Skocz do zawartości

Zdjęcie

F2P = P2W ?

• Please log in to reply
34 replies to this topic

#21 kamson

kamson

Gracz Niedzielny

• Members
  • PipPip
  • 26 Postów:

Napisany 02.12.2013 - 10:11:40

a guild wars 2? i 1 oczywiście? 1 płacisz i tak samo masz item shopa ale raczej aż tak dużych bonusów nie masz, masz ją tylko za koszt kupna i każdy ma równe szanse , nawet jak ktoś wydaje więcej to nie ma boostó aż tak dużych, tylko skiny itp

"Bite my shiny metal ass !"      

rm6yqp.jpg

#22 Naknarot

Naknarot

Gracz

• Members
  • PipPipPip
  • 79 Postów:

Napisany 02.12.2013 - 11:59:06

Do OP. Tera online P2W? Grałem ok. 8 miesięcy na f2p i jakoś nie wiem w jaki sposób ta gra miała by być P2W. Nawet item shop nie miał nic, co by się opłacało kupować, żeby zwiększyć przewagę nad innymi. Jedynie co miałeś w Tera clubie fajnego to atlas do teleportacji.  Boosty do ekspa i reputacji były ok., ale na dłuższą metę czyli po ok. 2-3 miechach nie dawały żadnej przewagi, bo każdy miał już ten sam gear etc. i sam osobiście po wyfarmieniu wszystkiego nie używałem już klubu. 

Gry F2P nie koniecznie są P2W, ale w przypadku gdy nie są właśnie P2W gra cierpi w dużej mierze z powodu braku contentu, ponieważ coś jednak twórcy gry muszą sprzedawać, więc skupiają się głównie na skórkach do gry itd. Szczególnie jest to widoczne w grach MMO.

• Revenant likes this

#23 Kernacky

Kernacky

Gracz

• Members
  • PipPipPip
  • 78 Postów:

Napisany 02.12.2013 - 12:07:21

Z czegoś gra musi czerpać pieniądze, mi boosty do expa czy dropu są raczej obojętne, przyjemność z tego typu gier czerpię głównie z samego faktu grania z ludźmi, jeśli gra mi się bardzo spodoba może pomyśle o jakimś premium, ale i bez tego z pewnością da się osiągnąć 60 lvl i dobre eq, z którym można się na pvp wychylić. Dużo bardziej bym cierpiał gdyby niebyło żadnego ISa i gra padła by po miesiącu. Zakładam że WoE i jakieś inne większe pvp nie będą od razu dostępne, a dopiero po dłuższym czasie, więc i tak duża część pewnie już wbije niemały lvl. Co nie zmienia faktu że jednak jestem przeciwny kupowaniu +10 itemów za złotówki. Wszystko dla ludzi ale z umiarem. 

#24 xenox

xenox

Świeżak

• Members
  • Pip
  • 15 Postów:
  • LocationKraków

Napisany 02.12.2013 - 15:26:57

Zgodzę się z założycielem wątku. Co prawda temat ten jest obszerny i nie należy generalizować, ale w większości przypadków niestety tak jest - np. taki darmowy Battlefield dostępny na Origin. To samo po części NFS World. LOL to nieco osobny temat, bo tam można dojść do wszystkiego samemu, tylko jest spora przepaść między tymi co płacą, a tymi, co nie płacą - znam osobiście gościa, który na lola wydał 3 tysiące i twierdzi, że to mało. 

#25 Fox

Fox

Gracz Niezawodny

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 222 Postów:
  • LocationWarsaw

Napisany 02.12.2013 - 19:04:15

a ponoć Lol jest kompletnie free :>

To na co on tyle wydał bo chyba nie na same skórki :)

ps.

Wersja kolekcjonerska:

- tytuł "Okruch światła", który daje +3 do celności i 5% większe obrażenia przeciw nieumarłym,

Serio to jest u ruskich i to samo też będzie u nas?

Noo faktycznie zero P2W :D

rage_signa2.jpg

#26 Jvri

Jvri

Świeżak

• Members
  • Pip
  • 10 Postów:

Napisany 14.12.2013 - 19:45:48

Jak już o terze mowa to zdecydowanie lepiej w tym temacie wypada wersja Enmasse. U Gameforga nie dość, że content dodowany ze sporym opóźnieniem, mniej eventów to i jeszcze IS, na który narzeka co raz więcej osób. Ja sobie odpuściłem. To samo zrobiło się z Ghost Recon Online. Jeszcze na początku szło nadrobić skillem braki w uzbrojeniu, ale po wprowadzeniu nowego systemu wkładek (najlepsze, czyli premium tylko za kasę) i kliku OP broni za kasę (np. Spas GRFS) to szans nie ma się żadnych bez inwestowania. Ciężko jest teraz na rynku F2P. Bo z czegoś devsi żyć muszą, a i niestety najczęściej zatracają się w dodatkach do IS i prędzej czy później dysproporcję wychodzą w grze. Dobrym modelem wydaję się tu być B2P, tak jak w przypadku GW2 (nie oceniam samej gry).

#27 Atog

Atog

Gracz Niedzielny

• Banned
  • PipPip
  • 29 Postów:
  • LocationToruń

Napisany 14.12.2013 - 20:08:52

Fox skończ już z tym P2W, strasznie nudne się to staje :lol:  W grze nie chodzi o fair play, tylko o to żeby wydawca na niej zarobił. Przypuszczam, że sam byś drenował do oporu portfele graczy, gdybyś zgarniał od tego profity.

V8QFsi3.jpg

#28 Fox

Fox

Gracz Niezawodny

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 222 Postów:
  • LocationWarsaw

Napisany 14.12.2013 - 20:11:46

zobacz na date posta :P

• Atog likes this

rage_signa2.jpg

#29 Atog

Atog

Gracz Niedzielny

• Banned
  • PipPip
  • 29 Postów:
  • LocationToruń

Napisany 14.12.2013 - 20:12:37

hahaha nieźle się zakręciłem, ewidentnie za mało snu ^^

W ramach przeprosin wydropiłem dla Ciebie przedmiot. Przyda Ci się w pvp.

Dodaj obrazek

• Fox likes this

V8QFsi3.jpg

#30 Temutsi

Temutsi

Świeżak

• Members
  • Pip
  • 3 Postów:

Napisany 15.12.2013 - 22:40:41

Czemu odrazu każda gra według Ciebie jest p2w?A taki patch of exil?Najdroższy zestaw wart dość sporo nie zawiera nic po za kosmetycznymi zmianami (bodajże można też stworzyć własnego potworka).

#31 Chiter

Chiter

Świeżak

• Members
  • Pip
  • 1 Postów:

Napisany 18.12.2013 - 17:39:12

W tej chwili Aion ma ambicje zmienić się w LOL a kampania jest traktowana jak krótki samouczek. Co 2 tydzień + 50% do XP +50% do szansy na łupy. Szybciutko max lvl i PvP a tam bez płacenia możesz robić za tarczę treningową dla płacących :( Kiedy startowała polska wersja do 30 lvl wszystkie udoskonalenia wchodziły praktycznie bez strat potem był złoty pakiet a na wysokich lvl dodatkowo suplementy. Teraz nowa postać już na 12 lvl zaczyna tracić udoskonalenia :D Ciśnienie na opłaty rośnie w szybkim tempie :blink:

#32 Dupno Afa

Dupno Afa

Świeżak

• Members
  • Pip
  • 12 Postów:

Napisany 18.12.2013 - 20:06:39

LoL jest jak deser poziomkowy ze śmietaną, oblany gorącym budyniem waniliowym - od dziecka nie cierpię budyniu, więc na samo wspomnienie o tym rzygam. Dodaj obrazek

Beware the beast Man, for he is the Devil's pawn. Alone among God's primates, he kills for sport or lust or greed. Yea, he will murder his brother to possess his brother's land. Let him not breed in great numbers, for he will make a desert of his home and yours. Shun him; drive him back into his jungle lair, for he is the harbinger of death.

#33 TheAllien

TheAllien

Gracz Niedzielny

• Banned
  • PipPip
  • 43 Postów:

Napisany 22.12.2013 - 16:56:43

W RQ będziesz można kupić wszystko jak i zdobyć za złoto. :)

#34 SoniQ

SoniQ

Uparty Gracz

• Members
  • PipPipPipPip
  • 187 Postów:
  • LocationPoznań

Napisany 22.12.2013 - 17:12:34

widac Allien wbil az 20 lvl na cbt :D nie wypowiadaj sie jak nie wiesz nic na temat gry

#35 KissOfDeath

KissOfDeath

Gracz Niedzielny

• Members
  • PipPip
  • 45 Postów:

Napisany 22.12.2013 - 17:27:44

F2P to nie P2W, weźmy dotę. Jest free to play, nie musimy kupywać hero bo mamy wszystkie od początku, itemy płatne to tylko kosmetyka w dodatku bardzo dużo ich można teraz nazdobywać bo są prezenty na lvl. 

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych