Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wywiad z Quaz9

• Please log in to reply
No replies to this topic

#1 Lipko111

Lipko111

Redaktor

• Members
  • Pip
  • 10 Postów:

Napisany 20.12.2013 - 16:45:52

Lipko111: [color=rgb(51,51,51);font-family:'lucida grande', tahoma, verdana, arial, sans-serif;font-size:13px;]Dziękuje, że zgodziłeś się na wywiad. Przedstaw się, opowiedz coś o sobie, jakie masz zainteresowania?[/color]

[color=rgb(51,51,51);font-family:'lucida grande', tahoma, verdana, arial, sans-serif;font-size:13px;]Quaz9: [/color][color=rgb(51,51,51);font-family:'lucida grande', tahoma, verdana, arial, sans-serif;font-size:13px;]Nazywam się Tomek, używam nicka quaz i robię filmiki o grach od 2007 roku, głównie recenzje, ale nie tylko. Kiedyś dla serwisu Gaminator przez wiele lat, od niedawna bardziej na potrzeby YouTube. Kiedyś robiłem też kilka komiksów internetowych, w tym dla graczy Gamer9, a zawodowo pracuję w DTP/grafice.[/color]

[color=rgb(51,51,51);font-family:'lucida grande', tahoma, verdana, arial, sans-serif;font-size:13px;]L: [/color][color=rgb(51,51,51);font-family:'lucida grande', tahoma, verdana, arial, sans-serif;font-size:13px;]Skąd pomysł na Twój nick?[/color]

[color=rgb(51,51,51);font-family:'lucida grande', tahoma, verdana, arial, sans-serif;font-size:13px;]Q: [/color][color=rgb(51,51,51);font-family:'lucida grande', tahoma, verdana, arial, sans-serif;font-size:13px;]W dawnych czasach licealnych, gdy zagrywaliśmy się z kumplem w Quake'a nick zaczynający się na Q wydawał się fajnym pomysłem. Tak powstał quazar. Gdy na studiach stałem się użytkownikiem stałego łącza (ach, czasy kiedy Internet był naprawdę dobrem luksusowym) okazało się, że sieć pełna jest quazarów i przekształciłem to w quazarius, ale tego znowu nikt nie chciał pisać w całości, bo za długie i wszyscy skracali to quaz. I tak zostało.[/color]

[color=rgb(51,51,51);font-family:'lucida grande', tahoma, verdana, arial, sans-serif;font-size:13px;]L: [/color][color=rgb(51,51,51);font-family:'lucida grande', tahoma, verdana, arial, sans-serif;font-size:13px;]Jak trafiłeś na Youtube?[/color]

[color=rgb(51,51,51);font-family:'lucida grande', tahoma, verdana, arial, sans-serif;font-size:13px;]Q: [/color][color=rgb(51,51,51);font-family:'lucida grande', tahoma, verdana, arial, sans-serif;font-size:13px;]Nie pamiętam :D[/color][color=rgb(51,51,51);font-family:'lucida grande', tahoma, verdana, arial, sans-serif;font-size:13px;]. Poważnie. Konto mam od 2006 roku, pierwsze filmiki jakie zrobiłem były zainspirowane jakimś montażem sztuczek robionych przez jakiś klan w Battlefield 2, ale sam zmontowałem jakieś szalone akcje z pierwszego Just Cause, strzelaniny z pierwszego Call of Juarez i jakieś video prezentujące stareńkiego Another World. Filmiki nawet nie były robione z myślą o odbiorcach na YT - wrzuciłem je tam, aby je osadzić na stronie swojego komiksu.[/color]

[color=rgb(51,51,51);font-family:'lucida grande', tahoma, verdana, arial, sans-serif;font-size:13px;]L: [/color][color=rgb(51,51,51);font-family:'lucida grande', tahoma, verdana, arial, sans-serif;font-size:13px;]Robisz okazjonalnie videorecenzje dla Gamezilla.pl. Ile czasu zajmuje Ci zrobienie takiej recenzji, by była perfekcyjna? Dużo wpadek zaliczasz przy nagrywaniu takich recenzji?[/color]

[color=rgb(51,51,51);font-family:'lucida grande', tahoma, verdana, arial, sans-serif;font-size:13px;]Q: [/color][color=rgb(51,51,51);font-family:'lucida grande', tahoma, verdana, arial, sans-serif;font-size:13px;]Recenzje dla Gamezilla.pl akurat są przeszłością, ale nadal robię videorecenzje na kanał. Zrobienie takiego materiału zależy oczywiście od tego jak duży to materiał. Recenzja jednominutowa powstaje zwykle w jeden wieczór, a taka trwająca około 10 minut, z ujęciami z kamery, efektami specjalnymi i masą montażu potrafią zająć ponad 15 godzin pracy i nie wliczam w to oczywiście czasu przechodzenia gry.[/color]

[color=rgb(51,51,51);font-family:'lucida grande', tahoma, verdana, arial, sans-serif;font-size:13px;]L: [/color][color=rgb(51,51,51);font-family:'lucida grande', tahoma, verdana, arial, sans-serif;font-size:13px;]Na twoim kanale jest już ponad 20 tysięcy. Fajnie mieć tylu wiernych? Spodziewałeś się tyle subskrybcji w twojej karierze Youtuberskiej?[/color]

[color=rgb(51,51,51);font-family:'lucida grande', tahoma, verdana, arial, sans-serif;font-size:13px;]Q: [/color][color=rgb(51,51,51);font-family:'lucida grande', tahoma, verdana, arial, sans-serif;font-size:13px;]Oczywiście, że fajnie, ale w kwestii kariery YouTuberskiej to przede wszystkim jak zaczynałem robić filmiki o grach to nikt nie myślał o czymś takim jak kariera na YT. 5 lat pracowałem dla serwisu Gaminator, a na YT trafiały tylko zajawki materiałów publikowanych na Gamim, a potem, kiedy okazało się, że YouTube jest miejscem, w którym powinno się być, inni mnie wyprzedzili i sukces niektórych YouTuberów dość mocno zmienił postrzeganie tego co to znaczy "dużo widzów". Jak już zacząłem zwracać uwagę na subskrybentów miałem ich z 5000 od samego wrzucania zajawek na kanał i raczej się spodziewałem, że do tych 20000 dobrnę - była to kwestia czasu.[/color]

[color=rgb(51,51,51);font-family:'lucida grande', tahoma, verdana, arial, sans-serif;font-size:13px;]L: [/color][color=rgb(51,51,51);font-family:'lucida grande', tahoma, verdana, arial, sans-serif;font-size:13px;]Szykujesz coś specjalnego na 50 tysięcy widzów?[/color]

[color=rgb(51,51,51);font-family:'lucida grande', tahoma, verdana, arial, sans-serif;font-size:13px;]Q: [/color][color=rgb(51,51,51);font-family:'lucida grande', tahoma, verdana, arial, sans-serif;font-size:13px;]To jest tak odległa perspektywa, że jeszcze o tym nie myślę :D [/color][color=rgb(51,51,51);font-family:'lucida grande', tahoma, verdana, arial, sans-serif;font-size:13px;]. Ostatnie dziesięć tysięcy zebrałem w 9 miesięcy - chociaż to fakt, że ostatnie dwa tysiące w ciągu ostatnich 4 tygodni, więc da się zauważyć przyspieszenie. Niemniej 50000 to i tak zbyt daleko, aby coś już planować.[/i[/color][color=rgb(51,51,51);font-family:'lucida grande', tahoma, verdana, arial, sans-serif;font-size:13px;]][/color]

L: [color=rgb(51,51,51);font-family:'lucida grande', tahoma, verdana, arial, sans-serif;font-size:13px;]Nagrywasz Videorecenzje, tworzysz komiksy, śpiewasz, streamujesz, no i prowadzisz blog. Skąd na to czas?[/color]

[color=rgb(51,51,51);font-family:'lucida grande', tahoma, verdana, arial, sans-serif;font-size:13px;]Q: [/color][color=rgb(51,51,51);font-family:'lucida grande', tahoma, verdana, arial, sans-serif;font-size:13px;]Nie sypiam :D[/color][color=rgb(51,51,51);font-family:'lucida grande', tahoma, verdana, arial, sans-serif;font-size:13px;]. Poważnie, sypiam za mało. Doby są za krótkie. Warto tu jeszcze zaznaczyć, że poza tym wszystkim mam normalną, etatową pracę, która z grami nie ma nic wspólnego.[/color]

[color=rgb(51,51,51);font-family:'lucida grande', tahoma, verdana, arial, sans-serif;font-size:13px;]L: [/color][color=rgb(51,51,51);font-family:'lucida grande', tahoma, verdana, arial, sans-serif;font-size:13px;]No właśnie, streamujesz. Jaki był twój rekord na streamie?[/color]

[color=rgb(51,51,51);font-family:'lucida grande', tahoma, verdana, arial, sans-serif;font-size:13px;]Q: [/color][color=rgb(51,51,51);font-family:'lucida grande', tahoma, verdana, arial, sans-serif;font-size:13px;]Streamerem jestem bardzo sporadycznym, więc i specjalnych rekordów widzów nie odnotowuję. Nie jestem pewny, ale chyba kiedyś było ponad 200 osób, więc nic wielkiego.[/color]

L: [color=rgb(51,51,51);font-family:'lucida grande', tahoma, verdana, arial, sans-serif;font-size:13px;]Czy grasz jeszcze w jakieś inne gierki które nie są nagrywane na Youtube?[/color]

Q: [color=rgb(51,51,51);font-family:'lucida grande', tahoma, verdana, arial, sans-serif;font-size:13px;]Bardzo rzadko. Trudno jest jeszcze znaleźć czas na granie w coś więcej kiedy ma się tyle gier do ogarnięcia na kanał.[/color]

[color=rgb(51,51,51);font-family:'lucida grande', tahoma, verdana, arial, sans-serif;font-size:13px;]L: [/color][color=rgb(51,51,51);font-family:'lucida grande', tahoma, verdana, arial, sans-serif;font-size:13px;]Teraz przejdźmy troche do życia. Słuchasz muzyki? Jeżeli tak to jaki typ?[/color]

[color=rgb(51,51,51);font-family:'lucida grande', tahoma, verdana, arial, sans-serif;font-size:13px;]Q: [/color][color=rgb(51,51,51);font-family:'lucida grande', tahoma, verdana, arial, sans-serif;font-size:13px;]Kiedyś przez wiele lat byłem tzw. "kucem" i słuchałem głównie metalu oraz rocka :D [/color][color=rgb(51,51,51);font-family:'lucida grande', tahoma, verdana, arial, sans-serif;font-size:13px;]. Teraz gust mi się zdywersyfikował - słucham też sporo elektroniki, jakichś niezależnych dziwności, odrobinę zagranicznego rapu, dużo muzyki z gier i filmów. Sporo różności, trudno to jakoś w skrócie ująć.[/color]

L: [color=rgb(51,51,51);font-family:'lucida grande', tahoma, verdana, arial, sans-serif;font-size:13px;]Co dziewczyny sądzą o facecie który większość czasu spędza przy nagrywaniu gierek, a potem czeka go jeszcze długie renderowanie filmu. Powiedz Nam to na swoim przykładzie.[/color]

[color=rgb(51,51,51);font-family:'lucida grande', tahoma, verdana, arial, sans-serif;font-size:13px;]Q: [/color][color=rgb(51,51,51);font-family:'lucida grande', tahoma, verdana, arial, sans-serif;font-size:13px;]Średnio mnie interesuje co sądzą inne dziewczyny, moja kobieta szanuje i docenia moją pasję, czasem też grywa ze mną i tylko to się dla mnie liczy :)[/color][color=rgb(51,51,51);font-family:'lucida grande', tahoma, verdana, arial, sans-serif;font-size:13px;].[/color]

[color=rgb(51,51,51);font-family:'lucida grande', tahoma, verdana, arial, sans-serif;font-size:13px;]L: [/color][color=rgb(51,51,51);font-family:'lucida grande', tahoma, verdana, arial, sans-serif;font-size:13px;]Czy denerwują Cię pytania o sprzęt, który posiadasz, jeżeli mają informacje w profilu? Jak na nie odpowiadasz? [/color]

[color=rgb(51,51,51);font-family:'lucida grande', tahoma, verdana, arial, sans-serif;font-size:13px;]Q: [/color][color=rgb(51,51,51);font-family:'lucida grande', tahoma, verdana, arial, sans-serif;font-size:13px;]Trzeba mieć naprawdę opuchnięte ego, aby sądzić, że ktoś kto obejrzał jakiś mój filmik zaraz będzie wszystko o mnie wiedział, zaglądał w każdy zakamarek sieci i czytał wszystko co gdzieś tam napisałem :D [/color][color=rgb(51,51,51);font-family:'lucida grande', tahoma, verdana, arial, sans-serif;font-size:13px;]. Przeraża mnie to, że istnieją ludzie, którzy widzieli wszystkie moje filmiki ;)[/color][color=rgb(51,51,51);font-family:'lucida grande', tahoma, verdana, arial, sans-serif;font-size:13px;]. Nie ma się czym denerwować przy takich pytaniach, kieruję ludzi do profilu i tyle.[/color]

[color=rgb(51,51,51);font-family:'lucida grande', tahoma, verdana, arial, sans-serif;font-size:13px;]L: [/color][color=rgb(51,51,51);font-family:'lucida grande', tahoma, verdana, arial, sans-serif;font-size:13px;]To już na tyle (taki króciutki wywiad), dziękuję za wywiad dla sklepu Muve.pl. Czy chciałabyś kogoś pozdrowić? [/color]

[color=rgb(51,51,51);font-family:'lucida grande', tahoma, verdana, arial, sans-serif;font-size:13px;]Q: [/color][color=rgb(51,51,51);font-family:'lucida grande', tahoma, verdana, arial, sans-serif;font-size:13px;]Mamę, Solid Snake'a i Trevora Phillipsa![/color]

Informacje o Quazie

Fanpage:https://www.facebook.com/quazTV

Youtube:https://www.youtube.com/quaz9

Fanpage redaktora

https://www.facebook...188828894640612

Zapraszam!

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych