Skocz do zawartości

Zdjęcie

Turniej Rycerski - event z okazji Dnia Kobiet

65 replies to this topic

#1 Fresque

Fresque

Royal Quest GM

• Royal Quest Support
  • 966 Postów:

Napisany 26.02.2014 - 14:13:18

Słuchajcie, słuchajcie!

Szlachetni rycerze! Do Was z wieścią się zwracam, iż w bój zaproszenie nadchodzi! Imieniem Jego Królewskiej Mości, władcy naszego królestwa, turniej rycerski obwieszczam! Do zmagań w szrankach i kruszenia kopii wzywam, o honor tytułu Czempiona Elenii oraz bogactwa i sławę!

Dnia 7 marca odbędzie się w Elenii turniej rycerski - w bojach o serca niewiast oraz nagrody bić się mogą krzyżowcy oraz rycerze ciemności (turnieje dla innych klas przewidujemy w innych terminach, po kolei) w czterech kategoriach:

Poziomy:

paziowie - 20-30;

giermkowie - 31-40;

rycerze - 40-50;

palladyni - 51-60.

Potyczki odbędą się w formie gonitwy w szrankach (czyli jedynie na wierzchowcach i z lancami), kto z krokora spadnie (lub zsiądzie) z dalszej walki wykluczon zostanie. Przegrani odpadają, zaś zwycięzcy pną się po drabinie, aż do wyłonienia czterech Czempionów.

Turniej trwał będzie w godzinach: 10.00-17.00

Do wygrania kryształowe i złote klucze, czarne pudełka, kamienie filozoficzne i karma dla Waszych dzielnych wierzchowców.

Chętnych do wzięcia udziału zapraszamy do zgłaszania się, przy okazji ogłaszając inny konkurs. Ten z rycerzy, który najpiękniej umotywuje chęć ruszenia w bój, poświęcając swe serce nadobnej niewieście (lub młodziankowi), czy wyrażając pochwałę miłości ojczyzny (albo inną, równie wzniosłą motywację) otrzyma tytuł Barda Elenii i odpowiednie nagrody.

Aby sił swych w turnieju spróbować, trza w tym wątku przydomek swój podać.

----

Lista śmiałków:

Alfatrox

Zioom

Strzaszny

Alven

WhiteNiga

KurrOff

BobekSKP

• Norad, BvNDy, Shizomi and 4 others like this

Zanim napiszesz wątek o błędzie lub zgłosisz błąd w grze kliknij TUTAJ

Nie możesz się zalogować do gry? Masz problem techniczny? Potrzebujesz pomocy supportu? Pisz na: pomoc@royalquest.pl

#2 free

free

Uparty Gracz

• Royal Quest Data
  • PipPipPipPip
  • 120 Postów:
  • LocationPoznań

Napisany 26.02.2014 - 15:24:12

Jestem zmuszony wymierzyć karę swojemu paziowi, który zwie się Coldbane. Zhańbił me imię wybierając nieodpowiednią klasę co przyczyniło się do tego, że nie może udać się na turniej. Chłosta go czeka, gdy tylko wrócę do swych włości.

Szlachetny to turniej powiadam! Lecz pytanko mam.

Czy ręka Twa, piękna niewiasto dla najsilniejszego i najbardziej dzielnego jest? 

• Norad, Kernacky, BvNDy and 3 others like this

Szukasz pomocy w grze? Nie wiesz jak zacząć?

www.royalquest.com.pl

#3 Norad

Norad

GOSU

• Royal Quest Community Manager
  • 1602 Postów:

Napisany 26.02.2014 - 15:36:05

Wybaczcie, ale popłakałem się ze śmiechu ;-)))))))

• Kernacky and ALFATROX like this

#4 Fresque

Fresque

Royal Quest GM

• Royal Quest Support
  • 966 Postów:

Napisany 26.02.2014 - 15:42:56

Ma ręka, niestety, do innego należy, wżdy ten, kto innych śmiałków pokona tytuł rycerski otrzyma, w blasku chwały podążać będzie, a sam Król Roland obsypie go złotem i klejnotami.

<pełna lista nagród dla zwycięzców w danej klasie i dla Barda Elenii pojawi się niebawem. Proszę nie traktować powyższego jako informacji o nagrodach>

• Tarosatoshi and Nokomiis like this

Nie możesz się zalogować do gry? Masz problem techniczny? Potrzebujesz pomocy supportu? Pisz na: pomoc@royalquest.pl

#5 free

free

Uparty Gracz

• Royal Quest Data
  • PipPipPipPip
  • 120 Postów:
  • LocationPoznań

Napisany 26.02.2014 - 15:49:36

Nie rozumiem Panie z czego tu się śmiać! 

Rycerze moim, biedni, samotni o kobitę walczyć chcą! A, że dzień ten zwany tak, nadzieją ich przepełnia. 

A więc tak to wygląda, szanowna Fresque. Więc niech król więcej dziewek przyzwie! Mało ich w królestwie?! 

Nie każdy zadowolić się wierzchowcem chce. A i takie nachodziły mnie słuchy.

Mnie sprawa nie dotyczy więc przystanę na to, lecz pamiętajcie me słowa: Gdzie dziewoja tam rycerzy kupa! 

• Norad and Fresque like this

Szukasz pomocy w grze? Nie wiesz jak zacząć?

www.royalquest.com.pl

#6 TheAllien

TheAllien

Gracz Niedzielny

• Banned
  • PipPip
  • 43 Postów:

Napisany 26.02.2014 - 18:08:06

Wiedziałem o nim kilka dni wcześniej ;C nie zaskoczyliście mnie.

#7 Celesti

Celesti

Gracz Niedzielny

• Members
  • PipPip
  • 30 Postów:

Napisany 26.02.2014 - 20:39:57

Celesti, jako że bękart z nieprawego łoża poczęty, na tytuł szlachecki szans nie miał. Matka do szkoły magicznej go posłała, bo po niej podobno w życiu łatwiej. I tak tuła się biedny czarnoksiężnik po świecie imając się różnych prac. Kto wie, może kiedyś znoszone buty zawiodą go do miasta gdzie będzie mógł zmierzyć się z innymi jemu podobnymi i zdobyć należną mu chwałę.

• Norad and Nokomiis like this

#8 Phor Cillic

Phor Cillic

Gracz

• Members
  • PipPipPip
  • 64 Postów:
  • LocationOlsztyn, PL

Napisany 26.02.2014 - 21:11:57

Phoriist niestety nie był w poczciwej familii zrodzon, więc do tej pory sztukami niegodnymi obywatela parać się musi. Jednak, w szrankach na cześć miłościwego władcy Króla Rolanda, pomoc swą nieść jest gotów, by wśród pospólstwa cnoty krzewić i z przywarami się zmagać..

#9 ALFATROX

ALFATROX

Uparty Gracz

• Members
  • PipPipPipPip
  • 137 Postów:

Napisany 26.02.2014 - 21:32:04

Pani przez wszystkich uwielbiana rycerz Alfatrox przemierzając doliny, góry i rwące potoki, wybijając w pień zastępy morderczych Orków przybył do bram Twego Królestwa by złożyć Ci w hołdzie u Twych stóp te oto Oko Bestii tak straszliwej, że nawet najstarsi bardowie o niej nie słyszeli, a inne bestie Aury chowały się przed nią w ciemnościach gdy ze swego leża wielkie cielsko wytaczała. Zdobywszy się na odwagę moja Pani wyrażam chęć i pragnienie do wzięcia udziału w turnieju by pokazać Ci żem godzień Twego uśmiechu i zaszczytnych tytułów oddając jednocześnie pokłon i cześć Królowi Rolandowi wznosząc wysoko w chwale mój miecz Czarnego Słońca...

#10 Shizomi

Shizomi

Grinder

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 483 Postów:
  • LocationNovigrad

Napisany 26.02.2014 - 21:43:44

Shizomi, bard zrodzony najprawdziwiej, Twe piękne zamczyska odwiedzić łaknie. Wpuśćże niewiasto, barda ubogiego. Grosza przy duszy brak mu, królewno, a Tobie na klejnotach spać dane. Pragnę Pani tytułu paladyna dostąpić po bitwach krwawych w królestwie Elenii odbywanych. Jeśli pragniesz tego samego, Pani, wpuśćże barda ubogiego, a razem na klejnotach odpoczywać będziemy. Razem, witać poddanych będziemy, a wszystkie skarbce otwarte dla nas w królestwie Elenii będą. Tylko wpuśćże barda ubogiego. 

• Norad likes this

Royal News

Magazyn gry Royal Quest

Dziękuję wszystkim za czas poświęcony na tworzenie magazynu!

(15.02 - 15.07.2014 r.)

#11 ziombel

ziombel

Świeżak

• Members
  • Pip
  • 2 Postów:

Napisany 27.02.2014 - 09:42:33

Ziomkowie moi Zioom z Szeol mnie zwą, do wzięcia udziału w turnieju wśród rycerzy chęć wyrazić pragnę. Choć Ireks mój w boju jeszcze nie wytrawiony to za trening jego wartko się zabieram, by za osiem księżycy dumnie Ojczyznę moją Aurę mógł reprezentować. Bestia bodaj że durna i uparta to wierna i mknąć potrafi, za wór paszą wypełniony pobiegnie aż pazury żywym ogniem palić ją będą, wystartuje jakoby sir Biedroń z tyłu się czaił i rywali mych daleko z tyłu zostawi. By chwałę lub wstyd w królestwie mi przynieść.

#12 Tarosatoshi

Tarosatoshi

Gracz

• Members
  • PipPipPip
  • 77 Postów:

Napisany 27.02.2014 - 10:31:14

Czasu raz pewnego rycerz bezimienny,

wyruszył przed siebie - szukając gehenny.

Pobożnym był młodzikiem, co wiarę w Bogu składał,

co dzieciństwo całe, dyscyplinie zadał.

Jego życie było, pasmem upokorzeń,

które znosił dzielnie, jak drwiny na dworze.

Wiedział bowiem chłopak, z szlacheckiego rodu,

że życie jego jest, poświęcone Bogu.

Mijały miesiące, lata i dekady,

zaś nasz młody rycerz, stawał się już stary,

Gdy wnet ostał wezwanie, w modlitwie pogrążony,

że każą mu się stawić, do zamku obrony.

Czarni Alchemicy stali się zdrajcami,

Król postradał zmysły, zamek Nam się wali!

Krzyczą wciąż rycerze, lamentują damy,

że zaraz stracimy, wszystko to co mamy.

,,Wszystko w rękach Boga!" - zakrzyknął nasz wojak,

sięgnął po swą lancę, aż zachwiał się stojak.

Wszyscy przerażeni spoglądali za nim,

gdy sam jeden pędził, Bogu już oddany.

Gdy to zobaczyły, rycerskie pachołki,

zaraz się zatrzęsły stojaki i stołki,

Wnet jak na komendę, ruszyła kawalera,

słychać krzyk Krokorów, strach już wrogów zżera.

,,Alchemików szyki, zostały przerwane!"

Rycerze po wojnie, wracają za bramę.

Boża ręka dała zwyciężyć tą bitwę,

jednak ktoś na tarczy skończył swą gonitwę.

,,To nasz dzielny rycerz!" - krzyczy ktoś z oddali,

Oddał swoje życie, oddał krew na szali,

Tak się skończył żywot naszego bohatera,

dziś zaś nowy dzień, w słońce się ubiera.

Historia się toczy setki lat po fakcie,

o tym, że nasz rycerz, zginął w smutnej farsie.

Dziś w imieniu kobiet i dnia pamiętnego,

pokonania klątwy, wspomnienia minionego.

Zapraszamy wszystkich, na rycerski turniej,

ku chwale Elenii, i tej wojny durnej,

Niech się wszyscy bawią, płaczą i radują,

bo zacni rycerze kopią wymachują.

Ten kto dziś zwycięży, otrzyma pochwały,

pół zamku, królewnę i złota worek cały.

Zacni rycerze, stawajcie dziś w szranki,

gdyż jutro, możecie nie zdobyć wybranki.

Postanowiłem napisać taki wiersz, jako, że zwyczajnie nie posiadam takiego Rycerza który mógłby wziąć udział w bitwie. Dlatego "śpiewam" pieśń barda. Mam nadzieję, że się Wam spodoba :)

Z poważaniem,

Taro

• Fresque, Shizomi, ALFATROX and 1 other like this

#13 Nokomiis

Nokomiis

Gracz

• Members
  • PipPipPip
  • 52 Postów:

Napisany 27.02.2014 - 11:03:22

Pismo, pieczęcią nadobnej Fresque ozdobione przyciągnęło i mnie, Przyznać muszę, iż najpierw bardziej złote litery mą uwagę zwróciły, niźli sama treść tego, co opisane w nim było. Gdy jednak okazało się, że obwieszczenie spisane jest jakimś inkaustem, który w sztukach alchemicznych zapewne kolor złota przybrał, kruszcem zaś prawdziwym nie będąc, złość mą budząc i zniechęcenie, kątem złodziejskiego oka ujrzałam, iż nadobna ta niewiasta konkurs ogłasza. Postanowiłam więc uważniej przyjrzeć się temu cóż ma dziewoja do powiedzenia. Świata prawdziwego wszak toto nie zna, jedynie w Elgore przesiadując i włosa w kolorze słońca swe czesząc, jak na damę jej pokroju przystało. Ale także jak na damę ową, co władzę ma niemal nieograniczoną, zaś nawet Anubis miecz swój tępi na blasku jej potęgi. Zapewne rozliczne włościa posiada, w których skarbów niezmierzone krocie leżą. Czy to w monecie błyszczącej, czy Elum różnokolorowym, czy w szmaragdach, szafirach, rubinach, perłach.... WSZYSTKIM, co zachwycić złodziejaszka może... Takoż pomyslałam. To znaczy, prawie, gdyż ten raz uczciwie zapragnęłam zdobyć skarb przez damę zaoferowany. (Przemilczę fakt, że poza uczciwym zarobkiem, plan i na ten mniej uczciwy powstawał w mej głowie..)

Wraz z Noradem i resztą całej tej administracyi, która jedynie czycha na złodziejski błąd uradzili, że turniej rycerski zorganizują. Zaprawdę doskonały to koncept... Gdy tylko zacni rycerze w szranki staną i na arenę wyjdą, o serce i honor nadobnej przelewać swą krew błękitną, odwiedzę ich namioty.... Zaś opuszczę je dopiero wówczas, gdy unieść więcej skarbów nie będę w stanie. Jedynie chyba nie tknę tego, który herbem RolveraQ przyozdobion będzie. Z tegoż to względu, że swoich się nie okrada, wszak tej samej profesji jesteśmy. Z drugiej zaś, bo może na niego oskarżenia poszkodowanych spadną. Plan mieć jakiś muszę, gdyż odwiedzić by wypadało przede wszystkim kufry Norada, Ravaliona, Foxssa i Sitasofy... Wiadomym jest, że do biednych jeszcze nie należą...

Rycerz ze mnie co prawda żaden, gdyż jak wiadomo tego cechuje honor, ludzi zaś profesji mojej jego brak. Jednak i ja język posiadam i chwalić piękne damy, ptaszki śpiewające, słodkie krople rosy, czy chociaż maluczkie hauliki potrafię. Takoż przynajmniej mi się zdaje. Więc, gdy moja kolej przyjdzie, zaś skarby wyniesione zostaną w miejce jedyne mnie znane, i ja przed publiką stanę...

Wyjdę na środek i tako rzekę:

„Nadobne niewiasty, których śmiech wesoły w dniu Waszym rozbrzmiewa niczym trel skowronków. Mężni herosi, którzy pot swój przelewacie byle tylko uśmiech na twarzach Waszych dziewic pozostał....”

I cóż dalej mówić.. cóż dalej??? może bardowi jakiemuś mowę jego ukraść? Free? Shizomi? Tarosatoshi? Cóż mówić dalej??

Wówczas zapewne natchnienie na mnie spłynie...

„Wychodzę i ja tu do Was by sił swych w piórze próbować. Rycerzem nie jestem. Wielu z Was zna mnie.. Może twarzy mej nie rozpozna, ale nogi, które szybko z Waszym złotem pobieżały zapewne... Prawda Alfatroxie?”

W oczy mu wówczas spojrzę, a jak! Za to, że haulikami swymi mnie poszczuł, i za co? Za co zapytacie? Za kilka szafirów, które tylko kurzyły się w jego skrzyniach. I za dwa mieszki, które też mu nie potrzebne były. No i za pancerz.. ale po co mu pancerz? No i pierścień, ale.... no właśnie.. przecież nie był mu potrzebny! A ja uciekać musiałam przed zębiskami jego bestii i potem przed Biurem za samowolkę się tłumaczyć. Ha, spojrzę mu teraz w oczy, niech wie, że wrócę po więcej!

„I ja, prosta złodziejka pragnę piękno Aury chwalić. Spokój jaki dzięki Wam zacni rycerze, magowie, strzelcy, pozwala mi okradać Was bez obaw, że alchemicy na karku mi siądą. Podziękować Wam pragnę za zamki, które nawet dziecko rozbroić potrafi, za naiwność Waszą, gdy tylko kaptur zrzucę i o gościnę poproszę, kiedy deszcz me odzienie zmoczy. Oh.. Spojrzeć Wam w oczy mężczyźni... Gdy zielone tęczówki, okalane zasłonami rzęs, spojrzą na twarz Waszą. Gdy w zawstydzeniu pod nimi się skryją. Gdy drżeć będę, błagając Was o kąt ciepły.. Pamiętasz Sitasofo? Jeden uśmiech... jakżeś po wino grzane poleciał naiwny magu. Przy kominku mnie sadzając w swym ulubionym fotelu... Jedynie Lovelas Twój połapał się o cóż w tej intrydze chodzi.... Wiesz jak mi pięknie z Twoim złotem? Te perły, któreś na Andynopolis w pocie czoła zbierał.. wiesz jak gładkie są w moich palcach?

Dzięki Wam mężczyźni. Za głowy które tracicie dla nas kobiet... Dzięki za ten turniej Piękna Fresque... Miękkie jedwabie Twoje teraz moje ciało będą przyoble.....”

I wtenczas zrozumiem, że język mój zbyt długi... Norad rękę uniesie... A mi... znów uciekać w Tańczący Las przyjdzie.... Dlaczego.. Dlaczego duma ma tak wielka, że słow swych powstrzymać nigdy nie potrafię?

Oddech.. nierówny.. Ucieczka.... Droga.. droga.... nie pomylić kroków.. ujadanie kropel rosy.. zbliża się... Zacisnąć dłoń... Emblemat Norada „Royal Quest Community Manager” Na pewno w niejedno miejsce uda się na niego wejść... Trzeba tylko poczekać, aż sprawa przycichnie...

• Tarosatoshi likes this

#14 YoloSwagDumbKid

YoloSwagDumbKid

Gracz Niedzielny

• Members
  • PipPip
  • 29 Postów:

Napisany 27.02.2014 - 12:52:45

Na jakiej zasadzie ta gonitwa się będzie odbywać? Trochę głupio, żeby ktoś wygrywał tylko dlatego, że kupił wierzchowca z cash shopu z większym % prędkości ruchu.

#15 Fresque

Fresque

Royal Quest GM

• Royal Quest Support
  • 966 Postów:

Napisany 27.02.2014 - 12:58:48

Tak się nazywa ta dyscyplina  - "gonitwa w szrankach"

Rozgrywka będzie polegała na zwykłym pojedynku, tylko na wierzchowcach i jedyną dopuszczalną bronią jest lanca.