Skocz do zawartości

Zdjęcie

Słuchawki do grania

• Please log in to reply
11 replies to this topic

#1 Marcin

Marcin

Matuzalem

• Król Forum
  • 1649 Postów:

Napisany 18.12.2013 - 14:34:28

Gracie na jakimś specjalnym sprzęcie?

Jakie słuchawki do grania byście proponowali?

Słuchawki razem z mikrofonem? Czy mikrofon oddzielnie? 

#2 Dupno Afa

Dupno Afa

Świeżak

• Members
  • Pip
  • 12 Postów:

Napisany 18.12.2013 - 20:10:09

Ja mam Unitrę 200G/1939 v2. Jak basem je...nie to pół kamienicy chodzi w posadach.

Beware the beast Man, for he is the Devil's pawn. Alone among God's primates, he kills for sport or lust or greed. Yea, he will murder his brother to possess his brother's land. Let him not breed in great numbers, for he will make a desert of his home and yours. Shun him; drive him back into his jungle lair, for he is the harbinger of death.

#3 Vinsent

Vinsent

Świeżak

• Members
  • Pip
  • 9 Postów:

Napisany 21.12.2013 - 19:21:20

Witam. Muszę kupić słuchawki wraz z mikrofonem, ale bardziej stawiam na muzykę. Mikrofon to tylko dodatek do gier, ale bez sensu kupowanie słuchawek i oddzielnie headset'a. Czy ktoś ma rozeznanie apropos jakości dźwięku? Mogę wydać maksymalnie 300zł. Bass niekoniecznie, za to dźwięk przestrzenny jak najbardziej wskazany

#4 Menester

Menester

Grinder

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 435 Postów:

Napisany 21.12.2013 - 19:41:16

Jakie źródło? Zwykła dźwiękówka?

Potrzebujesz pomocy? Chcesz zgłosić użytkownika lub coś Cię niepokoi? Kliknij tu!

6398_emoticon_star.gifTutorial Początkującego | Regulamin Forum | Lektura Obowiązkowa 6398_emoticon_star.gif

#5 Vinsent

Vinsent

Świeżak

• Members
  • Pip
  • 9 Postów:

Napisany 21.12.2013 - 19:47:23

Dźwiękówka zewnętrzna od Creativa będzie pod koniec stycznia

#6 Menester

Menester

Grinder

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 435 Postów:

Napisany 21.12.2013 - 20:01:27

Skoro tak, to proponuję słuchaweczki AKG GHS 1 - może nie są jakieś mega piękne (Zależy jaki gust :D), ale grają bardzo dobrze, dodatkowo mają mikrofon.

Inną opcją są [color=rgb(40,40,40);font-family:Helvetica, Arial, sans-serif;]Superlux HMC631, niestety trudno je zdobyć, ale chyba można jeszcze dostać w Polsce ich czerwoną wersję.[/color]

Potrzebujesz pomocy? Chcesz zgłosić użytkownika lub coś Cię niepokoi? Kliknij tu!

6398_emoticon_star.gifTutorial Początkującego | Regulamin Forum | Lektura Obowiązkowa 6398_emoticon_star.gif

#7 Vinsent

Vinsent

Świeżak

• Members
  • Pip
  • 9 Postów:

Napisany 21.12.2013 - 20:19:18

Tak te AKG wszędzie proponują więc coś musi być na rzeczy. Superlux wydają się jednak większe jesli chodzi o średnice muszli, co dla moich gackowych uszu byłoby lepszym rozwiązaniem ;) Co się tyczy designu to tak naprawde jest mi to obojętne, raczej w headsedzie nie bede wychodził na miasto;) AKG tańsze o 100zl wg. allegrosza i mają większe pasmo, więc pewnie na nie się zdecyduję. Chociaż wg. recenzji na portalu Audio Fanatyk te drugie jednak wiodą prym:

http://www.audiofana...uperlux-hmc631/

No nic, zobaczę jak jeszcze z dostepnością 'od ręki' w popularnych centrach żebym na Mikołaja już je miał;) Tak czy siak dzięki za naprowadzenie;)

#8 Menester

Menester

Grinder

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 435 Postów:

Napisany 21.12.2013 - 20:24:23

Jak chcesz od ręki to bierz AKG, bo wątpię, że Superluxy znajdziesz 'od tak'.

AKG są bardzo dobre, tylko podobno strasznie cisną na początku i trzeba je trochę wygrzewać, żeby dźwięk był lepszy.

#9 Vinsent

Vinsent

Świeżak

• Members
  • Pip
  • 9 Postów:

Napisany 21.12.2013 - 22:15:52

A kartę dźwiękową wewnętrzną czy zewnętrzną? Jest jakaś różnica w ogóle jeśli chodzi o połączenie?

#10 Menester

Menester

Grinder

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 435 Postów:

Napisany 21.12.2013 - 22:18:29

Dźwiękówkę to ja bym nawet najzwyklejszego Xonara za stówkę wziął, sprawdza się do tego typu słuchawek.

Jest zasadnicza różnica, może nie da takiego mega kopa w przypadku tych AKG, jednakże będzie zasadnicza różnica, np. w przypadku bassów lub nawet poziomu głośności.

#11 Vinsent

Vinsent

Świeżak

• Members
  • Pip
  • 9 Postów:

Napisany 21.12.2013 - 22:32:31

Chodzi mi o same podłączenie do kompa. Czy wewnętrzna czy przez USB. Czy nie ma to różnicy jak w przypadku telewizorni np. kabla euro a HDMI? Kartę akurat chciałbym kupić możliwie jak najlepszą i tu akurat z kosztami się nie bedę liczył bo chcę ją mieć już na naprawdę długie lata - a jeśli chodzi o karty dźwiękowe trendy nie zmieniają się z roku na rok więc jak już kupię to niech posłuży mi z dekadę. Oczywiście karta nie tylko do słuchawek, także w pierwszej połowie kupię głośniki. Po prostu chcę zrobić upgrade kompa a że przeważnie słucham muzyki i oglądam filmy więc zaczynam od dźwięku;)

Swoją drogą myślałem o tej:

http://allegro.pl/cr...3813192468.html

#12 Menester

Menester

Grinder

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 435 Postów:

Napisany 21.12.2013 - 22:35:37

Według mnie lepiej PCI-E, czyli wewnętrzna.

Jakoś nie mam zaufania do tych z USB, są mieszane opinie, ale są takie USB'kowe, które są dość dobre.

Osobiście używam Xonara DG, pod którą mam podłączone moje senheiserki i działają ziemsko (W porównaniu do zintegrowanej jest ZNACZĄCA różnica).

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych