Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak namówić nowych graczy...

129 replies to this topic

#21 BirdMashine

BirdMashine

Uparty Gracz

• Members
  • PipPipPipPip
  • 150 Postów:

Napisany 28.06.2018 - 16:29:34

(...) ale błędy związane z tłumaczeniem powinny być naprawione w 1 dzień :)

U nas nadal Mapa

Spoiler

• PanGlack.YT likes this

#22 XxMARCINxX

XxMARCINxX

Gracz

• Members
  • PipPipPip
  • 77 Postów:

Napisany 28.06.2018 - 17:56:39

Z kamstarem trzeba się zgodzić bo chłopak ma rację może lepiej doprowadzić grę do ładu i dopiero potem robić reklamy.. Przecież jeżeli się bardzo chce to wszelkie błędy idzie doprowadzić w ciągu miesiąca.. A miesiąc to nie tak wiele.. Gm-ow jest kompletny brak.. Na innych grach wszyscy którzy mają jakąś istotną rolę potrafią siedzieć na komunikatorach typu ts i być do dyspozycji graczy.. Tutaj brakuje nawet prostego tsa żeby nowy gracz mógł dopytać kogoś bardziej doświadczonego a nie oszukujmy się rq nie jest jakaś prosta gra dla swiezaka..
  • PanGlack.YT likes this

#23 PanGlack.YT

PanGlack.YT

Grinder

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 478 Postów:
  • LocationAranta

Napisany 22.07.2018 - 01:08:16

Sam event będzie znacznie lepszy niż wcześniej - wkrótce podrzucę więcej informacji.

W zakresie pozostałych postów, postaram się do części ustosunkować w dalszym terminie  :wub:

Czekamy na odpowiedź =]

"jak ten czołg się bujam się po terytorium wroga, wciąż nie jadę po narzuconych przez obu drogach, czarna kapota przybył kat, śmiechy cichną Mutylator okalecza pełną kłamstw rzeczywistość" -Słoń

Mój kanał na yt, o RQ:

https://www.youtube....w_as=subscriber

#24 Zdzihoo

Zdzihoo

Gracz Niezawodny

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 237 Postów:
  • LocationGdynia

Napisany 24.07.2018 - 16:28:57

No i temat umarł śmiercią naturalną :wacko: :ph34r:

#25 Norad

Norad

GOSU

• Royal Quest Community Manager
  • 1541 Postów:

Napisany 25.07.2018 - 10:27:32

Czekamy na odpowiedź =]

Nie martw się, absolutnie o temacie nie zapomniałem!

Poruszę dwa tematy, które pojawiały się w postach najczęściej. Zacznę od lżejszego:

1. W kwestii forum jesteśmy świadomi, że jest już 'wiekowe' i część funkcji nie działa jak należy, co zresztą dostrzegliście chociażby przy rejestracji. Jest to temat, który zgłosiliśmy przed moim wyjazdem i podjęto w tym celu konkretne kroki. Rozważamy dodatkową alternatywę i nie mam wątpliwości, że w następnych miesiącach zobaczycie znaczące zmiany w temacie. Chcemy, by ta komunikacja poza grą i mailami była nie tylko uproszczona, ale jeszcze bardziej szczegółowa, bezpośrednia i szybka. Kiedy testowane rozwiązania wejdą w etap wdrożenia, wrócę do Was z dalszym komunikatem. Ważne, że to już się dzieję.

2. Temat eventów to gorąca sprawa, ale ja akurat doskonale rozumiem, że rozwiązania systemowe mogą się Wam wydawać niewystarczające. Jestem też świadom, że forumowe wyzwania, które proponowałem przez kilka tygodni nie rozwiążą zagadnienia. Dlatego też poprosiłem GM-ów o kolejne przedsięwzięcia i wiem, że część z nich już jest planowana. Od siebie także dołożę wszelkich starań, byście otrzymali kilka pobocznych wyzwań w samej grze. Pracuję obecnie nad listą zadań w tym zakresie.

Jednocześnie pragnę Wam przypomnieć (bo pojawiało się kilka komentarzy i wątków osobno), że polski serwer nie jest odzwierciedleniem rosyjskiego, dlatego jeśli usłyszycie o zmianach czy wariantach eventowych, które są tam, a nie ma u nas, wynikają one z woli dewelopera i drużyna administracji nie ma w tej kwestii możliwości reakcji. Nasze patche czy eventy jak Innoświat mogą się w niewielkim stopniu różnić, natomiast jeśli istnieją rażące błędy w tych patchach, jak zawsze proszę o ich zgłaszanie z poziomu gry bądź na pomoc@royalquest.pl, byśmy mogli je przeanalizować i przesłać w razie czego do korekty.

#26 PanGlack.YT

PanGlack.YT

Grinder

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 478 Postów:
  • LocationAranta

Napisany 25.07.2018 - 20:10:30

Dodatkowe pytanie, czy planujecie otworzyć serwer testowy? Przecież nim zostaną wgrane aktualizacje można je zawsze przetestować, wtedy można zgłosić za w czasu błędy, a na normalny serwer puścić już działającą aktualizację, pod względem PL serwera czasami jest tragedia, wiele błędów uniemożliwia normalną rozgrywkę. Jest u nas naprawdę wielu graczy, którzy mogli by grać na testowym i na bieżąco zgłaszać błędy...

"jak ten czołg się bujam się po terytorium wroga, wciąż nie jadę po narzuconych przez obu drogach, czarna kapota przybył kat, śmiechy cichną Mutylator okalecza pełną kłamstw rzeczywistość" -Słoń

Mój kanał na yt, o RQ:

#27 Norad

Norad

GOSU

• 1541 Postów:

Napisany 25.07.2018 - 21:57:19

Dodatkowe pytanie, czy planujecie otworzyć serwer testowy? 

Serwer testowy już istnieje, praktycznie od początku Chrobrego. Dostęp do niego mają jednak jedynie GM-owie. Poszerzenia tego dostępu niestety nie będzie.

#28 Treu1

Treu1

Gracz Niezawodny

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 228 Postów:
  • LocationNordrhein-Westfalen

Napisany 27.07.2018 - 03:01:49

,,Poszerzenia tego dostępu niestety nie będzie."  hihi , adm. boj sie ze beda lagi jak tam z 10ciu graczy by wbilo :)

Wracajac do tematu to dac stara wersje gry , ta pierwsza jaka wyszla a nie gonitwa w patchy jakie nic nie wnosza po za siorbaniem real kasy z graczy.

Co niby tu zrobiono aby gralo sie przyjemniej ? dodano buffy moba , mase hp elita , nowe skorki i nowe lokacje jakie tak naprawde to w kreowaniu postaci nic nie pomagaja .

Gra idzie w kierunku wyzysku i zarobku (kup skrzyneczke itp) . Firma powinna zarabiac ale i powinna dac produkt godny swojej ceny .

W wiekszosci gry padaja przez patche i ta tez wlasnie przez nie pada.

EQ bylo max 10 , dodano 11 a teraz dodano jeszcze kolejna opcje , tak mozna w nieskonczonosc aby dojc kasiore :)

Kiedys nocne marki mogli dopasc elite czy bossika a teraz moga sobie jedynie popatrzec jak on chodzi i to ma byc niby + dla gry ?

Szanuj tych co płacą bo dzięki nim grasz za free 

#29 WooCash

WooCash

Uparty Gracz

• Members
  • PipPipPipPip
  • 119 Postów:

Napisany 28.07.2018 - 19:29:53

Obstawiam, ba, rękę se dam uciąć, że jakby tak cofnąć patch'e gdzieś do okresu, powiedzmy reworku kart edka, beastbane'a i tortilli albo nawet jeszcze wcześniej, to gra by odżyła. Tylko, że to się nigdy nie stanie ;-;
  • Treu1 and PanGlack.YT like this

#30 Treu1

Treu1

Gracz Niezawodny

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 228 Postów:

Napisany 29.07.2018 - 00:18:19

Pewne gry maja swoje servery ,,retro" niestety nie sadze aby cenega dala taki z RQ .

Zapewne by bylo ciekawie jak by taki powstal od zera + inglisz i rosyjski do wyboru :)

#31 PannaWykleta

PannaWykleta

Świeżak

• Members
  • Pip
  • 18 Postów:

Napisany 04.08.2018 - 16:22:49

Ach cóż za wspaniała dyskusja się tu nawiązała... Dorzucę i coś od siebie.. Jak to napisał kiedyś Dante "porzućcie wszelką nadzieję, wy, którzy tu wchodzicie"

• PanGlack.YT likes this

#32 PanGlack.YT

PanGlack.YT

Grinder

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 478 Postów:
  • LocationAranta

Napisany 04.08.2018 - 16:58:37

Ach cóż za wspaniała dyskusja się tu nawiązała... Dorzucę i coś od siebie.. Jak to napisał kiedyś Dante "porzućcie wszelką nadzieję, wy, którzy tu wchodzicie"

Nie wiem czy ma rację, czy też i nie, ale skoro jestem pupilkiem Panny, to się podpisuję w 100%.

Mój kanał na yt, o RQ:

#33 Dzidowa

Dzidowa

Gracz Niedzielny

• Members
  • PipPip
  • 26 Postów:

Napisany 08.08.2018 - 17:59:11

Rzadko się wypowiadam, bo widzę rodzaje dyskusji jakie tu trwają. Skoro jednak  temat jest "jak namówić nowych graczy",to z własnych doświadczeń na początku mojej gry chcę tu parę uwag napisać:

1. Grałam w gry strategiczne, a więc innego rodzaju, ale tam każdy początkujący miał mozliwość zapoznania się z "językiem" gry w prostym słowniku.Dość szybko można było wciągnąc się w grę. Tu przez parę miesięcy nie rozumiałam bardzo wielu wypowiedzi, a na pytanie do graczy słyszałam głownie obelgi i kpiny. To z pewnością może zniechęcić, a ja zostałam ze względu na grafikę i fakt,ze mogę robić długie przerwy bez kasowania konta.

2. Jako początkujący gracz po lv 20 nie ma żadnej wiedzy co wybrać. Brak prostej charakterystyki postaci do kontynuacji.Poradniki są przestarzałe i chyba raczej dla bardziej obeznanych z tego rodzaju grą,a wypytywanie przypadkowych graczy nie ma sensu.

3. Mało przyjazne jest forum dla nowych graczy , a wypowiadają się głownie "bogowie" gry i najczęsciej mało z tego wynika. Wystarczy przejrzeć forum i zobaczyć ilu tu takich "nowych" coś napisało, a nawet jak napisało, to jakie dostało najczęsciej odpowiedzi.

4. Wejscie do gildii dla  nowego gracza, to już naprawdę horror. Nie ma żadnej wiedzy o gildiach,, jest ranking, który dla nowego nic nie mówi. Skoro na początku gry niewiele osób się zna, to pytanie : do kogo się zwrócić o przyjęcie, jakie są gildie, których nie ma w rankingu, itd. Na forum jest temat, ale wogóle żadnej roli nie spełnia.

Gdyby nie fakt,że ( po wielu "chamskich" zachowaniach w pierwszych gildiach, do których weszłam)zostałam zaproszona do gildii, która mi pomogła zacząć rozumieć o co chodzi z pewnością bym nie grała już dawno,a gram i płacę  za tą grę( tak, wiem jestem w tym beznadziejna, bo to tutaj uważa się za głupotę).

5. Konkurencja w tego rodzaju grach jest spora, a utyskiwanie na forum nie służy jako zachęta, więc może warto zachęcać nie "wyjadaczy" w tego rodzaju grach, ale tych co zaczynają i pomóc im zostać na dłużej.

• Norad, Treu1, Belek and 3 others like this

#34 PanGlack.YT

PanGlack.YT

Grinder

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 478 Postów:
  • LocationAranta

Napisany 08.08.2018 - 19:43:48

Rzadko się wypowiadam, bo widzę rodzaje dyskusji jakie tu trwają. Skoro jednak  temat jest "jak namówić nowych graczy",to z własnych doświadczeń na początku mojej gry chcę tu parę uwag napisać:

1. Grałam w gry strategiczne, a więc innego rodzaju, ale tam każdy początkujący miał mozliwość zapoznania się z "językiem" gry w prostym słowniku.Dość szybko można było wciągnąc się w grę. Tu przez parę miesięcy nie rozumiałam bardzo wielu wypowiedzi, a na pytanie do graczy słyszałam głownie obelgi i kpiny. To z pewnością może zniechęcić, a ja zostałam ze względu na grafikę i fakt,ze mogę robić długie przerwy bez kasowania konta.

2. Jako początkujący gracz po lv 20 nie ma żadnej wiedzy co wybrać. Brak prostej charakterystyki postaci do kontynuacji.Poradniki są przestarzałe i chyba raczej dla bardziej obeznanych z tego rodzaju grą,a wypytywanie przypadkowych graczy nie ma sensu.

3. Mało przyjazne jest forum dla nowych graczy , a wypowiadają się głownie "bogowie" gry i najczęsciej mało z tego wynika. Wystarczy przejrzeć forum i zobaczyć ilu tu takich "nowych" coś napisało, a nawet jak napisało, to jakie dostało najczęsciej odpowiedzi.

4. Wejscie do gildii dla  nowego gracza, to już naprawdę horror. Nie ma żadnej wiedzy o gildiach,, jest ranking, który dla nowego nic nie mówi. Skoro na początku gry niewiele osób się zna, to pytanie : do kogo się zwrócić o przyjęcie, jakie są gildie, których nie ma w rankingu, itd. Na forum jest temat, ale wogóle żadnej roli nie spełnia.

Gdyby nie fakt,że ( po wielu "chamskich" zachowaniach w pierwszych gildiach, do których weszłam)zostałam zaproszona do gildii, która mi pomogła zacząć rozumieć o co chodzi z pewnością bym nie grała już dawno,a gram i płacę  za tą grę( tak, wiem jestem w tym beznadziejna, bo to tutaj uważa się za głupotę).

5. Konkurencja w tego rodzaju grach jest spora, a utyskiwanie na forum nie służy jako zachęta, więc może warto zachęcać nie "wyjadaczy" w tego rodzaju grach, ale tych co zaczynają i pomóc im zostać na dłużej.

I ja bardzo szanuję taką wypowiedź, wiele razy pisałem o poradnikach dla nowych graczy, a te które były za insygnia nadal były niezrozumiałym dla nowych graczy, ponieważ były opisywane językiem tych zaawansowanych. Co do Twojej gry... Przyglądam Ci się czasem i idzie Ci całkiem nieźle, po za tym nie każdy musi być alfą i omegą ;-)

Problem w tym, że dla nowych graczy problemem jest nawet ustawienie czatu i tu przykładem moga być moi znajomi z reala i brat, którzy zaczęli grać, tak naprawdę moje konto na yt i nagrywanie z rq zostało sprowokowane ich problemami. Rankingi słabo wyglądają, bo prezentują tylko gildie pvp i wojny. Co do udzielania się na forum, jest problem z rejestracją, ale tu Norad obiecywał zmiany, oczywiście czekamy... Tak, konkurencja jest duża, ale RQ ma niepowtarzalny klimat i powiem szczerze, że jakby zostało nawet 20 graczy, to siedziałbym tu do zamknięcia serwera.  Ogólnie dzięki za wypowiedź, podsunęłaś mi pomysły na kilka poradników. Zapraszam na kanał, pojawią się gdy będę mieć więcej wolnego czasu po pracy:  https://www.youtube....UnPfom0G_66MeuQ

Mój kanał na yt, o RQ:

#35 Dzidowa

Dzidowa

Gracz Niedzielny

• Members
  • PipPip
  • 26 Postów:

Napisany 08.08.2018 - 23:26:53

Nie wiedziałam,że mamy tu znowu setną postać Ozzaku. Gdybym wiedziała, nie byłoby mojego postu. Jesteś osobą, która swoim zachowaniem, atakami na graczy, ubliżaniem, intrygami  źle służy tej grze. Co z tego,że masz pomysły, moze i dobre, ale po tym co wyrabiasz na forum i nie tylko chyba niewiele osób jest nimi zainteresowanych, bo jesteś wyjątkowo denerwujący i. Co do oceny mojej gry - to po tym jak mnie nazwałeś na forum "poje... psychopatką" twoja ocena nie ma dla mnie żadnego znaczenia. Jesli faktycznie chcesz tej grze się przysłużyć - przestań, bo o tych "bogach" gry to m.in. pisałam o tobie. I tyle.

• Kamstar, Belek, XxMARCINxX and 2 others like this

#36 Matmad

Matmad

Gracz Niezawodny

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 203 Postów:
  • LocationPGK

Napisany 08.08.2018 - 23:32:48

:o

#37 Zdzihoo

Zdzihoo

Gracz Niezawodny

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 237 Postów:
  • LocationGdynia

Napisany 08.08.2018 - 23:49:14

No, no... :ph34r:

Nie chcę nic Adam mówić, ale widać, że masz wielu wrogów i to bynajmniej znikąd się oni nie wzięli :unsure:

• Deviazz likes this

#38 Norad

Norad

GOSU

• 1541 Postów:

Napisany 09.08.2018 - 07:41:02

Rzadko się wypowiadam, bo widzę rodzaje dyskusji jakie tu trwają. Skoro jednak  temat jest "jak namówić nowych graczy",to z własnych doświadczeń na początku mojej gry chcę tu parę uwag napisać: (...)

Twoja wypowiedź w pewnym sensie mnie... cieszy :)

Myślę, że działania, które podejmę w najbliższych tygodniach będą najlepszą na to odpowiedzią. Obserwuj proszę forum, dziś i jutro pojawią się kluczowe odpowiedzi na wszystkie problemy, które poruszone są w poście.

#39 Dzidowa

Dzidowa

Gracz Niedzielny

• Members
  • PipPip
  • 26 Postów:

Napisany 09.08.2018 - 15:43:36

Twoja wypowiedź w pewnym sensie mnie... cieszy :)

Myślę, że działania, które podejmę w najbliższych tygodniach będą najlepszą na to odpowiedzią. Obserwuj proszę forum, dziś i jutro pojawią się kluczowe odpowiedzi na wszystkie problemy, które poruszone są w poście.

Dzięki :)

#40 Treu1

Treu1

Gracz Niezawodny

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 228 Postów:

Napisany 09.08.2018 - 17:01:04

Postawcie nowy server w wersji retro czyli pierwsza wersje RQ jak jeszcze gra byla grywalna bo teraz to juz tyle pathow bylo ale niestety wszystkie pod rosje gdzie jak by nie liczyc kraj ma 144 M ludzi a my 38 M na dodatek oni sa wydawcami gry.

Obywatele samej Moskwy maja wiecej kasy niz nasz caly kraj a gra idzie tylko w kierunku wyciagania kasy .

Co za problem postawic nowy server z postaciami od zera i sprawdzic ?

• WooCash likes this

Dodaj odpowiedź

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych