Skocz do zawartości

Zdjęcie

Poradnik do Skrytobójcy (pvp)

skrytobójca złodziej poradnik royal quest

22 replies to this topic

#1 xSethy

xSethy

Uparty Gracz

• Members
  • PipPipPipPip
  • 105 Postów:

Napisany 16.11.2014 - 20:03:02

Dużo osób pyta o poradnik do skryto, bądź nie jest pewna jak do końca grac ta postacia, a że Poradnik Nokomiisa jest juz lekko nieaktualny, to postanowiłem stworzyć własny. Na wstępie informuje ze skryto mam dopiero na poziomie 38 , wiec nie jestem expertem i nie wszystko o nim wiem, niemniej postaram sie aby poradnik wygladał na profesjonalny B)

CECHY:

Na poczatku

Zacznijmy od cech, czyli rzeczy, o które najczęsciej pytaja niskopoziomowi skrytobójcy. Moim zdaniem na początku najlepiej isc 2;2 (siła i wytrzymałosc)

Po 20 lvlu

Nalezy pamietac ze do 20 lvla, macie praktycznie darmowy reset waszych cech. dodatkowo u mistrza bastiffa macie quest na reset talentów i cech ( radze zostawic go na pózniej! ) Po 20 lvlu maxujemy siłe,dajac czesc punktow rowniez w wytrzymalosc. Dlaczego? Skryto to dps, wiec jak najwieksze obrazenia to nasz priorytet :) Druga wazna rzecz to uderzenia krytyczne , na których skupiamy sie od 35-40 lvla. Pamietajcie ze skryto musi miec wystarczajaco wytrzymałosci , by nie składano go w 2 sekundy ;p

STATYSTYKI:

Istnieja rózne buildy dla skryto. Jedni ida w wytrzymałosc, szczescie nadrabiajac itemkami, inni robia tokładnie na odwrót. Poniżej prezentuje 2 buildy. Wybierzcie ten który bardziej wam przypasuje . W szczescie dajemy dopiero od 35 lvla. Wczesniej wogóle sie tym nie interesujemy.

BUILD GŁÓWNIE POD SZCZESCIE

SIŁA: MAX (100)

ZRĘCZNOSC: 1 :D

WYTRZYMAŁOSC: 49

SZCZESCIE: 90 ( szczescie zwieksza nasze ciosy krytyczne , co jest obowiazkowe, jesli chcemy zabic szybko naszego wroga.)

BUILD GŁOWNIE POD WYTRZYMAŁOŚĆ

SIŁA: MAX (100)

ZRĘCZNOSC: 1

WYTRZYMAŁOSC: MAX (100)

SZCZESCIE: 39 (reszte na itemkach)

TALENTY:

W talentach skupiamy sie na wydłżonym czasie LODOWEJ BOMBY i drzewku PERFIDIA. dodatkowo idziemy delikatnie pod morderstwo ( talent pod kryty) i Trucizne ( talenty pod zatrówanie przeciwnika + wzmocnione leczenie.) Pamietajcie ze sa to talenty pod pvp, chociaz szczerze mówiac expi sie mi tym buildem bardzo dobrze, bo mobki mnie po prostu nie trafiają :D w drzewku trucizna (3 talent) , jesli wolicie podexpic polecam dolny talent ( wydłużający czas obłoku trucizny)

bf78a4ea997110b1med.jpg

UMIEJETNOSCI, JAK ROBIC COMBO

W tym dziale przedstawie jak walczyc , na jakim lvlu. Zaczne od poziomu 28, bo dopiero wtedy skryto stanowi jakiekolwiek zagrożenie dla przeciwnika.

28-35 (gdy nie mamy rozpruwacza)

1. Długa niewidka
2.poscig
3.cios z ukrycia

4. Tu według uznania : albo zaczynamy z bomby lodowej, albo rozpłatanie pancerza +sabotaż. Gdy przeciwnik ma zamrozenie na sobie proponuje nałozyc na niego obłok trucizny i zaatakowac krwawiacym ciosem, co wywoła u niego całkiem spory dmg czasowy.

Jesli brakuje wam hp to chmura trucizny + odtrutka lub cios żmiji + odrutka (jak kto woli)

36+

Od 36 lvla ( dostajemy wtedy mega silny skill rozpruwacz) skryto to prawdziwa maszynka do zabijania. Od tego lvla na polacz arenach itp. niszczyłem przeciwników jak chciałem. Przykładowo na polu bitwy stosujac te combo mozecie osiagac staty 20:0. A robi sie to w bardzo łatwy sposó B)

Zaczynamy jak na poczatkowych lvlach:

1. Długa niewidka
2.poscig
3.cios z ukrycia
4. Bomba lodowa
5. rozpłatanie pancerza ( mozna dodac krwawiacy cios, ale przeciwnik moze dac noge :P)
6 rozpruwacz :3

takie combo kładzie prawie kazdego przeciwnika :)

WAŻNE ITEMKI:

Pamietajcie że wszystkie itemki które tu prezentuje kupujemy ze slotem. Dzieki niemu bedziemy mogli wsadzic karty - a one mocno zwieksza nasze statystyki.

*Moneta Błazna - chyba jedyny artefakt dajacy tak przydatne dla skryto: Uniki + Szczęście.

*Totem aszkalotów - daje nam bardzo przydatny boost do uników.

*Czterolisc chlupaczy - daje nam duzo punktów do szczescia, a co za tym idzie do krytyków :D

*Płaszcz dzielnego bractwa - (kupujemy bez slotu, od 32 lvla ).

*Negocjator - skryto jest raczej papierowy a item ten dodaje nam 7% do obrony.

* Beret szturmowca - punkty ataku + wytrzymałość .

GDZIE EXPIC:

20-24

QUESTY + TELLUROWA WIEŻA

25-30

Trzy Jeziora - Zjadacze mchu. dosyc irytujace jest jednak to że o te mobki trzeba sie zabijać z innymi graczami ;/

Wieża ( Zerro)
Mozecie tez zajzec do Drzewców i żelaznych bzykopszczół lub Modliszek w Katalanii

30 – 35

Latajaca wyspa Barona Logarta - Mróweczki

Andynopolis -Kraby

36+

Tu juz spokojnie mozemy expic na wiezy ( Stygmat Alfa ), gdzie latwo bedziemy killac mobki i jeszcze łatwiej innych graczy.

40+

Do 41 expimy na Stygmacie Alfa. Od 41 idziemy na Wilcze Nory, Shamba, Grzybowo. <---- W tych trzech lokacjach sa mobki na nasz lvl, ale moim zdaniem na Wilczych Norach jest najlepszy exp + mamy szanse na drop naprawde wartosciowych itemków.

DALSZE LVLE JUŻ WKRÓTCE..

Dodatkowe porady:

* Na Tellurowej Wieży dropia szafiry

*miksturki na energie kupicie u waszej pierwszej opiekunki ( nie pamietam dokładnie nazwy lokacji ). miksturki kupicie po 90 za sztuke.

* Na wiezy chcac szybciej odnalezc przeciwnika, polecam zaopatrzyc sie w skrzydełka bzykopszczoły

* róbcie ranking pvp ( na koniec miesiaca jesli jestes w TOP 20 otrzymujesz insygnia, za które mozesz kupic karty i sprzedac je za grube pieniądze.

* Moriony ( przedmioty dające pieczecie itemkom klasy A ) możecie kupic na targu za cene około 10x niższa niz u npc

* Sposób na heal. Cios Żmiji + odtrutka

To tyle.. Droga skryto wcale nie jest tak kolorowa jak u maga, nie wbijacie 10 lvli jednego dnia, a osiągnięcie 60 lvla wymaga dużo poświeconego czasu. Mam nadzieje ze nie zniechecicie sie do tej postaci i kiedys staniecie na przeciwko mnie na polu bitwy :3
xSethy
  • Norad, Thyrael, MichalPL and 3 others like this

#2 Thyrael

Thyrael

Grinder

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 688 Postów:
  • LocationThe Fountain

Napisany 16.11.2014 - 22:00:02

Fajny poradnik, dobry pomysł, a ode mnie plusik.

Yo.

"Don't be afraid to be weak
Don't be too proud to be strong"

Enigma - Return To Innocence

#3 xSethy

xSethy

Uparty Gracz

• Members
  • PipPipPipPip
  • 105 Postów:

Napisany 16.11.2014 - 23:02:49

Dzieki :)

#4 materpl1

materpl1

Gracz Niezawodny

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 213 Postów:
  • LocationRzeszów

Napisany 17.11.2014 - 07:15:59

Powinieneś dodać Loch Pajęczyn do expowisk. Po 28-mym bardzo przyjemnie się expi.

I osobiście brałbym z drzewka trucizn Użycie mrocznego skoku bez niewidki zamiast lepszego heala z odtrucia. Czemu? Snajper -> Cios kolbą? Skok. Mag stawia ścianę ognia między wami? ->Skok.  Etc. ;)

Brałbym zamiast Wydłużonego Freeze'a z bomby lodowej brak kary do prędkości ruchu - Na arenie przebiegasz całą mapę bez problemu wchodząc w niewidkę na swoich schodach. To samo w wieży - wchodzisz w niewidke i szukasz ofiary, która w 100% się CIebie nie spodziewa, bo nie widziała jak wchodziisz w niewidkę ;)  (Jeszcze bym coś na temat talentów powiedział, ale nie pamiętam w 100\% drzewek skrytobójcy.... :<)

21-25 biłem w Illayr na Drzewcach i Żelaznych.

Wysyłanie kogoś na Zjadacze Mchu i Mrówki jest... Meh, tam nie idzie sie dopchać do korytka w godzinach szczytu :P

* róbcie ranking pvp ( na koniec miesiaca jesli jestes w TOP 20 otrzymójesz insygnia, za które mozesz kupic karty i sprzedac je za grube pieniądze.

Od 36 lvla ( dostajemy wtedy mega silny skill rozpruwacz) skryto to prawdziwa maszynka do zabijania. Od tego lvla na polacz arenach itp. niszczyłem przeciwników jak chciałem. Przykładowo na polu bitwy stosujac te combo mozecie osiagac staty 20:0. A robi sie to w bardzo łatwy sposó B)

Zaczynamy jak na poczatkowych lvlach:

1. Długa niewidka
2.poscig
3.cios z ukrycia
4. Bomba lodowa
5. rozpłatanie pancerza ( mozna dodac krwawiacy cios, ale przeciwnik moze dac noge :P)
6 rozpruwacz :3

takie combo kładzie prawie kazdego przeciwnika :)

Przekoloryzowałeś moooooocno. Zwłaszcza jak wg. twojego combo Rozpruwacza używasz na 4 pkt przebiegłości.

I na koniec - rozpoczynanie walki bombą lodową jest... LOL. Przecież to twój jedyny skill, którym casty możesz przerwać. A rzucasz ją ot tak, za każdym razem jak z niewidki wyjdziesz. Ciekaw jestem jak z magami sobie radzisz :D

Poszukiwana #deadoralive

Człowiek głupi jest bliskim krewnym zwierzęcia, bo równie jak ono nie ma żadnych wątpliwości. Aleksander Świętochowski

j457yb.jpgCiekawostka - Efekt Zniszczony Pancerz stackuje się tylko 15-ście razy. Czemu "tylko"? Rozbojem byłbym w stanie nałożyć 25 stacków.

#5 yennin

yennin

Gracz Niedzielny

• Members
  • PipPip
  • 48 Postów:

Napisany 17.11.2014 - 15:52:45

fajny poradnik 

#6 xSethy

xSethy

Uparty Gracz

• Members
  • PipPipPipPip
  • 105 Postów:

Napisany 17.11.2014 - 15:57:12

1. Co do pojscia w skok,zamiast silniejszego odtrucia,to zdecydowanie lepszy jest dluzszy heal,czemu? Skryto to postac papierowa,wiec Im wiekszy heal tym lepiej. Jak Dobrze zrobimy go pod uniki, to snajper nie odepchnie nas kolba.

2. Brak kary do predkosci biegu na niewidce lepszy od lodowej bomby? Heh..

Dluzsza lodowa bomba umozliwia o wiele lepsze operacje na przeciwniku,poniewaz mozemy zatruc,przyhealowac,I zrobic cios z ukrycia.TEGO nie zrobisz na zwyklej lodowej. Mnie osobiscie Kara do predkosci poruszania,szczegolnie nie przeszkadza.

3. (Co do szybkiego uzycia bomby lodowej)

Uzywamy ja od razu po ciosie z ukrycia,poniewaz inaczej mag uzyje teleportu ,magnetyczna oslona +heal. Jesli zdazymy z bomba,to sie nawet nie ruszy by cokolwiek zrobic. :D

#7 Revivx

Revivx

Świeżak

• Members
  • Pip
  • 4 Postów:

Napisany 17.11.2014 - 16:49:16

[usuniety tekst przez autora]

#8 Norad

Norad

GOSU

• Royal Quest Community Manager
  • 1577 Postów:

Napisany 17.11.2014 - 21:30:52

Bardzo fajny materiał do analizy, dobra robota.

#9 xSethy

xSethy

Uparty Gracz

• Members
  • PipPipPipPip
  • 105 Postów:

Napisany 17.11.2014 - 22:33:30

Dzieki :3

#10 materpl1

materpl1

Gracz Niezawodny

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 213 Postów:
  • LocationRzeszów

Napisany 17.11.2014 - 23:37:08

1. Co do pojscia w skok,zamiast silniejszego odtrucia,to zdecydowanie lepszy jest dluzszy heal,czemu? Skryto to postac papierowa,wiec Im wiekszy heal tym lepiej. Jak Dobrze zrobimy go pod uniki, to snajper nie odepchnie nas kolba.

2. Brak kary do predkosci biegu na niewidce lepszy od lodowej bomby? Heh..

Dluzsza lodowa bomba umozliwia o wiele lepsze operacje na przeciwniku,poniewaz mozemy zatruc,przyhealowac,I zrobic cios z ukrycia.TEGO nie zrobisz na zwyklej lodowej. Mnie osobiscie Kara do predkosci poruszania,szczegolnie nie przeszkadza.

3. (Co do szybkiego uzycia bomby lodowej)

Uzywamy ja od razu po ciosie z ukrycia,poniewaz inaczej mag uzyje teleportu ,magnetyczna oslona +heal. Jesli zdazymy z bomba,to sie nawet nie ruszy by cokolwiek zrobic. :D

Każdy bierze to co lubi, ale Skok zamiast lepszego heala, właśnie jest po to, żeby zmniejszać dystans między ofiarą ^^ Poza tym, jeżeli boisz się, że Ci mag ucieknie teleportacją, to rozpruwacza używasz tak jak lubisz :D Przecież freeze z bomby i tak szybko schodzi, jeżeli atakujesz, więc nie rozumiem, po co używać jej w innym celu jak do przerwania castu ^^

Poszukiwana #deadoralive

Człowiek głupi jest bliskim krewnym zwierzęcia, bo równie jak ono nie ma żadnych wątpliwości. Aleksander Świętochowski

j457yb.jpgCiekawostka - Efekt Zniszczony Pancerz stackuje się tylko 15-ście razy. Czemu "tylko"? Rozbojem byłbym w stanie nałożyć 25 stacków.

#11 SharajeV

SharajeV

Świeżak

• Members
  • Pip
  • 12 Postów:

Napisany 06.12.2014 - 16:24:34

Dzięki dobry poradnik dużo pomógł

#12 xSethy

xSethy

Uparty Gracz

• Members
  • PipPipPipPip
  • 105 Postów:

Napisany 06.12.2014 - 20:38:14

Dzieki :)

#13 Rukayuuki

Rukayuuki

Świeżak

• Members
  • Pip
  • 7 Postów:

Napisany 08.12.2014 - 22:58:53

xSethy to wymiatacz polecam ! :D

#14 xSethy

xSethy

Uparty Gracz

• Members
  • PipPipPipPip
  • 105 Postów:

Napisany 10.12.2014 - 18:26:15

WPROWADZIŁEM PARĘ ZMIAN, DODATKÓW :

* Naprawiłem obrazek przedstawiajacy talenty

*Rozbudowałem działy:

- Statystyki (cechy)

- Gdzie expic

- Ważne itemki

Zachęcam do zapoznania sie z nowym, LEPSZYM poradnikiem :D

#15 Mateo12364

Mateo12364

Gracz Niedzielny

• Members
  • PipPip
  • 35 Postów:

Napisany 11.02.2015 - 12:06:31

Swietny poradnik masz plusa yo

#16 _Naib_

_Naib_

Gracz

• Members
  • PipPipPip
  • 94 Postów:

Napisany 12.02.2015 - 10:07:25

Fajnie, że komuś się chciało napisać poradnik dla skryto. Szkoda tylko, że już w momencie powstawania był nieaktualny ... wersja 0.9.4.104 z 10.2014 sporo namieszała, a kolejne patche jeszcze bardziej. :) Do rzeczy ...

Najpierw uwaga ogólna - grałem na podobnym buildzie parę miesięcy temu i fajnie się sprawdzał ... jedyna różnica to to, że w Perfidii poszedłem w -30% cooldown do bombek, zamiast do wykrywania niewidzialnych, które na dłuższą metę jest bezużyteczne. Zdecydowanie polecam właśnie tę opcję - boost cooldownu do każdego rodzaju bombki sprawdza się w praktyce niebo lepiej, szczególnie, że bombką oślepiającą bardzo wygodnie się "skanuje" niewidzialnych.

Zmiany względem patcha 0.9.4.104 - nałożono cooldown na pasywkę "Nieznośny ból" z Morderstwa. O ile wcześniej, mając dużo krytyków, można było wygodnie trzymać wroga "przyklejonego" do ziemi przez cały czas, od tego patcha już się tak nie da. Oczywiście jeśli ktoś bardzo chce, może nadal polegać na "Nieznośnym bólu" ... jednak po tym patchu polecam wybrać z Morderstwa tylko Vendettę, a dwa zaoszczędzone w ten sposób Talenty pchnąć w "Magiczną bombkę" i "Pajęcze trucizny" (chyba tak się to nazywa, -% do biegu przy zatruciu). Fear z "Magicznej bombki" to zdecydowanie lepsza opcja pod PvP - super do przerywania "pola" u casterów, czy też opatrunku/snajperskiego u snajpera.

Modyfikacje względem najnowszych zmian ...

Dowalili skryto i to mocno. Z fajnej klasy, która 1v1 była w stanie powalczyć praktycznie z każdym i wygrać/przegrać z każdym, zrobiono klasę ... w sumie to mierną. Survi spadło wręcz masakrycznie poprzez przerobienie systemu trafień/uników. Do tej pory, w walce przeciwko mocnym DPSom uniki były podstawą ze względu na "brak szału" w Hp i obronie ... jak dostaniemy to boli, więc trzeba ciosu uniknąć. Do tego uniki generowały nam kostki, umożliwiając np. rzut lodową w krytycznym momencie. Teraz ciosu nie unikniemy, bo szansa na trafienie zależy od szczęścia, a każdy mocny DPS szczęścia ma sporo. Szansa na unik zależy od zręczności, a skryto, który w założeniu ma robić DPS, zręczności w ogóle nie rozwija. Niby mamy skille i pasywki do uników, ale wszelakie efekty utraty kontroli całkowicie uniki redukują.

Wniosek jest taki, że obecnie na unikach nie ma co polegać ... stąd - z Perfidii polecam zamienić Talent "Parada", na talent odnawiający cooldown na ukryciu, gdy dostaniemy jakimś efektem utraty kontroli. Teraz przeżywalność skryto bardziej zależy od niewidzialności i umiejętności częstego ukrywania się w dobrym momencie, niż od prawie nieistniejących uników (zmiany w "Złodziejskich sztuczkach" pod nietracenie kostek w niewidzialności raczej nie polecam ... daje fajne możliwości otwarcia walki, ale nic poza tym).

PS: Tak, niby Uniki nadal coś tam dają przeciwko postaciom, które nie rozwijają szczęścia ... tyle tylko, że chary tego typu mają mocno ograniczony DPS - dobry skryto jest w stanie utrzymać się samym truciem/leczeniem w takiej walce.

• Norad and Immortalos like this

#17 Hartkorofy_gracz

Hartkorofy_gracz

Świeżak

• Members
  • Pip
  • 6 Postów:

Napisany 01.07.2015 - 14:26:18

Hmmm... Staty...

Skryto dajemy głównie pod atak, z tym się zgadzam, ale reszta... Na początkowych lvlach dawać powinniśmy pod wszystkie cechy, dopiero potem zacząć coś innego. Przynajmniej mój porąbany mózg tak uważa. Wytrzymałość też jest według mnie całkiem ważną cechą. Bo nie chcieli byśmy, żeby na pvp jakiś byle muł zdjął nas na hita, czy dwa. A zręczność jest ważniejsza niż szczęście. I walkę zaczynałbym trującą, a KOŃCZYŁ lodową bombą. A dynamit co chwilę, do tego zwykłe bicie (w ukryciu) i podstawowe umki na widoku i skasujemy każdego.

I uważam, że skryto to taki głównie support, ma cisnąć przeciwnika, żeby ten się od takiego np. szermierza odwalił.

I nie jedźcie po mnie za bardzo, jak to przeczytacie. Bo każdy ma prawo popełniać błędy.

A tak wogóle, zacny poradnik milordzie B) .

Byle tak dalej. I masz tego plusa.

I zjadacze mchu to bym bił od 20-23 lvl, potem przeżucił się na resztę mieszkańców Trzech Jezior. A na wieżę to w okolicach 25.

#18 xSethy

xSethy

Uparty Gracz

• Members
  • PipPipPipPip
  • 105 Postów:

Napisany 02.07.2015 - 14:41:44

Poradnik jest juz mocno nieaktualny.
1. Do buildu pvp nie idziemy w zreke. Najwazniejsza jest sila kryta ,wiec musimy miec wystarczajaca ilosc szczescia.
2.skryto mozna robic pod postac przeszkadzajaca na polu bitwy (truty,lodowa,magiczna bomba), lub dpsa(w ktorego osobiscie ide)
3. Exp na zjadaczach mchu jest lepszy i wydajniejszy od reszty mobow w tej lokacji , a takze w zerro.

Pozdrawiam i dziekuje,
Sethy :)

#19 WoZMaN

WoZMaN

Świeżak

• Members
  • Pip
  • 16 Postów:

Napisany 03.07.2015 - 00:59:02

Jeśli chodzi o dps na tym servie to są tylko 2 postacie jeśli idziesz pod ful crit dmg to max wyjdzie ci 315% ja wole opcje z 255% crit dmg i 6x kata :]

Zatrute ostrze jest zbędne tym bardziej dla maga a cios zabójcy z dodatkowym burstem 15% dmg daje rade :]

Ps. moje staty to 244% crit dmg i jak narazie 3x kat :[

#20 RaRekk

RaRekk

Świeżak

• Members
  • Pip
  • 1 Postów:

Napisany 23.09.2015 - 15:33:41

1.Co to długa niewidka

2.Jakie są zalety pójścia w te ścieżki ?

Dodaj odpowiedź

Also tagged with one or more of these keywords: skrytobójca, złodziej, poradnik, royal quest

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych