Skocz do zawartości

Zdjęcie

Bug detected.

• Please log in to reply
4 replies to this topic

#1 Thyreal

Thyreal

Grinder

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 580 Postów:
  • LocationThe Fountain

Napisany 16.03.2017 - 06:46:11

Siemanko,

nie wiem czy ktokolwiek do tej pory zauważył, ale od czasu patcha 1.0.094 występuje bug związany z defem, ciężko określić na jakiej zasadzie on działa, ale na 100% ma związek z RC a dokładniej skillami obniżającymi defa. Wszystko było by wporzo gdyby nie fakt, że def nie wraca do normalnego stanu po pvp / braku debuffów.

Podam na swoim przykładzie, posiadam normalnie bez buffa ~19700 defa. 

Spadek o 3,5k defa to ponad 5% redukcji. Jak widać eq się nie zmienia.

screen_170316_001.jpg

screen_170316_002.jpg

screen_170316_003.jpg

Jeszcze raz zaznaczam, że def utrzymuje się w takiej formie jak widać na trzecim obrazku mimo braku jakichkolwiek debuffów itp.

anigif_optimized-14656-1434054111-5.gif

#2 Immortalos

Immortalos

Królewski Doradca

• Members
  • PipPipPip
  • 73 Postów:

Napisany 16.03.2017 - 14:58:24

Ou, a to coś nowego w końcu na forum, bo już słabo się robi od tych tematów na temat gildii i balansów.

A co do tematu, ciekawa sytuacja, szczerze, osobiście nie zauważyłem takiego buga, bo jednak, dla gracza oczywiste jest, że takie rzeczy zmieniają swoje wartości (w plikach mają pewnie jeden wzór na to i raczej nie powinien być dotykany, chyba, że wadzi z jakimś innym skryptem?), a tu niespodzianka. Z pewnością nie jest to coś ciekawego. Moje pytanie, czy dmg zadawany po obniżeniu defa jest taki sam, wtedy kiedy ściągniemy ten efekt i na owego buga się natkniemy?  Czy jest to tylko błąd cyferkowy?

#3 Thyreal

Thyreal

Grinder

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 580 Postów:
  • LocationThe Fountain

Napisany 16.03.2017 - 18:29:50

Ou, a to coś nowego w końcu na forum, bo już słabo się robi od tych tematów na temat gildii i balansów.

A co do tematu, ciekawa sytuacja, szczerze, osobiście nie zauważyłem takiego buga, bo jednak, dla gracza oczywiste jest, że takie rzeczy zmieniają swoje wartości (w plikach mają pewnie jeden wzór na to i raczej nie powinien być dotykany, chyba, że wadzi z jakimś innym skryptem?), a tu niespodzianka. Z pewnością nie jest to coś ciekawego. Moje pytanie, czy dmg zadawany po obniżeniu defa jest taki sam, wtedy kiedy ściągniemy ten efekt i na owego buga się natkniemy?  Czy jest to tylko błąd cyferkowy?

No więc jak dla mnie nie jest to żaden błąd cyferkowy. Po pierwsze, gram krzyżowcem wystarczająco długo, stoczyłem nie jeden pojedynek i co zdaje się najistotniejsze jestem dosyć spostrzegawczy by zwyczajnie odczuć różnicę. Po drugie jak wiecie, gdy najeżdżamy mychą na liczniki obrony, wyświetla nam się redukcja obrażeń i jak wyżej wspomniałem przelicznik również zmienił się o ponad 5%

Oczywiście mam pełną świadomość tego, że moje domysły są słabym "dowodem" tego o czym napisałeś Immo, ale nie mi to oceniać. Jedynie zgłaszam błąd, co zresztą uczyniłem i przez grę. Liczę, że zainteresują się tym odpowiednie osoby, bo wg mojej skromnej opinii różnica w przyjmowanych obrażeniach jest znacząca.

#4 Thyreal

Thyreal

Grinder

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 580 Postów:
  • LocationThe Fountain

Napisany 28.04.2017 - 14:56:58

Bug pozostaje w mocy.

#5 zakuluszak1