Skocz do zawartości

Zdjęcie

Coś się kończy, coś się zaczyna

43 replies to this topic

#1 Zdzihoo

Zdzihoo

Gracz Niezawodny

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 237 Postów:
  • LocationGdynia

Napisany 12.08.2018 - 20:47:24

"Jak namówić nowych graczy..." - he he he :D :D :D

Byłem zaczarowany tą grą od samego początku jej istnienia. To nic, że gra zbugowana, że geodata do bani, że były czasami lagi i niespodziewane pady serwera. Że ktoś był op, a ktoś nie. Że ktoś miał item +11, a ja tylko +6. Narzekania i utyskiwania graczy też jakoś mało mnie odstręczały. Grałem dla samej przyjemności grania, a nie dla urządzanych wyścigów szczurów. Ja grą się syciłem, a można nawet powiedzieć, że wręcz rozkoszowałem każdą minutą spędzoną wraz z moją postacią w grze zarówno solo, jak i w dowolnym party - czy to na mobach czy to na bosach (tych akurat dużo mniej, ale bywałem). Bo ja proszę Pań i Panów grałem dla przyjemności, powoli, bez pośpiechu, zachowawczo. Bo cóż to za przyjemność, gdy już się wszystko osiągnie i kampi tylko fontannę w Varlone?

Niestety stało się. U mnie cała magia RQ prysła jak mydlana bańka wraz z wprowadzeniem nowej krainy. Niby coś nowego, ale zaczęło zionąć totalną nudą. I nie chodzi mi o jakieś konkursy czy zawody literackie (bo nigdy nie brałem w nich udziału). Po prostu poczułem, że "coś się kończy, coś się zaczyna..." (jeśli ktoś czytał opowiadania Sapkowskiego, to wie o czym piszę). W Royal Questa nie gram już od miesiąca i nie sądzę, żebym wrócił. Nawet, gdyby gra oferowała mi co tydzień po 100 reali, to dla mnie zamknięty już rozdział.

Trochę szkoda, ale przez te 4 czy tam nawet 5 lat dobrze się bawiłem, poznałem sporo ludzi. Było fajnie. Złych momentów i sytuacji nie chcę pamiętać :P Chciałbym w tym miejscu podziękować kilku osobom, które mnie czasami prowadziły za rączkę i cierpliwie uczyły mechaniki gry. Największe podziękowania w tej dziedzinie należą się Grzybiarzowi, bo głównie dzięki niemu wybiłem się w górę. Najlepszy mentor i przewodnik w całej społeczności RQ - polecam  B) 

Dziękuje również Irkoksowi, Bullmie, Loterinie, Kubozaurowi, 100krotnej, Dzidowej i Prusie za to, że wspomagali zarówno materialnie, jak i duchowo ;) za to że po prostu byli. Dziękuję również Ozzakowi, bo wbrew wszystkiemu, co się o nim mówi, wniósł sporo dobrego do rozwoju mojej (moich) postaci. Byłem chyba jednym z nielicznych, który potrafił się z nim dogadać  :lol: Dziękuję także administracji za zaufanie, jakim mnie obdarzyła i pozwoliła na bycie moderatorem ;)

Nie będę demonstracyjnie niszczył itemów, bo dla mnie to jest głupota na pokaz. Może jeszcze czasami wpadnę na przysłowiową chwilę, żeby pogadać i pokampić fontannę :P jednak za bardzo nawet i na to nie liczę. Na pewno będę jeszcze przez jakiś czas zaglądał na forum, żeby poobserwować w jakim kierunku zmierza gra z kolejnym patchem lub łatką.

To by było na tyle. Jakby ktoś coś chciał ode mnie, to zapraszam na pm na forum.

• Dzidowa, Matmad, daniello242424 and 1 other like this

#2 Guest_PanGlack.YT_*

Guest_PanGlack.YT_*
  • Guests

Napisany 12.08.2018 - 21:06:22

Trzymaj się stary druhu, należy Ci się odpoczynek od RQ. Dzięki za wszystko! Eh, nie udało mi się przekazać Ci wiedzy o rwaniu młodych foczek, ale to już mogłaby być pedofilia czy coś, więc może i lepiej...

Mam nadzieję, że się jeszcze spotkamy w jakimś MMO RPG, oby nie w strategii, bo mnie szybko nudzą...

W Wiedźminie było to opowiadanie, w Harrym Potterze cały dział w książce ;-)

Ps. Może Albion? ;]

#3 Matmad

Matmad

Gracz Niezawodny

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 210 Postów:
  • LocationPGK

Napisany 12.08.2018 - 21:37:27

Jak widać, i Tobie należy się odpoczynek ;d
Trzymaj się koksie :D

Pozdro, Matmad
  • Zdzihoo likes this

#4 Lord Galvatron

Lord Galvatron

Gracz Niedzielny

• Members
  • PipPip
  • 49 Postów:

Napisany 13.08.2018 - 19:20:52

Bedzie nam Cie brakowalo, bo jako jedyny czyms sie zajmowales, cos robiles i byles sprawiedliwy. Poza tym, fajnie sie z Toba rozmawialo. Mam nadzieje, ze jednak kiedys do nas wrocisz :)

• Zdzihoo likes this

#5 XxMARCINxX

XxMARCINxX

Gracz

• Members
  • PipPipPip
  • 82 Postów:

Napisany 13.08.2018 - 21:50:58

Sprawiedliwość to słowo klucz jeżeli chodzi o Zdzisia.. Nie żebyś był z PiSu ale sprawiedliwy zawsze byłeś to się liczy.. Graliśmy kiedyś i naprawdę fajny gość z ciebie ale jak widać rutyna i nuda dopadła nie tylko mnie.. Życzę powodzenia w życiu prywatnym jak i w nowych grach.
  • Zdzihoo likes this

#6 Guest_PanGlack.YT_*

Guest_PanGlack.YT_*
  • Guests

Napisany 17.08.2018 - 23:48:51

Cóż... By już nie zakładać kolejnego tematu pożegnam się tutaj, tak naprawdę to co chciałem powiedzieć, powiedziałem już na filmiku. Jeśli komuś zalazłem za skórę zbyt mocno przepraszam, ale myślę, że każdy kto nadal tu pozostaje zgodzi się z tym co zawarłem w tym paro minutowym filmiku. Trzymajcie się, ja osobiście przechodzę na inną gierkę, bo grania w tą nie widzę sensu, chyba, że tak jak wspominałem połączą w końcu PL z RU.

Czółko!

https://www.youtube....h?v=z4ypkFEXTF4

• Zdzihoo likes this

#7 Matmad

Matmad

Gracz Niezawodny

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 210 Postów:
  • LocationPGK

Napisany 18.08.2018 - 00:07:44

No nic,padło także i na Ciebie. Bez Twoich spin z Galvatronem serwer już całkowicie zamilknie. Szczerze mówiąc to już raczej koniec polskiego serwera; mi osobiście i kilku znajomym także gra stała się szara, zbyt szara jak na mmo rpg, jedynym sensownym krokiem będzie zamknięcie serwa.

Swoją drogą, czy administracja może podać ilość aktywnych graczy na serwerze, pomijając sryliard multikont?

#8 Guest_PanGlack.YT_*

Guest_PanGlack.YT_*
  • Guests

Napisany 18.08.2018 - 00:12:15

Swoją drogą, czy administracja może podać ilość aktywnych graczy na serwerze, pomijając sryliard multikont?

Raczej nie, jest to ich tajemnica handlowa, czy jak to też się zwie, statystyki, z których spowiadają się tylko przed wyżej postawionymi od siebie ;]

Dobra, czas na log off. Dobranoc!

#9 Dzidowa

Dzidowa

Gracz Niedzielny

• Members
  • PipPip
  • 27 Postów:

Napisany 18.08.2018 - 14:24:00

Nie martw się Mati, Ozzaku nie pierwszy raz żegna się z tą niby "beznadziejną" grą.

• Lord Galvatron likes this

#10 Matmad

Matmad

Gracz Niezawodny

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 210 Postów:
  • LocationPGK

Napisany 18.08.2018 - 16:08:59

Martwić się nie martwię, ale skoro już się wszyscy żegnają to pożegnam się i ja.

Dziękuję wszystkim za wspólną zabawę, przez te 5 lat poznałem na prawdę dużo wspaniałych ludzi, którzy, jak cała reszta, już odeszła od rq. Coś się kończy, coś zaczyna - najchętniej skopiował bym wszystko, co Zdzihoo napisał, bo tak na prawdę zawarł w tym wszystko co najważniejsze... już od dłuższego czasu nic mnie nie trzymało przy tej grze oprócz garstki ludzi, ale jeśli oni przestali grać, to sam nie będę siedział na pustym serwerze. Szczególnie za spędzony czas dziękuję (od dawna nie grającym już) Amerionowi i Kokoo; to oni wprowadzili mnie w świat Royala. Za wszystkie chwilę spędzone na pierdzieleniu głupot dziękuję Bulllmie i Irkoksowi. Grzybiarzowi, za to, że służył pomocną dłonią. Takich ludzi jak on rzadko się spotyka nawet w realu. Kazeiemu i WyjeHanterowi, którym można było truć cztery litery zawsze, gdy tylko byli online :D
  • Zdzihoo and daniello242424 like this

#11 FubuKtóryKradnieCoPopadnie

FubuKtóryKradnieCoPopadnie

Uparty Gracz

• Members
  • PipPipPipPip
  • 104 Postów:

Napisany 19.08.2018 - 16:35:37

To royala juz padł że się zegnacie?

"Widac poziom światłowców, wy juz mozecie tylko zejść niżej.

Gasnąć.

Bo niczego innego nie potraficie."

~ Nikt inny jak Fubu

#12 PRAWILNY

PRAWILNY

Gracz

• Members
  • PipPipPip
  • 71 Postów:

Napisany 19.08.2018 - 16:42:42

Niedługo to tylko pewnie 6osób zostanie na serwerze a tak btw też się zastanawiam czy nie odejść. Bo administracja nic nie robi.

#13 Thyrael

Thyrael

Grinder

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 679 Postów:
  • LocationThe Fountain

Napisany 19.08.2018 - 17:30:36

Niedługo to tylko pewnie 6osób zostanie na serwerze a tak btw też się zastanawiam czy nie odejść. Bo administracja nic nie robi.

Nie świruj pawiana tylko z targu łap jak na forum 1,5kkk oferowałeś ;)

screen_180819_001.jpg

"Don't be afraid to be weak
Don't be too proud to be strong"

Enigma - Return To Innocence

#14 Fajny89

Fajny89

Świeżak

• Members
  • Pip
  • 12 Postów:

Napisany 20.08.2018 - 08:08:27

.

#15 Fajny89

Fajny89

Świeżak

• Members
  • Pip
  • 12 Postów:

Napisany 20.08.2018 - 10:35:55

.

#16 Dzidowa

Dzidowa

Gracz Niedzielny

• Members
  • PipPip
  • 27 Postów:

Napisany 20.08.2018 - 13:39:56

Chyba przesadzacie ,po 5 latach to z reguły w każdej grze następuje przesyt. Szczególnie dla tych , którzy osiągnęli max. a tu trzeba znowu się postarać.Swoją drogą, to jeszcze niedawno wielu narzekało,że nic nowego , a teraz jak jest nowe to też źle. Mam nadzieję pograć jeszcze min. 1,5 roku.

• Norad and Lord Galvatron like this

#17 Matmad

Matmad

Gracz Niezawodny

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 210 Postów:
  • LocationPGK

Napisany 20.08.2018 - 14:42:40

Czy ja wiem, czy przesyt? Gram to 5 lat i gra dalej mnie urzeka. Co z tego, że po kilka razy robiłem questy, że znam każdy centymetr każdej lokacji. Gra ma w sobie to coś, chociaż ostatnie aktualizacje w to coś skutecznie ugodziły, wprowadzając według mnie niepotrzebne lokacje. Z jednej strony fajnie, że coś wprowadzono, ale doszło też sryliard błędów i bugów (tutaj odsyłam do wypowiedzi Zdzihaa). Można grę rozwinąć na setki różnych sposobów, na przykład iść dalej na wschód, gdzie czekałaby nas seria ciekawych (!) zadań, a bossem byłby lord Ngallu, który dzięki zdolnościom nekromancji zostaje wskrzeszony co kilka godzin. Można pójść na zachód, do krainy Chlupaczy, gdzie moglibyśmy opowiedzieć się po stronie Slugi Buggi, lub Slugi Muggi, bossem byłby potwór z jednego z ekranów przechodzenia przez lokacje (Obecnie nikt nie zagląda do jaskini zmierzchu). Można by pójść na południe, gdzie Szwecjusz wreszcie skończyłby budowę portalu do Terry, składającego się z grubych milionów pancerzy metalowych skorpionów. Po przeniesieniu do świata Terry moglibyśmy otrzymać od króla własnego jegra, którego uzywalibysmy jako egzoszkielet, kontrolowali w sposób podobny do Destruktomanii, a każda klasa miałaby inną specyfikę robota, który mógłby być przyzwany raz dajmy na godzinę czy pół godziny na 10 minut, bez podziału na posiadaczy konta Premium i zwykłych graczy. Niestety, developer "uciął" główną linię fabularną, w najbardziej perfidny z możliwych sposobów i przeniósł akcję na północ, gdzie tak na prawdę nie wie się, co się robi, bo gdyby przyszło czytać każdy quest, to rok zajęłoby zakończenie linii fabularnej na północy. Cała gra kręciła się wokół czarnych alchemików, którzy wydobywali elenium, a naszym zadaniem jest ich zniszczenie, a tu bam, idź bić bossa, który ma 87kk hp, którego nazwa jest dłuższa, niż przeprosiny męża po kłótni z żoną. Developer to najbardziej nielogiczna i nieodpowiednia osoba, jaką można było przydzielić do robienia gry.
  • Zdzihoo, Likush and Lord Galvatron like this

#18 Lord Galvatron

Lord Galvatron

Gracz Niedzielny

• Members
  • PipPip
  • 49 Postów:

Napisany 20.08.2018 - 18:06:59

Bardzo ladnie napisales Matmad i to moglby byc naprawde fajny pomysl, gdyby developerzy sluchali takich propozycji... Ja osobiscie chcialbym zobaczyc co tez sie kryje w portalu Szwecjusza i jak wygladaja ci slynni czarni alchemicy. Echh... a nie mowilem, ze tak bedzie? Jak jeszcze na przelomie grudnia i stycznia glosowalismy czy ma wejsc ten nowy 65 poziom, to od samego poczatku bylem temu przeciwny, a moje przepowiednie, ze serwer upadnie, bo gracze odejda, zostaly publicznie wysmiane... Kazdy twierdzil, ze bedzie coraz lepiej, ze serwer sie rozrusza, bo wieje tu nuda, tymczasem tak sie rozruszal, ze juz prawie nikogo nie widac. I co chwile ktos ze starych wyjadaczy z gra konczy... No to teraz sie posmiejmy razem, ze mialem racje B) HAHAHAHA!

#19 Matmad

Matmad

Gracz Niezawodny

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 210 Postów:
  • LocationPGK

Napisany 20.08.2018 - 19:48:51

No niestety... Może i ta seria patchów była dobrym posunięciem, ale na serwerze rosyjskim, gdzie ludzie faktycznie grają. Drugą stroną medalu jest to, że to zabiło nasz serwer. Zresztą tutaj nieraz pojawił się niejeden złoty pomysł, ale tutaj to możemy żalić się między sobą, bo dalej to nie przejdzie.

#20 Hermanik

Hermanik

Gracz Niedzielny

• Members
  • PipPip
  • 30 Postów:

Napisany 21.08.2018 - 21:18:51

Usuwanie niewygodnych postów, blokowanie możliwości dodawania nieprzychylnych komentarzy na facebooku, bany za słownictwo zamiast np. robienie postaci za free z multikont, totalna olewka graczy i problemów społeczności RQ, zero inicjatywy własnej i znajomości problemów na servie, zero konsekwencji w działaniach to chyba najwazniejsze grzeszki Zarządzających.

Jak można wyciągać łapy po kase od graczy skoro jednocześnie ich się olewa dając wszelkiej maści oszustom możliwość rozwijania postaci za darmo... Totalna Hipokryzja. Gra mająca OLBRZYMI potencjał właśnie pada i NIKT I NIC już jej nie uratuje, bo ten Titanic po prostu tonie. Tak naprawdę zostało 5 osob grających od xxx czasu, reszta to kombinatorzy i Ci, którzy nie maja pojęcia co tu się dzieje...

PS> Wystarczy napisac ze Odeszła cała gildia Rage, Wariaci i Ayan Moore i wielu wielu innych..  Czekam, aż Norad napisze, ze w ta grę gra 100.000 osob, bo tyle bankowo jest kont :-) Doją krowę, która powoli już nie ma mleka. Dobranoc.

• Matmad, Lord Galvatron and Fajny89 like this

Dodaj odpowiedź

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych