Skocz do zawartości

Zdjęcie

kilka propozycji

6 replies to this topic

#1 bajojxx

bajojxx

Świeżak

• Members
  • Pip
  • 8 Postów:

Napisany 16.08.2016 - 14:23:27

Witam , gram od niedawna , kiedys wbilem 60 lvl ale to bylo dawno i wiele rzeczy sie zmienilo . niektore na plus , w niektorych kwestiach jest gorzej. mam kilka pomyslow na zmiane niektorych rzeczy

- krysztalowe naczynie - kosztuje zbyt wiele i zmiana pieczeci na niskim lvl jest wrecz niedorzeczna dla nowych graczy . naczynie powinno kostowac symboliczna kwote , natomiast koszt zmiany pieczeci powinien by zalezny od wymaganego poziomu ekwipunku.(tak jak jest teraz)

-zbyt agresywne PAY2Win - ja wiem , ja rozumiem, ze kazdy chce zarobic kokosy jak najmniejszym nakladem energii i pracy ale poziom Pay2Win w Royal Quest jest obledny ... gram od niedawna ale ok 40 % graczy z ktorymi mialem kontakt od poczatku gry odchodzi wlasnie z powodu przesadnego wspierania graczy placacych. Blogoslawienstwo , kamienie , pupile zbierajace loot , exp x 150% , drop x 150 % , i masa przywilejow za realna kase ... nie kazdy jest nolifem ktory wyda na gre 10000 zl jak niektorzy z tego co slyszalem, aby "pokazac wyzszosc w grze" 

-woski- przy uzywaniu wosku nie powinien obnizac sie kolor opieczeci . Dlaczego ? zmiany na poziomie fiolet - pomarancz sa marginalne w niektorych przypadkach a nic tak nie denerwuje jak z fioletu wpadnie zielen. i tyle gracz powinien posuwac sie w przod przy wydawaniu kasy a nie cofac sie z eq do tylu .

-nowe totemy - dla przykladu Skazony Totem , wymagany poziom 30 , a mozna bo zdobyc od 35 ... nowy gracz ( taki jak ja ) widzi w sklepie totem biegam pytam , szukam na wiki (ktore umarlo zanim sie pojawilo) po 2 dniach dowiedziale msie ze nie ma innej mozliwosc i zdobycia jak z krypty na 35 poziomie ... 

-blogoslawienstwo - powiina pojawic sie opcja np 24 h ale jako buff np taki jak z eliksirow . dziala tylko jak jestesmy online . zdarza sie tak ze aktywuje 3 dni a okaze sie ze w tych 3 dniach pogram 3 h . a dla poczatkujacych to wielka strata.

-Areny-krwawe zetony-  mam 35 poziom , aren nie ma praktycznie wogole , jak sie powjawi to sa tam postacie z eq + 10 kartami anubisa . dajcie "zwyklym graczom" mozliwosc zdobywania krwawcyh zetonow w inny sposob

to by bylo tyle . przepraszam za bledy ale pisze z tel. 

Droga Administracji zacznijcie cos robic dla nowych graczy , nie dla starych wyjadaczy co wchodza na zamki i wydaja gruby hajs.

• maniekpli likes this

#2 Zdzihoo

Zdzihoo

Gracz Niezawodny

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 237 Postów:
  • LocationGdynia

Napisany 17.08.2016 - 10:53:22

Hej, odpowiem Ci na kilka poruszonych tu tematów:

>> kryształowe naczynie - nie przyglądałem się zagadnieniu, ale IMO mało graczy decyduje się zmienić pieczęć na tak niskim poziomie (tj. do 40 lvl), ponieważ należy pamiętać, że zmiana pieczki powoduje, że item staje się osobisty, a mało kto pozwoli sobie na taki "wydatek" :huh:

>> nie uważam, że P2W jest zbyt agresywne; uważam wręcz, że cena w sklepie premium za większość rzeczy jest zbyt wysoka (ale może to i dobrze, bo cena za kupno reali i cena w sklepiku się równoważą). Nie sądzę też, żeby gracze, którzy na początku odchodzą z gry, kierowali się tym czynnikiem o którym napisałeś. Jest to raczej znudzenie się grą, bo z każdym lvl staje się ona coraz trudniejsza, a nie każdy jest wytrwały. Poza tym pomyliłeś nolifa z donatorem :). I na koniec... jeśli ktoś wydaje na grę kupę kasy, to jest jego sprawa, jego pieniądze, jego decyzje i jego podróż do Kathmandu :lol:

>> co do wosków pełna zgoda :D

>> co do totemów uważam, że jest dobrze i nie wiem dlaczego chciałbyś to zmienić <_<

>> błogosławieństwo - masz całkowitą rację w tym przypadku, też to zauważyłem i też mnie to boli, że działa nie tak, jak powinno (albo nie działa to tak, jak myślimy, że powinno ;) ). Dlatego ja zawsze mam dylemat czy będę miał na tyle czasu na grę, aby uruchamiać 3-dniowe premium :unsure:

>> areny na niskich lvl - no cóż, mało nowych graczy, to i nie ma arenek. Nie sądzę aby administracja mogła cokolwiek w tym temacie zrobić :(

#3 Tarosatoshi

Tarosatoshi

Gracz

• Members
  • PipPipPip
  • 77 Postów:

Napisany 19.08.2016 - 12:58:59

Cześć i czołem,

także pozwolę się sobie wypowiedzieć. Za moich czasów... (dobra bo to już zaczyna mnie drażnić, czuję się jak stara łajza). Żartuję. Z tego co się przebiegłem po Varlone po 100 latach nieobecności to nadal bodajże widnieje tam quest dzienny na krwawe naczynka i nie jest jakiś nieosiągalny moim zdaniem, więc pozwolę się sobie nie zgodzić z Twoją opinią. W każdej grze upgrady kosztują. W większości gier nie ma w ogóle opcji modyfikacji upgradu i ludzie muszą dropić nowe itemy aby je modyfikować.

Temat drugi, p2w. Poruszaliśmy to kiedyś w gazetne Royal News - w każdej grze są udogodnienia dotyczące graczy supportujących grę. Dzięki graczom płacącym gra funkcjonuje dla Ciebie za darmo. A jest to wspaniała gra z pełnym tłumaczeniem na polski. Naprawdę kawał dobrej roboty. Fajna fizyka, ogólnie silnik. A co najwspanialsze. Możesz kupować itemy premiowane czy royale na aukcjach! Chłopie to są cuda, w wielu gracz nie ma takiej możliwości, albo mają ją gracze którzy chociaż raz płacili za coś w grze. Do wszystkiego możesz dojść sam, musisz tylko wiedzieć jak robić kasę. A sposobów jest mnóstwo. Jak kiedyś gdzieś pisałem. Okazja czyni... Handlarza ;)

Temat wosków olewam bo to tak naprawdę odpowiedź na to zagadnienie zawiera się w połączeniu moich dwóch poprzednich akapitów.

Wiki - istnieje, może być rozwijane. Były albo nadal są, przyznawane nagrody za rozwój wikipedii. Jest tam naprawdę wiele informacji. Wiadomo, że brakuje tam polotu i finezji, szczególnie gdy patrzy się na data base rosyjski. Ja np. nie umiem ani nie mam koncepcji by ładnie to zrobić. Osobiście lubie wikipedie które nie są tylko bazą danych, są opowiadaniem i fabułą, że tak naprawdę wchodząc i czytając jakiś wątek o jednej postaci otwierasz naście odnośników do innych postaci, przedmiotów czy legend. Takie coś byłoby wspaniałe. Aczkolwiek, dużo danych w wiki jest i cieszę się, że mogę z nich korzystać.

Błogosławieństwa/Premki. Poważnie? To jak do WoWa kupisz abonament na 30 dni to co wtedy powiesz? Nie mam doświadczenia z grami które oferują takie premki. Cieszmy się, że RQ oddaje dodatkowe godziny przy przerwach technicznych bo ja osobiście bym na to nie wpadł. W końcu mainten'e są po to, żeby graczom było lepiej, żeby serwery działały prawidłowo i były stabilne. A jednak.

Areny. Powiem tak, nie uczestniczę, więc się nie wypowiadam. Powiem tylko, że w Varlone w tłumie non stop ktoś krzyczy o arenach i to od 20 lvlu nawet. Aczkolwiek może tam potrzeba więcej  ludzi. Naprawdę nie wiem, bo nie mam doświadczenia.

Conclusion: Masz obiekcje jak każdy gracz w każdej grze, masz do tego prawo, warto jednak zastanowić się nad całokształtem systemu gry. A przede wszystkim, nauczyć się doceniać to co się ma. Postaraj się znaleźć więcej pozytywów niż negatywów i ciesz się grą, póki istnieje :) Twórzmy community i miejmy fun!

~T.

• Nokomiis likes this

#4 Thyrael

Thyrael

Grinder

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 679 Postów:
  • LocationThe Fountain

Napisany 19.08.2016 - 15:35:31

Cześć i czołem.

Temat drugi, p2w. Poruszaliśmy to kiedyś w gazetne Royal News - w każdej grze są udogodnienia dotyczące graczy supportujących grę. Dzięki graczom płacącym gra funkcjonuje dla Ciebie za darmo. A jest to wspaniała gra z pełnym tłumaczeniem na polski. Naprawdę kawał dobrej roboty. Fajna fizyka, ogólnie silnik. A co najwspanialsze. Możesz kupować itemy premiowane czy royale na aukcjach! Chłopie to są cuda, w wielu gracz nie ma takiej możliwości, albo mają ją gracze którzy chociaż raz płacili za coś w grze. Do wszystkiego możesz dojść sam, musisz tylko wiedzieć jak robić kasę. A sposobów jest mnóstwo. Jak kiedyś gdzieś pisałem. Okazja czyni... Handlarza ;)

Błogosławieństwa/Premki. Poważnie? To jak do WoWa kupisz abonament na 30 dni to co wtedy powiesz? Nie mam doświadczenia z grami które oferują takie premki. Cieszmy się, że RQ oddaje dodatkowe godziny przy przerwach technicznych bo ja osobiście bym na to nie wpadł. W końcu mainten'e są po to, żeby graczom było lepiej, żeby serwery działały prawidłowo i były stabilne. A jednak.

~T.

Ufff ^_^

Jednak są jeszcze ludzie racjonalnie myślący. Temat p2w który już kilkukrotnie się pojawiał był opisywany przeze mnie podobnie, aż do znudzenia. Gry mmo z reguły są takimi gdzie aby coś osiągnąć, nie wystarczy dzień, dwa, tydzień czy parę tygodni. No i nie zawsze jest łatwo. A jak już nie raz byłem świadkiem, często gęsto trudno jest ruszyć główką jak by tu kasę skombinować i pomnażać swój majątek tak by powoli budować EQ.

Tak jak wspomniałeś, pod względem mikro-transakcji gra Royal Quest jest świetna. Wszystko co w grze jest dostępne, można osiągnąć za darmo. Ja gram f2p ponad 2 lata i chodź spora część majątku "przepadła mi na RC" to mój krzyżo nie stoi jakąś znacząco niżej od graczy którzy trzymają serwer. Przepaść jest niewielka* i ciągle zanika, bo jednak jakieś limity EQ są ( hejters gonna hejt ).

*Niewielka - przypasowując do skali, razem stoimy na szczycie piramidy B)

Serdecznie pozdrawiam, cierpliwych i wytrwałych, oraz życzę przyjemnej gry.

• Tarosatoshi likes this

"Don't be afraid to be weak
Don't be too proud to be strong"

Enigma - Return To Innocence

#5 Treu1

Treu1

Gracz Niezawodny

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 228 Postów:
  • LocationNordrhein-Westfalen

Napisany 19.08.2016 - 20:28:38

Ta gra nigdy nie była i nie jest P2W , wręcz przeciwnie , firma poszła w stronę F2P dodając możliwość wymiany złota z gry na reale prosto na targu :P (początkowo tego nie było)

Zaczynając grę trudno jest nabić na premke ale mając ten lv 60 spokojnie nabijesz na błogosławieństwo 7 dni + jeszcze z 5 kk zostanie ( przy 5h gry dziennie osiągam ten wynik )

Szanuj tych co płacą bo dzięki nim grasz za free 

#6 Belek

Belek

Uparty Gracz

• Members
  • PipPipPipPip
  • 130 Postów:
  • LocationSomewhere in the universe

Napisany 03.05.2018 - 12:38:54

A tu chciałbym pochwalić i popsioczyć, tradycyjnie, zresztą jak mam to ostatnio w zwyczaju: pochwałka za, podczas jednej z ostatnich aktualizacji usunięto zaznaczanie starszego Dashera podczas robienia, mortoku, co zawsze irytowało. Teraz czas aby podobnie z robić z zaznaczeniami podczas walki swoich, oraz graczy z drużyny, pupilków i zwierzaków. to na bank irytuje kilka setek graczy, czyli wszystkich.

#7 maniekpli

maniekpli

Gracz

• Members
  • PipPipPip
  • 61 Postów:

Napisany 03.05.2018 - 13:36:23

Jednak jak ktos wydał  realna kase to powinien dostac ulepszenie.  Spróbowałem i nic nie ulepszyłem :D  wiecej IS nie odwiedziłem.

Dodaj odpowiedź

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych