem, może to było przed moim wstąpieniem, może nie. Zresztą, nie ja podejmuje takie decyzje, więc w/e.

#9 Tony

Tony

Gracz Niedzielny

• Validating
  • PipPip
  • 21 Postów:

Napisany 02.01.2014 - 14:24:40

Uważam, że restrykcje pozasystemowe to głupota. Zawsze znajdzie się grupa osób która będzie do siebie wrogo nastawiona czego następstwem będzie mordowanie się w każdym możliwym miejscu. Wprowadzenie kar za takie czyny w postaci banów, ostrzeżeń spowoduje wyłącznie podpuszczanie siebie nawzajem. 

Idea niepisanych zasad jest wystarczająca, jednak to bardzo trudne zadanie. Nie chodzi wcale o mentalność, honor czy inne wzniosłe słowa. Tak naprawdę całość skupia się na bardzo prostej rzeczy - równowadze sił. Aby taki regulamin był respektowany, musieli by się pojawić ludzie którzy: po pierwsze mieli by odpowiednie środki militarne (liczone w sile gildii), po drugie musieli by mieć przeciwników o równej sile którzy również chcieli by respektować owe zasady względem siebie i osób trzecich. 

Pomimo tego i tak zawsze będą indywidua którzy nie będą się stosować do tych zasad i nikt tego nie zmieni. Wprowadzenie kar za zabijanie ludzi w strefach pvp, czy wojnach gildii spowoduje masowe groźby w postaci "blablabla jesteś u gm" ale nie zmieni stosunku tych osób do gry. Dacie komuś bana, założy nowe konto - wbije 30 poziom w kilka godzin i znowu będzie mordował ludzi. 

Nie chcesz być celem, stań się silniejszy lub wstąp do silnej gildi. Tak naprawdę problem nie dotyka normalnych graczy, tylko osób pozbawionych umiejętności logicznego myślenia. W wielu przypadkach wystarczy poprosić kogoś o zaprzestanie ataku, zamiast tego czyta się wiązankę przekleństw a potem pojawiają się tematy na forum - ten zły, ten gorszy.

Zabijanie w grupach? Jako gracz niezależny, mordowałem i byłem mordowany. Walczyłem w grupie, walczyłem sam przeciw grupie. Jaskinie dają frajdę z powodu tego niebezpieczeństwa, nigdy nie wiesz kto cie zaatakuję. Nie jest to miejsce do nudnego bicia potworków, o wiele więcej doświadczenia zdobywa się poza jaskinią.

Jeśli wchodzisz na teren pvp, musisz się liczyć z tym, że ktoś będzie chciał cie zabić. Jeśli emocję puszczają bo ktoś zabija twoją wirtualną postać to chyba czas by odejść od komputera.  

Dokładnie Taka gra . Nie podoba się jest Tetris.

#10 Fox

Fox

Gracz Niezawodny

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 222 Postów:
  • LocationWarsaw

Napisany 02.01.2014 - 14:26:24

Jest to dungeon pvp i nikt nie każe Ci tam wchodzić, jeśli wchodzisz to musisz brać pod uwagę że dostaniesz w plecy od 4 osób podczas bicia się z mobami.

RAGE jest zorganizowane, chodzą w grupach więc nie widzę powodu dla którego miałbym ich za to karać i nakazywać by pomagali osobom które biegają solo.

Nie podoba się to komuś? To niech zbierze grupę 4 lub 8 osób i ich stamtąd wygoni i też nie będę mówił "ej ten cwaniaczek thuldumar przyszedł z 8 kolegami i zabija naszych powinien dostać bana! :(".

Ta gra o ile się nie mylę polega na PvP oraz współpracy, jeśli zostaną nałożone jakiekolwiek restrykcje na to, to podejrzewam że znaczna część moich ludzi przestanie tu grać bo zwyczajnie nie będzie to miało sensu.

Już niedługo dojdziesz do fazy gdzie będziesz miał gildie 10lv i ktoś wypowie wam wojnę i tu znowu zacznie się Twój płacz że wysokie levele mogą zabijać te niższe i to w dodatku wszędzie a Ty jako ten niepotrafiący sobie poradzić w dungach tutaj nawet nie będziesz w stanie wyjść poza miasto...

No tak, zawsze musi być jakaś docinka wobec przeciwnej gildii prawda? ;) Tylko jak swoi robią to samo wobec innych, to już najlepiej o tym nie wspominać. Hipokryzja pełną gębą. Nie podoba się, że jesteś w gildii, gdzie trwa wojna, to nikt Cię w niej nie trzyma. Możesz odejść.

Ty już lepiej nic nie mów o swojej gildii bo akcja z jak nie patrzeć bardzo nieudolną próbą wprowadzenia do nas szpiega była na bardzo niskim poziomie.

rage_signa2.jpg

#11 Gelhrid

Gelhrid

Uparty Gracz

• Members
  • PipPipPipPip
  • 193 Postów:

Napisany 02.01.2014 - 14:28:49

ja osobice nierozumiem placzu graczy i w wtracania sie administracji w pvp.

mi nie przeszkadza ze ktos w hlvl zabija mnie jak mam maly lvl albo ze cale party mnie zabija chociaz ja sam jestem, tak jest ta gra skonstruowana i tyle. widocznie sprawia mu to frajde i to jego sprawa, jak nie moge tam expic to ide gdzie indziej a tutaj gracze placza i ida na skarge do mamusi (admin zeby i pomogla jakos - najlepiej wylaczyc pvp)

lubie pvp i lubie tez zabijac ludzi ale nie placze bo sie 10 typa zebralo i zabija slabszych

a najbardziej smieszy mnie piperzenie o HONORZE -- to jest gra ludzie jaki honor

@Fresque wyjasnij prosze czy ten zasady o ktorych piszesz maja byc tylko wskazowkami czy zasadami za ktorych zlamanie bedzie np ban

jezeli to drugie to kpina i szybko opuscimy ta gre

utgard.guildlaunch.com

#12 Liber71

Liber71

Gracz Niedzielny

• Members
  • PipPip
  • 23 Postów:

Napisany 02.01.2014 - 14:32:48

Dobra fajnie, teraz mi powiedz co to jest e-honor w grze?

• Fox likes this

#13 xnyl

xnyl

Uparty Gracz

• Banned
  • PipPipPipPip
  • 169 Postów:
  • Locationleszno

Napisany 02.01.2014 - 14:33:58

Akademia Rage to chyba najgorsza gildia, która ma najwięcej takich cwaniaków, którzy nawet nie potrafią przeprosić czy też pomóc innym jeżeli widzą, że ktoś sobie nie radzi z mobem tylko jeszcze go dobijają... Dość często też czekają na ludzi, którzy się odradzają i ich ponownie zabijają. Albo tak jak miałem wczoraj: siedziałem na "Zerro" RC i biłem mrówki pojawił się RC od AR i chciał walczyć ale nim padł pojawiła się reszta jego ziomków i mnie zabiła, bo nie uznają walk 1 v 1 i wolą walki, gdzie mają przewagę liczebną...  

chlopie, czas zrozumiec ze wchodzac na strefe otwarta trzeba liczyc sie z tym ze zostaniesz zabity oraz ograbiony. nie ma co plakac - jesli sobie nie radzisz proponuje zalozyc gildie ktora zmiecie z ziemi akademie rage albo zmienic mapke isc tam gdzie nikt nie moze zrobic ci krzywdy i zabic cie gdy walczysz z mobem.

szczerze mowiac nie wiem czy sie z ciebie smiac czy plakac. jak mozna narzekac ze ktos zabil mnie na pvp...

e-honor na pvp. zasady sa proste wygrywa silniejszy. wasze placze tylko was osmieszaja.

ps. jako gracz rage - gratuluje akademii rozglosu i watku im poswieconym. tak dalej panie i panowie.

Fresque bardzo cie prosze o nie robienie z tej gry tetrisa.bardzo mi przykro ze tak otwarcie krytykujesz zasady wg. ktorych gramy. gra umozliwia strzelanie w plecy i to robimy i pewnie robic bedziemy.  My gramy tu po to by wlasnie bic sie z innymi a nie z mobami. chcemy zabijac, grabic a takze bezczescic zwloki :>

hmmm a tych kropelek rosy mordowanych przez tych okropnych graczy czy nie zal? przeciez one sa mordowane na hita.

• Gelhrid likes this

2n1f7yc.jpg

#14 Gelhrid

Gelhrid

Uparty Gracz

• Members
  • PipPipPipPip
  • 193 Postów:

Napisany 02.01.2014 - 14:39:41

Dobra fajnie, teraz mi powiedz co to jest e-honor w grze?

haha nie wiem moze cos jak e-papier albo email

utgard.guildlaunch.com

#15 xnyl

xnyl

Uparty Gracz

• Banned
  • PipPipPipPip
  • 169 Postów:
  • Locationleszno

Napisany 02.01.2014 - 14:42:17

haha nie wiem moze cos jak e-papier albo email

moze e-honor znaczy ze nie mordujesz lini w tetrisie? sprawiasz ze nie znika? ;)))

przy okazji dzieki ze orpocz nas, sa tu gildie takie jak Utgard ktore nie placza i sa tu wlasnie dla najlepszej zabawy jaka jest bicie sie z innymi graczami.

jednak kdr to byla dobra szkola ;)

ps. moze administracja wprowadzi tytuly pod nickiem:

- jestem slabiakiem prosze mnie nie bic. wchodze na mape pvp by sie nie bic.

2n1f7yc.jpg

#16 BvNDy

BvNDy

Uparty Gracz

• Members
  • PipPipPipPip
  • 104 Postów:
  • LocationKrakow

Napisany 02.01.2014 - 14:44:07

Jak wszyscy się honorem nagle zaczęli unosić :P Nie radzisz sobie na mapach pvp nie wchodzisz tam . Mi osobiście nie przeszkadzało że przez 30min nie mogłem zabic nawet 1 moba bo co chwile byłem zabijany przez jakieś grupy albo podczas bicia . Nie czujesz się na siłach odpuszczasz sobie tą lokacje i idziesz farmić na pve mapy .

@Anomander fakt jest niepisana zasada , której praktycznie nikt się nie trzyma . Bo nie jedna 60 wyfarmiona potrafi zabić solo z zaskoczenia 3-4 graczy , jeśli pierwszy nie wyeliminujesz zbliżającej się kropki to potem będziesz tego bardzo żałował , a nikt Ci nie będzie pisał do osoby przebiegającej obok ,, hej zabijesz mnie czy nie ?''

#17 Thorgall

Thorgall

Gracz Niedzielny

• Members
  • PipPip
  • 27 Postów:

Napisany 02.01.2014 - 14:45:55

EH ludzie czytajcie całość nie chodzi o pvp w dungach do tego przeznaczonych ale o wojny gildii, są jakie są.

Ale fajniej byłby walczyć o coś w tych wojnach niż tylko upierdliwe zabijanie się na spotach w przewadze liczebnej. Mnie wczoraj ze 6 razy zabito w 3v1 majac niższy poziom od przeciwników tylko po to aby mieć fraga do wojny. Nie pisze w jakiej jestem gildii bo źle się wypowiadać na kogokolwiek chodzi o pewną mentalność, którą właśnie większość i tutaj pokazuje. 

Bez sensu jest bicie się na spotach. Chodzi o fajną zabawę w wojny gildii nie PK aby komuś uprzykrzyć życie to wcale nie jest zabawne. I wiele osób tak stwierdzi. Pojdę na wojne mogę padać 50razy ale na spocie z mobkami to inna sprawa. Co innego w dungach pod PVP tam są specjalne strefy i tak powinno być ale zabijanie 4v1 jest zajebistość tych 4 graczy.

#18 Fresque

Fresque

Royal Quest GM

• Royal Quest Support
  • 966 Postów:

Napisany 02.01.2014 - 14:46:12

Ok, teraz tak:

1 - administracja się NIE wtrąca, tylko zastanawia nad uregulowaniem tej kwestii. Ten wątek służy mi po to, by rozważyć za i przeciw tak jednego, jak drugiego rozwiązania.

2 - osoby, które będą wykorzystywać ten wątek po to, by znowu atakować wrogie gildie zaczną zbierać ostrzeżenia. Nie będę tolerować kolejnych podjazdów.

Zanim napiszesz wątek o błędzie lub zgłosisz błąd w grze kliknij TUTAJ