Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przepisy na tanie potrawy

• Please log in to reply
4 replies to this topic

#1 piotrb

piotrb

Świeżak

• Members
  • Pip
  • 7 Postów:

Napisany 29.10.2016 - 17:46:25

Cześć. Macie swoje patenty na tanie jedzenie dla studenta? Jakieś dobre przepisy ? Co polecicie? 

#2 Looneq

Looneq

Uparty Gracz

• Members
  • PipPipPipPip
  • 145 Postów:
  • LocationGdynia

Napisany 02.11.2016 - 07:39:55

Chińska zupa z Radomia :D

http://www.youtube.c...h?v=nYpzi4hxFMU

#3 Guest_Rize_*

Guest_Rize_*
  • Guests

Napisany 02.11.2016 - 10:05:15

Najlepiej chodzić do babci, zaoszczędzisz, a i się najesz  B)

#4 Moonya

Moonya

Świeżak

• Members
  • Pip
  • 15 Postów:
  • LocationLublin

Napisany 02.11.2016 - 14:47:43

Ziemniaki są bardzo tanie i dają wiele możliwości. Nic dziwnego, że zdobyły taką popularność. Ja sama uwielbiam je, bo sprawdzają się właściwie w każdej postaci: gotowanej, smażonej czy pieczonej. W związku z tym zaproponuję kilka dań opartych na tym warzywie.

Placki ziemniaczane. Do przygotowania podstawowej wersji potrzebujesz tylko ziemniaków (ja liczę, że 1 średni ziemniak = 1.5 placka), mąki, oleju i soli do smaku. Dla urozmaicenia można dodać inne warzywa jak cebula czy marchew (bardziej na słodko). Oczywiście dodatków w postaci śmietany, cukru czy sosów, komponujących się z plackami, również masz do wyboru do koloru :)

Drugim wariantem placków są te zrobione z ugotowanych ziemniaków. W odróżnieniu od tych wyżej opisanych są pulchne i miękkie. Moim zdaniem najlepsze są z miodem lub sosem grzybowym.

Ziemniaki pokrojone w talarki, przyprawione, posypane serem (opcjonalnie) i upieczone mogą być samodzielną potrawą lub stanowić dodatek do mięsa/jajka na twardo.

Jak już jesteśmy przy pieczeniu, to koniecznie trzeba wspomnieć o zapiekance ziemniaczanej. Najtańsza będzie chyba z kiełbasą i cebulą. Ja preferuję pieczarki w miejsce mięsa, ale tak naprawdę farsz jest tylko kwestią fanaberii.

Zupa ziemniaczana też jest super. Ogólnie zupy są fajne, bo można je przygotować na kanwie dowolnych warzyw. Poza tym są proste i szybkie w przygotowaniu.

Ależ się rozpisałam. Kończę, bo mi się ziemniaki rozgotują  ;)

Praktykuj spokój, a wszystko będzie dobrze.  ^_^

#5 loczr

loczr

Świeżak

• Members
  • Pip
  • 4 Postów:

Napisany 03.11.2016 - 07:23:04

Smaczne i zjadliwe:

https://www.przepisy...zepis/golabki-3

Jest to bardzo prosta wersja gołąbków.Zawsze wydawalo mi się,ze danie jest bardzo skompliowane. Jak robiła je moja mama. Potem jednak podjąłem wyzwanie i okazało sie,ze nie jest takie trudne jak się początkowo wydawało...Warto jest zrobić sobie trochę więcej aby molżna było sobie po kilku dniach odgrzać ( na następny dzień po ugotowaniu jest nadal smacznze)

golabki.jpg

• Adam_OK likes this

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych