Skocz do zawartości

Zdjęcie

E-sport a Olimpiada

• Please log in to reply
10 replies to this topic

#1 Lif3sGood

Lif3sGood

Świeżak

• Members
  • Pip
  • 6 Postów:

Napisany 18.12.2013 - 22:21:54

Zawsze się nad tym zastanawiałem. Czy możliwe jest, aby kiedyś E-sport zawitał na Olimpiadzie? Co o tym myślicie? Ja myślę że było by to coś fajnego :D

#2 Marcin

Marcin

Matuzalem

• Król Forum
  • 1649 Postów:

Napisany 19.12.2013 - 14:20:44

Hmm. Sam się nad tym zastanawiałem dość niedawno.

Moim zdaniem nie ma szans, by na tradycyjnych igrzyskach przez najbliższe wiele lat e-sport się pojawi. Dlaczego? Bo jest zaprzeczeniem sportu tradycyjnego. Sportowiec, olimpijczyk powinien rozwijać i ciało i ducha. Przy e-sporcie na dziś ciała nie rozwijamy wcale (chociaż w sumie - szachy też są dyscypliną olimpijską jeżeli się nie mylę), a o duchu każdy, kto trochę e-sportu liznął, wie, że lepiej nie mówić. ;)

• Revenant likes this

#3 Revenant

Revenant

Gracz Niedzielny

• Members
  • PipPip
  • 36 Postów:

Napisany 24.12.2013 - 13:23:40

Zgadzam się z Marcinem jak by e-sport był na olimpiadzie to i wyścigi samochodowe i extreme sport powinien być też na olimpiadze :P

2z8afwh.jpg

#4 Jun1oR

Jun1oR

Świeżak

• Members
  • Pip
  • 6 Postów:

Napisany 24.12.2013 - 23:16:52

E-sport może i fajna sprawa, ale co jak co prawdziwy sport jest o wiele bardzie satysfakcjonujący.

A tak nawiązując do tematu olimpiada E-sportowa mogłaby być ciekawą sprawą :P

#5 Liber71

Liber71

Gracz Niedzielny

• Members
  • PipPip
  • 23 Postów:

Napisany 24.12.2013 - 23:27:20

W Ameryce to gracze e-sportowi są już uważani za normalnych sportowców.. więc niewiadomo jak długo.. ale pewny jestem tego że kiedyś zawita :)

#6 Revenant

Revenant

Gracz Niedzielny

• Members
  • PipPip
  • 36 Postów:

Napisany 26.12.2013 - 18:39:26

W Ameryce to gracze e-sportowi są już uważani za normalnych sportowców.. więc niewiadomo jak długo.. ale pewny jestem tego że kiedyś zawita :)

Ta... nastanie jak Świat będzie wyglądać jak w filmach Science-Fiction to wtedy e-sport na bank będzie na olimpiadzie xD, jeszcze kupe lat minie zanim e-sport będzie uznawany przez ludzi jako sport :)

2z8afwh.jpg

#7 Ingvar

Ingvar

Świeżak

• Members
  • Pip
  • 1 Postów:
  • LocationInternet

Napisany 08.01.2014 - 17:51:23

W 1908 dyscypliną na igrzyskach był sport motorowodny, w 1900 i 1904 był golf. Są pomysły by wprowadzić szachy jako dyscyplinę olimpijską (mocno w tym temacie rosja się udziela). Więc nie widzę przeszkód by w całkiem niedalekiej przyszłości e-sport też się znalazł w tym gronie. W Polsce jest niestety nadal jest niska wiedza ludzi o tym, że coś takiego jak e-sport istnieje. Kolebką jest Korea z ich StarCraftem, ale aktualnie największe mecze mają miejsce w europie. Sam fakt przyznania statusu sportowca dla graczy w USA to już spory krok w dobrą stronę :D

#8 BvNDy

BvNDy

Uparty Gracz

• Members
  • PipPipPipPip
  • 104 Postów:
  • LocationKrakow

Napisany 08.01.2014 - 18:18:13

Nie rozumiem pytania przecież e-sport ma swoje igrzyska w postaci WCG od 2000 roku . Nie widzę sensu mieszania cybernetycznej rywalizacji z normalną . Z roku na rok WCG przyciąga coraz więcej sponsorów jak i jest coraz większą imprezą na skale światową . Nawet w wiadomościach mówili o teamie z cs jak zajęli miejsce na podium .

#9 Fifek

Fifek

Gracz Niedzielny

• Members
  • PipPip
  • 26 Postów:

Napisany 08.01.2014 - 22:04:13

Z tym że wcg zeszło na psy przez ostatnie kilka lat. WCG w 2006-2009 to były dobre wcg o których było zawsze głośno( pewnie dlatego że nie było aż tylu turniejów co teraz) a wcg 2012 i 2013 przeszły totalnie bez echa przynajmniej z mojej perspektywy

#10 sykus

sykus

Gracz Niedzielny

• Members
  • PipPip
  • 37 Postów:

Napisany 08.01.2014 - 22:52:52

Wg mnie wraz z biegiem lat e-sport oraz tradycyjny sport będą rozwijać się równolegle natomiast ujednolicenie tych dwóch zjawisk nastąpi dopiero za kilkanaście lat. Wszystko zależy od popularności. Gdy popularność e-sportu będzie na tyle duża aby zyski dla promujących takie zawody firm byłyby znaczne, każdy kto na tym zarabia będzie dążył do propagowania tego typu "sportu". 

Jest to kwestia dorośnięcia generacji który wychowała się podczas zalążków e-sportu  - czyli obecnej. 

99oq.png

"Nieuszanowanko tym razem  :(" - Marvi

#11 xnyl

xnyl

Uparty Gracz

• Banned
  • PipPipPipPip
  • 169 Postów:
  • Locationleszno

Napisany 09.01.2014 - 16:26:22

e-sport mozna przyrownac do prawdziwego sportu glownie u azjatow - gdzie gracze poswiecaja sie temu zajeciu trenuja, rzucaja nauke, prace i cale ich zycie kreci sie w okol gry w ktora graja. W europie ejst na pol gwizdjka sa jakies gamehousy, sa jacys trenerzy ale nie mozna tego prownywac. Poki ciezko przewidziec jak sie to rozwinie i w ktora strone pojdzie. wszystko bedzie uzaleznione od... pieniedzy.

2n1f7yc.jpg

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych