Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zdobywanie złota

17 replies to this topic

#1 Pooky

Pooky

Uparty Gracz

• Members
  • PipPipPipPip
  • 120 Postów:

Napisany 20.05.2014 - 14:18:59

Mam 20 lvl snajpa i mam pytanko, jak najszybciej nabijać złotko? Czasem widze, jak goście na np. 15 lvlu latają już z itami np z kartą i +6 to mnie szlag trafia, bo takie ity chodzą po 200.000, wm ze mozna zrobic, ale oni twierdzą, iż kupili na targu. Jak oni na to zarabiają?

#2 _Naib_

_Naib_

Gracz

• Members
  • PipPipPip
  • 94 Postów:

Napisany 20.05.2014 - 14:32:05

1) Zarabiają swoją główną postacią na takiego seconda.

2) Kupili reale za pln, wymienili je na złoto i się uzbroili.

Poza polowaniem na rare karty/itemy, bardzo dobrym sposobem na zarabianie złota jest osobny zestaw butów, spodni i rękawic z kartami z IS (te na drop złota, ostatnia pozycja na liście w zakładce "karty"). Jeśli do tego ma się bonusy do % wypadającego złota to już w ogóle super.

#3 Thyrael

Thyrael

Grinder

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 690 Postów:
  • LocationThe Fountain

Napisany 20.05.2014 - 15:22:26

Poza polowaniem na rare karty/itemy, bardzo dobrym sposobem na zarabianie złota jest osobny zestaw butów, spodni i rękawic z kartami z IS (te na drop złota, ostatnia pozycja na liście w zakładce "karty"). Jeśli do tego ma się bonusy do % wypadającego złota to już w ogóle super.

Nigga plis, kolega jest na 20 lvl a Ty podajesz sposób na farmienie golda dobry dla magów z procentowym dropem na gold z itemami / kartami które raz. że same w sobie są drogie, a zwraca się to dopiero po pewnym czasie zależnie od natężenia farmienia, a dwa to sposób na dla wyższych lvli.

Choć by i 50% dodatkowego golda z 10 czy 100 z moba to nadal śmiech na sali....

Ale te dwa punkty wymienione to fakt,

pozdrawiam.

"Don't be afraid to be weak
Don't be too proud to be strong"

Enigma - Return To Innocence

#4 IVIeron

IVIeron

Gracz

• Members
  • PipPipPip
  • 55 Postów:

Napisany 20.05.2014 - 15:39:02

Polecam złote karty łowcy skarbów albo coś takiego :-P 10-40 golda za kazdego moba w zależnosci od lvla. Możesz wsadzić do butów, rękawic oraz spodni co Ci daje ok. 80gold za moba na 40lvlu 

#5 Thyrael

Thyrael

Grinder

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 690 Postów:
  • LocationThe Fountain

Napisany 20.05.2014 - 15:43:37

3x Złota karta to koszt około 3-3,5kk a do tego party na 40+ 3x w zależności od kasy postaci i rodzaju itemu ceny od 150 do 500k ze slotem na te właśnie karty. Radzę to dokładnie przemyśleć i przekalkulować, to nie boli :)

"Don't be afraid to be weak
Don't be too proud to be strong"

Enigma - Return To Innocence

#6 Pooky

Pooky

Uparty Gracz

• Members
  • PipPipPipPip
  • 120 Postów:

Napisany 20.05.2014 - 16:16:55

Ja dopiero zaczynam to jedyna dobra postać, więc jak zarobić?

#7 _Naib_

_Naib_

Gracz

• Members
  • PipPipPip
  • 94 Postów:

Napisany 20.05.2014 - 16:22:27

Im szybciej się wyposaży w taki secik, tym szybciej mu się on zwróci (tak na prawdę wystarczą same itemy z kartami na początek, bez pieczęci na gold). Ma 20lvl, więc do 40 spokojnie uzbiera na zestaw 3 kart. W okolicy 40 każda profesja (z sinem włącznie) jest w stanie polować AoE w Rechotowie (czyli jak napisał kolega powyżej - około 80g za moba bez bonusów % golda).

Taki set jest o tyle fajny, że jeśli moby na Twoim lvlu są za mocne (np. 50+), zawsze możesz cofnąć się na słabsze i wycinać je masowo. Stąd nie jest to set tylko dla magów. Jasne - magiem/snajperem łatwiej bić AoE wysokolvlowe moby. Nie zmienia to faktu, że jeśli gra profesją meele może zawsze wybrać słabsze cele i wcale nie będzie tego złota dostawał dużo mniej.

Alternatywa to liczenie na rare drop ... ale to bardziej "ruletka" niż "zarobek". :)

@Up - na początku gry całkiem sporo kasy leci za questy.

#8 IVIeron

IVIeron

Gracz

• Members
  • PipPipPip
  • 55 Postów:

Napisany 20.05.2014 - 16:35:25

Jeżeli grasz magiem to nie musisz zmieniać eq (oprócz broni ) od 20 do 50+ bo moby do magów w ogóle nie podchodzą. Oczywiście jeżeli umiesz grać takim magiem.

Tu masz maga na 51lvlu ale z eq na 24+ i bronią na 48lvl. 

Przykład: 

PS: nie patrzeć na gold i reale xD

#9 Pooky

Pooky

Uparty Gracz

• Members
  • PipPipPipPip
  • 120 Postów:

Napisany 20.05.2014 - 18:07:36

Im szybciej się wyposaży w taki secik, tym szybciej mu się on zwróci (tak na prawdę wystarczą same itemy z kartami na początek, bez pieczęci na gold). Ma 20lvl, więc do 40 spokojnie uzbiera na zestaw 3 kart. W okolicy 40 każda profesja (z sinem włącznie) jest w stanie polować AoE w Rechotowie (czyli jak napisał kolega powyżej - około 80g za moba bez bonusów % golda).

Taki set jest o tyle fajny, że jeśli moby na Twoim lvlu są za mocne (np. 50+), zawsze możesz cofnąć się na słabsze i wycinać je masowo. Stąd nie jest to set tylko dla magów. Jasne - magiem/snajperem łatwiej bić AoE wysokolvlowe moby. Nie zmienia to faktu, że jeśli gra profesją meele może zawsze wybrać słabsze cele i wcale nie będzie tego złota dostawał dużo mniej.

Alternatywa to liczenie na rare drop ... ale to bardziej "ruletka" niż "zarobek". :)

@Up - na początku gry całkiem sporo kasy leci za questy.

yyy... gram 3 dni a ty mi takie słówka odpalasz, ja nie ogarniam, co to AoE po pierwsze i meele i sin i profesje czyli do strzelca snajp łowca itp?

#10 IVIeron

IVIeron

Gracz

• Members
  • PipPipPip
  • 55 Postów:

Napisany 20.05.2014 - 18:22:05

Aoe - „Area of Effect” – Obszar Działania – zdolność (Ability), która działa raczej na jakimś obszarze niż na konkretnym celu.

Melee - określenie klasy postaci walczącej w zwarciu lub na dystans, używającej do walki siły fizycznej 

Sin - chyba chodzi o assasyna

Profesje - w tej grze mamy 4 klasy i 8 profesji : Snajper, Łowca, Czarodziej, Czarnoksiężnik, Rycerz ciemności, Krzyżowiec, Skrytobójca, Rozbójnik

#11 Pooky

Pooky

Uparty Gracz

• Members
  • PipPipPipPip
  • 120 Postów:

Napisany 20.05.2014 - 19:12:17

Dobra, a nie ma nic szybszego? np. gdzie dobry drop siada i tp, gdzie i na czym sie kase nabija, a i jak na targu sie sprzedaje?

#12 Dagother

Dagother

Gracz Niedzielny

• Members
  • PipPip
  • 22 Postów:

Napisany 20.05.2014 - 19:24:56

W tej grze szybko nie da się wzbogacić, to raczej zależy od szczęścia. Dobrze sprzedają się karty potworów, itemy ze slotami, broń z 3 slotami i niektóre recki. Ale żeby coś konkretnego wydropić potrzeba czasu czyli farmienie konkretnych mobów. Niektóre łupy potrzebne do questów też można sprzedawać. Zignoruj sugestie o kartach/itemach zwiększającą ilość dropionego golda bo to nieopłacalne. Poza tym wykonując questy, szczególnie na wyższych lvlach dostaje się ok 20k + więc opłaca się je robić nie tylko dla samego expa.

#13 Pooky

Pooky

Uparty Gracz

• Members
  • PipPipPipPip
  • 120 Postów:

Napisany 20.05.2014 - 20:51:01

a jak sie sprzedaje na targu, bo mam nóż (Stalowy ząB) lvl 2 3 miejsca na kartę, opłaca sie sprzedać? za ile wgl?

#14 pawal

pawal

Świeżak

• Members
  • Pip
  • 5 Postów:

Napisany 22.05.2014 - 12:07:35

Polecam biegać po Elgore - jest tam boss z którego jest fajny drop. Na mapie można także spotkać "krzyże" po kliknięciu na nie przenoszą nas do krypty. W połowie drogi można znaleźć skrzynie umarlaka z której dropi kasa, itemy i kostki. Na końcu jest kolejna skrzynia.

#15 filip2345

filip2345

Gracz

• Members
  • PipPipPip
  • 53 Postów:

Napisany 22.05.2014 - 13:43:11

Tylko uważaj bo są chyba 3 rodzaje krypt. Małe średnie i duże. Ja na 12 sobie nie radze z średnimi :P 

#16 Pooky

Pooky

Uparty Gracz

• Members
  • PipPipPipPip
  • 120 Postów:

Napisany 22.05.2014 - 13:53:33

a jak sie na tym targu sprzedaje

#17 Bakkuren Shen

Bakkuren Shen

Gracz

• Members
  • PipPipPip
  • 96 Postów:

Napisany 16.06.2014 - 16:06:36

Witam serdecznie Pooky i bardzo miło mi Ciebie poznać.  :)

Sposobów na zarobek jest mnóstwo i nie ma problemu ze zdobywaniem złota w grze. Jeżeli o to chodzi, nie przejmuj się póki co przedmiotami, staraj się zbierać pieniążki na później, ponieważ do 30tego poziomu jest w gruncie rzeczy bardzo prosto, o ile ulepszasz chociaż broń na odpowiedni poziom. Tutaj parę porad:

1. Uzbrojenie z odpowiednio dużym atrybutem ATAK/OBRONA możesz ulepszać u alchemika. Do ulepszania wymagany jest:

a) Kawałek Kamienia Filozoficznego - Dotyczy uzbrojenia tylko klasy C

B) Kamyczek filozoficzny - Dotyczy wszystkich części uzbrojenia

c) Kostka Aszkalotów - Daje pewność, że uzbrojenie nie zostanie zniszczone w procesie próby ulepszania(chociaż może opaść poziom ulepszenia w przypadku porażki)

d) inne - Inne sposoby i elementy, które póki co nie muszą Cię interesować(jak podwajanie szansy, czterokrotna, sześciokrotna szansa etc.).

Dlaczego warto to robić? Ponieważ atrybut ATAK nie tylko wpływa na tzw. automatyczny atak, kiedy Twoja postać sobie strzela, ale również na wszystkie umiejętności bojowe, zwiększając ich siłę, w tym część umiejętności leczących. 

2. Nakładanie pieczęci - Zaklinacz. Do zaklinania potrzebujesz:

a) Szmaragdów - Dla uzbrojenia klasy C. Można dostać dziennie za quest w Elgore lub kupić u NPC, lub na targowisku

B) Szafirów - Dla uzbrojenia klasy B. Można wydropić w Tellurowej Wieży lub kupić u NPC, lub na targowisku

c) Morionów - Dla uzbrojenia klasy A. Nie wiem gdzie można dostać, ale na pewno u NPC i u graczy.

d*) Kryształów krwi - Dla uzbrojenia dowolnej klasy, które zostało już zaklęte pieczęcią. Można je dostać w dziennym queście ze śluzami lub kupić od graczy, lub od NPC.

Dlaczego warto nałożyć pieczęć? Dodaje to dodatkowe efekty, często Atak, Obronę, szanse na krytyczne obrażenia, oparzenie, zatrucie, jest cała masa pieczęci i ich rodzajów.

3. Sloty - czyli o co chodzi ?

Uzbrojenie w grze często posiada Sloty, czyli miejsce na kartę. Tym samym przedmioty z takim miejscem są bardziej atrakcyjne a Tobie samemu, w przypadku posiadania karty, pomagają uzbroić się w siłę, jednak uwaga, by nie marnować kart na bardzo słabe uzbrojenie, gdy są trudno dostępne.

Powyższe metody pozwalają na zwiększenie cen przedmiotów wystawianych na targowisku i sprzedawanych innym graczom, ponieważ stają się atrakcyjniejsze. Istnieje nieopisany przedział w jakim gracze chętnie kupują przedmioty, a mianowicie:

a) Jak najbliżej 19 lvlu, ale nie wyżej - aby brać udział z takim przedmiotem w walkach w Młynie

B) jak najbliżej 29 lvlu, ale nie wyżej - Aby brać udział w walkach na Arenie jak również w Tellurowej Wieży

c) Jak najbliżej 39 lvlu, ewentualnie 40lvl - aby brać udział w walkach na Arenie, jak również w Tellurowej Wieży(Stygmat Alfa)

d) inne kryteria. (ilość slotów, poziom ulepszenia, etc.)

Tak więc najłatwiej i drogo można sprzedać przedmiot na możliwie 29 poziom doświadczenia z miejscem na kartę ulepszony na +7 lub wyżej, ponieważ znajdzie się osoba, która taki przedmiot kupi.

Wiele przedmiotów na targowisku jest również w zawyżonych cenach, więc uważaj.

Aby skorzystać z targowiska należy posiadać punkt handlowy. W grze są dostępne małe, średnie i duże. Małe i średnie można dostać u NPC(Przywódca Gildii Kupców) lub od graczy, duże ze sklepu premium lub od graczy.

Jeżeli chodzi o mnie, to łatwym sposobem na zarobek jest:

1. Szukanie targowiska w celu okazji przy każdej wizycie w mieście, następnie kupowanie przedmiotu, ulepszanie go na +6/+7 przy użyciu materiałów łatwodostępnych(pyłki/kawałki kamienia filozoficznego), nakładanie pieczęci i sprzedawanie ich drożej. Można tak zarobić czasem nawet kilkunastokrotną wartość przedmiotu, albo po prostu stracić kilkanaście tysięcy złota.

2. Odpowiednie wybieranie miejsc łowów i zbierania doświadczenia, dzięki czemu będziesz również mieć szansę na rzadkie przedmioty, które są chętnie kupowane przez innych graczy.

3. Wykonywanie Questów zapewnia mimo wszystko pewną pulę złota, w tym questów dziennych.

4. Często przedmioty, które uznajemy za "śmieci" można sprzedać dość drogo nie tylko u NPC, ale również u graczy.

Najdroższe przedmioty na sprzedaż:

1. Karty potworów(tutaj zawsze podawaj ile to również daje insygniów dla osoby, która chce kupić, podbijając swoją cenę w górę, jeżeli to duża wartość insygniów. Jest osobny sklep za insygnia, które można pozyskać tylko za karty potworów)

2. Przedmioty sklepu premium

3. Receptury do przedmiotów ze slotem na kartę oraz sygnety i pierścienie - te chodzą bardzo drogo, jeżeli trafisz na jakiś, to możesz naprawdę się wzbogacić.

4. Przedmioty ulepszone na +6 lub wyżej z dobrą pieczęcią lub bez pieczęci i ze slotem na kartę(czasem słaba pieczęć obniża koszt przedmiotu).

Jeżeli chodzi o zdobywanie złota, radzę sobie ten problem zostawić na poziom powyżej trzydziestegopiątego lub wyżej, bo do tego czasu nie trzeba się tym za bardzo przejmować, bardzo szybko się zmienia przedmioty etc.

Pozdrawiam i mam nadzieję, że choć trochę pomogłem.

#18 Grafio

Grafio

Świeżak

• Members
  • Pip
  • 12 Postów:

Napisany 27.09.2014 - 07:54:09

Ja na niskich poziomach szedłem na żywioł. Właziłem do lokacji z 40+ mobami, zbierałem krzaki,grzyby czy inne rzeczy i sprzedawałem za(na tamtym poziomie) sporą kaskę. Oczywiście ryzyko utraty życia - wliczone w cenę. Może to nie kokosy ale zawsze jakieś drobne na upgrade sprzętu było.

Dodaj odpowiedź

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych