Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak zarabiać?

10 replies to this topic

#1 Avifors

Avifors

Gracz Niedzielny

• Members
  • PipPip
  • 34 Postów:

Napisany 16.07.2015 - 21:00:49

Na forum często spotykamy się z pytaniami n.t. tego jak zarabiać kasę.
Nwm jak was ale mnie te tematy zaczynają męczyć więc postanowiłam stworzyć taki mini tutek w którym opiszę najpopularniejsze sposoby zarobkowe.

_______________________________________________________________________________________

UWAGA!
ZAWSZE PRZED SPRZEDANIEM JAKIEGOKOLWIEK PRZEDMIOTU SPRAWDŹ JEGO WARTOŚĆ NA TARGOWISKU

1. Drop itemów, grind, exp, zbieranie rzeczy do questów
Opis: Zbieramy rzeczy napotrzebniejsze do zadań (np. okruchy ciemności, przeklętą krew, borowiki, płyty chitynowe, zielony śluz, żabi skrzek, żądła skorpiona itp. itd.) i sprzedajemy je na targu, takie rzeczy szybko schodzą. Ekspiąc wybieramy najopłacalniejsze miejsca (np. Vedoc, skorpiony w Andynopolis czy kanały) dzięki temu mamy szanse na wydropienie cennej karty lub cennych itemków przy okazji wbijania levela ;) Po pewnym czasie zdobędziemy też nagrody - skrzynki, z których wypada złoto i jest szansa na wypadnięcie cennych przedmiotów.
Zarobek: zależny od szczęścia

2. Item Shop
Opis: Kupujemy reale i wybieramy z IS najopłacalniejsze rzeczy, warto sobie przekalkulować na czym wyjdzie się najlepiej biorąc pod uwagę obecne ceny na targowisku, ale zawsze bez problemu sprzedasz woski arkoniczne, runy utrwalenia, kamienie filozoficzne, serca arkonu czy stabilizatory reakcji. Możesz też sprzedać same reale.
Zarobek: bardzo duży

3. Przepisy
Opis: Kupujemy tanie przepisy, dropimy potrzebne nam do nich przedmioty i tworzymy eq.
Zarobek: średni (zależny po części od szczęścia jeśli nie używa się stabilizatorów)

4. Ressel
Opis: Kupujemy rzeczy po niższej cenie, łapiemy okazje (potrzebne jest tu małe rozeznanie już w cenach rynkowych, więc nie jest to sposób polecany dla nowych graczy), po czym sprzedajemy rzeczy po cenie wyższej, niż kupiliśmy.
Zarobek: duży

5. Ulepszanie przedmiotów
Opis: Rzeczy nieulepszane i niepodbite kosztują o wiele mniej. Jeśli mamy do tego szczęście możemy takie rzeczy kupować i je ulepszać. Wbić im pieczątkę i zwiększyć poziom u alchemika. Jest to dosyć niestabilne, ponieważ nigdy nie wiemy jaka pieczątka, jakiego koloru nam wejdzie (niektóre obniżą wartość przedmiotu, inne wręcz odwrotnie), ale mając szczęście możemy się nieźle obłowić. Ale też niekiedy wiele stracić...

6. Set do dropienia złota
Opis: Kupujemy cały zestaw ekwipunku dla swojej postaci zwiększający % zdobytego złota. Kupujemy też Złote karty łowcy skarbów i wsadzamy je do rękawic, butów lub/i spodni. Po czym udajemy się do najbardziej "złotodajnych" lokacji np. Vedoc i tam expimy, przy okazji mamy szansę zdobycia kart i itemów. Sam sposób jest trochę czasochłonny bo wymaga pieniędzy na starcie, kupienie takiego setu i go zrobienie to kwestia sporych pieniędzy, ale myślę, że szybko się zwrócą ;)
Zarobek: duży

7. Questy
Opis: Wykonujemy zadania.
Zarobek: mały/średni

8. Otwieranie skrzyń, kupowanie pudełek, hazard
Opis: Po lokacjach rozrzucone są skrzynie; żelazne, złote i kyształowe, do ich otwarcia potrzeba klucza kupionego w Item Shopie, jest to dobry sposób na zarobek, ze skrzyń dropią losowe rzeczy z IS. Jest to hazard, więc pieniądze wydane na klucz mogą się zwrócić z nawiązką lub się nie zwrócić ;) W podobny sposób działają pudełka, które możemy kupić w IS; niebieskie, żółte i czarne.

_____________________________________________________________________________________________

Piszcie pod spodem jeśli znacie jeszcze jakiś inny sposób który mogłabym tu opisać ;)

• Kamstar, Zdzihoo, XDarkKingX and 3 others like this

#2 Guradian

Guradian

Gracz Niezawodny

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 257 Postów:

Napisany 17.07.2015 - 00:39:57

1pkt nie zależy od szczęścia tylko od czasu

2pkt nie każdego na to stać

3pkt zarobek słaby zależy od przepisu większość jest wywalane do żyda bo są nic nie warte

4pkt rzadko coś się zdarza (no chyba że sie bawisz w Vasques'a byle co za 6kk xD)

5pkt wystarczy że będziesz robił eq byle jakie i potem sprzedawał (wydropisz ,ulepszysz nwm +4-5 byle jaka pieczka)

6pkt nie masz eq i lvl to dużo nie pomoże

7pkt questy są wszystkie warte od 37 do 45 uzbierasz spokojnie z 1kk + to co wydropisz w danym czasie

z pkt 8 usuń link poradnik jest nie poprawny

• Likush likes this

#3 Avifors

Avifors

Gracz Niedzielny

• Members
  • PipPip
  • 34 Postów:

Napisany 17.07.2015 - 08:45:42

Zawsze tak wszystko krytykujesz? ;d

1pkt nie zależy od szczęścia tylko od czasu - zależy przede wszystkim od szczęścia, sam drop itemów i skrzynki to już spory zarobek, ale mówimy też o dropieniu kart i itemków, niektórym karta dropnie po 1h ostrego expa a innym po 5 dniach i nic, ani jakiegoś dobrego itemka, nie wpominając o karcie

2pkt nie każdego na to stać - może nie, ale jest to sposób na zarobek i jeśli ktoś może sb pozwolić to prosze bardzo, w sumie nawet do takich ludzi nic nie mam bo dzięki nim gra działa i jest, tytuł tematu: Jak zarabiać, odgórnie skreślasz ten sposób bo cię nie stać i o to chodzi, jest dużo sposobów żeby każdy mógł sb coś wybrać

3pkt zarobek słaby zależy od przepisu większość jest wywalane do żyda bo są nic nie warte - heh ja tak zarabiam i powiem ci, że zarobek jest dobry, np. przepis na szmaragdowego strażnika, tam są same śmiecie, weryt, zielony śluz i szmaragdy, taki przepis to kwestia 50k, +elum, jeśli nie masz wystarczająco dużo zielonego to też wychodzi koło 50k, reszte łatwo wydropić, wydałam 100k na zrobienie, a sprzedałam za 500k, naszyjnik błotniaka tu też przepis jest bardzo prosty i tani, nic na niego nie wydałam, no nie troche skłamałam musiałam dokupić elum - 50k, sprzedaję za 350k ;P zarobek jest dobry

4pkt rzadko coś się zdarza (no chyba że sie bawisz w Vasques'a byle co za 6kk xD) - może rzadko ale się zdarza, jeśli nudzi ci się w grze to siedź non stop na targowisku, uwierz mi że na pewno znajdziesz jakiegoś frajera (ostatnio ktoś sprzedawał kartę ciernistego ogórka za 2kk ;) ) i zarobisz

5pkt wystarczy że będziesz robił eq byle jakie i potem sprzedawał (wydropisz ,ulepszysz nwm +4-5 byle jaka pieczka) - może, ale powiedz mi kto kupi celownik pirata z pieczką na siłę? Taka pieczęć znacząco obniży wartość przedmiotu, przedmioty które "staną się osobiste po założeniu" automatycznie są warte mniej, takie np. robooko jeśli ktoś ma szczęście i wejdzie mu w robooko ze slotem od razu pomarańczowa pieczka na celność to już może liczyć na ponad 10kk

6pkt nie masz eq i lvl to dużo nie pomoże - jak już wbijesz eq i lvl to pomoże, to są "sposoby na zarobek", nie "sposoby na zarobek na niskich poziomach", więc są tu też rzeczy dla osób które już troche w te grę grają

7pkt questy są wszystkie warte od 37 do 45 uzbierasz spokojnie z 1kk + to co wydropisz w danym czasie

z pkt 8 usuń link poradnik jest nie poprawny

#4 xSethy

xSethy

Uparty Gracz

• Members
  • PipPipPipPip
  • 105 Postów:

Napisany 17.07.2015 - 10:15:43

Ale w pierwszym punkcie czas w ktorym cos wydropimy jest wlasnie zalezny od szczescia. Takze niezbyt widze czy jest sens szukac na sile rzeczy ktorych mozna sie czepiac.

Ode mnie + :)

#5 _aksio_

_aksio_

Gracz

• Members
  • PipPipPip
  • 65 Postów:

Napisany 17.07.2015 - 10:23:20

Ja z tych sposobów korzystam i na 42 mialem 1.2kk

#6 xSethy

xSethy

Uparty Gracz

• Members
  • PipPipPipPip
  • 105 Postów:

Napisany 17.07.2015 - 13:29:02

Szalejesz :D

#7 Kamstar

Kamstar

Uparty Gracz

• Members
  • PipPipPipPip
  • 199 Postów:

Napisany 17.07.2015 - 17:40:14

Fajnie, że coś takiego powstało :)

Enjoy!

#8 _aksio_

_aksio_

Gracz

• Members
  • PipPipPip
  • 65 Postów:

Napisany 17.07.2015 - 18:43:49

Polecam konopie w varlone opylac sporo sie zarabia też :D

#9 WoZMaN

WoZMaN

Świeżak

• Members
  • Pip
  • 16 Postów:

Napisany 18.07.2015 - 01:46:22

Robisz drop/gold seta idziesz do katalani czy też do trzech jezior i robisz krzyze do usranej śmierci najbardziej efektowny i stały zarobek for ever na 60lvl śr sinem na 15min wychodzi od 300k do 600k tylko zależy od tego ile robisz i szukasz po dobrej noce na nich zarobek śr koło 5-10m wszystko zależy czy robisz go na szybkość polecam sina lub rozbójnika ze względu na gorączkę złota 

• XDarkKingX likes this

#10 Guradian

Guradian

Gracz Niezawodny

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 257 Postów:

Napisany 18.07.2015 - 07:47:36

Zawsze tak wszystko krytykujesz? ;d

sorry jeśli cb obraziłem ;p

chciałem dodać +- żeby czytelnicy wiedzieli na czym stoją

Ale w pierwszym punkcie czas w ktorym cos wydropimy jest wlasnie zalezny od szczescia. Takze niezbyt widze czy jest sens szukac na sile rzeczy ktorych mozna sie czepiac.

Ode mnie + :)

Uwierz mi nie albo to wydropisz albo cos innego wydropisz i to kupisz nie ma czegoś takiego jak szczęście

jesteś osoba co dopiero wbija lvl na 60 i kase na eq masz z rankingu

#11 xSethy

xSethy

Uparty Gracz

• Members
  • PipPipPipPip
  • 105 Postów:

Napisany 18.07.2015 - 09:29:52

Kase na eq zarabiam na bierzaco,nie sa to male sumki :]
Z rankingu juz nic nie zarabiam a i w tamtym niesiacu nie wpadlo zbyt duzo pieniedzy.

Jesli chcemy cos wydropic to to wydropimy i od tego zalezy wspomniany wspolczynnik szczesciarza :] jednemu dropnie po 2 godzinach innemu po 20..i to wlasnie zalezy od szczescia :P

Dodaj odpowiedź

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych