Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ile kont w jednym banku

• Please log in to reply
6 replies to this topic

#1 firl

firl

Świeżak

• Members
  • Pip
  • 1 Postów:

Napisany 24.06.2018 - 11:39:06

Ile można mieć kont w jednym banku. Np w BZWBK. Czy mogę mieć konto24.pl i standardowe konto 24? Jest jakiś limit kont?

#2 Belek

Belek

Uparty Gracz

• Members
  • PipPipPipPip
  • 130 Postów:
  • LocationSomewhere in the universe

Napisany 24.06.2018 - 12:29:55

Z takim pytaniem, to raczej do banku trzeba się zwrócić.

#3 Zdzihoo

Zdzihoo

Gracz Niezawodny

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 237 Postów:
  • LocationGdynia

Napisany 24.06.2018 - 21:38:56

Nie sądzę, żebyś mógł mieć dwa (lub więcej) niezależne konta na to samo nazwisko w tym samym banku. Regulamin tego zabrania. Ale po szczegóły udaj się osobiście do danej placówki lub zapytaj na infolinii. Jeśli czegoś się dowiesz, to daj znać.

#4 Guest_PanGlack.YT_*

Guest_PanGlack.YT_*
  • Guests

Napisany 24.06.2018 - 22:29:43

Jak zakładałem normalne konto i walutowe, to te drugie i tak podpięli pod to pierwsze. Nie można mieć dwóch kont, ani takich samych, ani różnych ;d

#5 loczr

loczr

Świeżak

• Members
  • Pip
  • 5 Postów:

Napisany 26.06.2018 - 10:09:26

Z tego co wiem to nie ma limitu kont w danym banku. Możesz nawet mieć i 10 kont. Jednak nie wiem jaki jest sens zakładania sobie takiej ilości kont:

mozna się pogubić

w wielu bankach konta są płatne

poza tym możęsz o danym koncie zapomnieć a potem wejdą opłąty i jak nazbiera Ci sie spora suma to bank się o to upomni

Polecam założenie sobie darmowego konta internetowego plus ewentualnie konta oszczędnościowego.  http://www.tanie-kon.../ranking-lokat/albo lokaty

#6 Guest_PanGlack.YT_*

Guest_PanGlack.YT_*
  • Guests

Napisany 26.06.2018 - 12:37:33

To chyba zależy też od banku i rodzaju konta. Pewności sam już nie mam.

#7 Zdzihoo

Zdzihoo

Gracz Niezawodny

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 237 Postów:
  • LocationGdynia

Napisany 26.06.2018 - 18:57:53

Z tego co wiem to nie ma limitu kont w danym banku. Możesz nawet mieć i 10 kont.

O! Zaczęli wypowiadać się "fahowcy" i "znafcy"... bo z tego, co napisałeś, co wiesz... to niewiele wiesz.

Oczywiście, że jest limit w zakładaniu kont w dowolnym banku. Zawsze to będzie JEDNO konto bankowe. A do konta możesz mieć przypisane rachunki walutowe, które uzależnione są od liczby walut, jakie możesz posiadać w konkretnym banku. Możesz mieć rachunki np. PLN+USD+EUR+GBP (4 rachunki). Dodatkowo w zależności od banku, do każdego z nich możesz mieć darmowe rachunki oszczędnościowe do każdej waluty z osobna (to już wychodzi 8). Ale wszystkie te rachunki walutowe (zwane błędnie kontami) będą zawsze przypięte do jednego konta bankowego. A konto bankowe możesz mieć tylko JEDNO. Od razu zaznaczę jasno i wyraźnie KONTO BANKOWE. Możesz mieć wiele rachunków bankowych, ale powtarzam, ich limit też jest ograniczony.

dopisek

PS. Aha i jeszcze jedno. Pewnym odstępstwem od wyżej opisanej zasady może być "konto osobiste" i "konto firmowe". Tyle tylko, że jest to kwestia rozdzielności finansów. A i tak oba te "konta",  jeśli będę w tym samym banku, będą podpięte pod jedno konto bankowe.

Mam nadzieję, że wyjaśniłem wystarczająco jasno zawiłości posiadania konta bankowego :)

Ten post był edytowany przez Zdzihoo dnia: 26.06.2018 - 19:17:55

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych