Skocz do zawartości


Zdjęcie

Tutorial: Wstępniak do gry w RQ


No replies to this topic

#1 Norad

Norad

    GOSU

  • Royal Quest Community Manager
  • 1602 Postów:

Napisany 12.10.2018 - 16:43:19

Poniżej publikujemy zwycięski poradnik użytkownika BirdMashine dotyczący podstaw gry w Royal Quest. Życzmy miłej lektury!

 

Poradnik ten będzie mówić tylko o rzeczach które warto włączyć bądź wyłączyć

oraz jak poruszać się po świecie gry i co jest gdzie

 

Miłej gry!

 

Podstawy gry

~ czat ~

 

Zacznijmy od czatu. W opcjach > czat - warto dodać sobie nowe zakładki, oczywiście wszystko wedle gustu. Sugeruje stworzyć dwie "Gildia" oraz "Grupa" by szybko się między nimi przełączać. Aby to zrobić wystarczy kliknąć guzik "Dodaj zakładkę" a następnie zostawić zaznaczone opcje Gildia oraz szept. To samo analogicznie robimy by utworzyć zakładkę dla grupy.

 

 

W lewym dolnym rogu screena macie też pokazane dosyć ukryte menu kanałów dostępnych w grze na których możemy pisać. Aby się do niego dostać wystarczy raz kliknąć enter by otworzyć pasek na którym będziemy pisać a potem myszką kliknąć ikonkę obok tej z emotkami. 

 

Spoiler

 

 

~ Interfejs ~

 

Dodatkową wartą uwagi opcją jest włączenie sobie dodatkowych pasków na skille, potki i inne rzeczy które chcecie mieć pod ręką. By to zrobić wchodzimy w opcje, następnie paski zdolności i tam upewniamy się że mamy zaznaczone 4 opcje. 

 

W samej zakładce interfejsu polecam wyłączyć automatyczne skalowanie interfejsu oraz lekko zmniejszyć samą jego skale. Z początku ten interfejs jest ogromy i zasłania sporą część ekranu.

 

Aby np. dodać kogoś do znajomych, bądź napisać coś na prywatną wiadomość (szept) wystarczy kliknąć na osobę lewym przyciskiem a potem prawym na portret jej postaci który pojawi się u góry ekranu lub wystarczy że klikniecie jego nick na czacie jeżeli pisał on wcześniej. Macie tam dostęp do szeptu, dodania kogoś do znajomych, zignorowania go jeżeli np. spamuje, zaproszenie do drużyny, wyzwanie go na pojedynek, handlowanie z nim (musicie stać blisko siebie by ta opcja była aktywna) oraz zbadanie go czyli "podejrzenie" jego ekwipunku. 

 

Jeżeli chcesz zmienić opcje w drużynie np. podział przedmiotów, drop aby leciał po kolei do każdej osoby nie ważne gdzie się znajduje na mapie czy wolisz aby drop szedł do osoby która go zbierze wystarczy że będziesz liderem w drużynie - poznasz to po tym że masz małą koronę przy Twoim portrecie w lewym górnym rogu - i klikniesz prawym na swój portret a następnie wybierzesz "opcje drużyny." Każdy członek musi potem zaakceptować taką zmianę aby była aktywna oraz muszą być oni poza walką. 

 

~ Targ ~ 

 

Tak wygląda okno targu na którym możemy kupić przedmioty od innych graczy. 

Po lewej stronie mamy kategorię, u góry możemy kolejno wybrać klasę, przedział poziomu na których chcemy poszukiwać przedmiotów, następnie czy posiada on miejsca, sloty na karty i jak bardzo będzie on ulepszony

 

Spoiler

 

Jeżeli jednak chcecie sami wystawić przedmioty aby były one dostępne na targu musicie posiadać punkt handlowy. 

Mamy 3 rodzaje. Mały, średni i duży. Możemy je dostać za zadania lub najprościej kupić od NPC na środku miasta. Wyjątkiem są duże punkty które można dostać za logowanie się bądź ze skrzynek premium. Ostatecznie są do kupienia w sklepie premium gry.

Oczywiście nasz targ nie będzie stał w nieskończoność więc musicie posiadać dodatkowe punkty jeżeli chcecie je przedłużać. 

Aby go użyć musicie być w stolicy, blisko miejsc przy krawężnikach lub znaleźć słup handlowy w innych większych lokacjach a następnie kliknąć prawym na wasz punkt w plecaku a potem wskazać myszką gdzie on ma stać.

 

Spoiler
 
~ Mapa ~
 
Zielonym kolorem macie zaznaczone gdzie kładziemy pieczęcie na przedmioty które dodają do wyposażenia dodatkowe statystyki. NPC ten sprzedaje wszystko czego potrzebujecie. Pamiętajcie by sprawdzić jaką klasę ma wasz przedmiot i kupić odpowiedni do niego kamień nakładający pieczęć. 
 
Czerwony okrąg to budynek w którym znajduje się alchemik u którego można ulepszyć przedmioty. 
 
Pamiętajcie też że możecie odznaczać i zaznaczać które zadania chcecie śledzić na ekranie gry klikając w mały kwadracik po prawej stronie na liście.
 
Spoiler

 

 

 

 

 

Autor: Skesh

Dodaj odpowiedź  


0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych