Skocz do zawartości

Zdjęcie

Risen 1 i Risen 2 na GOGu a spolszczenie od Cenega Poland

• Please log in to reply
12 replies to this topic

#1 Hemiq

Hemiq

Grinder

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 450 Postów:
  • LocationChojnów

Napisany 25.02.2014 - 12:05:38

Jak od niedawna wiadomo Deep Silver (partner biznesowy Cenega Poland w Polsce i bodajże na Słowacji, w Czechach i w Węgrzech) ma zamiar umieścić obie części Risena na GOG.com (serwisie z gramy DRM-Free).

http://risen.info.pl...wkrotce-gog-com

Czy Cenega Poland planuje stworzyć odrębne instalatory z plikami polonizacyjnymi dla tych gier? Mam obie części na Steam, jednakże chciałbym kupić kopię DRM-Free a jednocześnie ograć je po polsku z Waszą polonizacją.

Dodatkowo Piranha Bytes stworzyła patch, który usuwa potrzebę zamieszczania płytki w napędzie. Czy Cenega zamierza coś z tym fantem zrobić? Pytam, ponieważ ten "DRM-Free patch" żre się z polską wersją gry i przez to niewidoczne są kwestie dialogowe.

Veni, vidi, vici - Gaius Julius Caesar

#2 Marcin

Marcin

Matuzalem

• Król Forum
  • 1649 Postów:

Napisany 25.02.2014 - 13:13:34

Przesłałem Twoje pytanie dalej, bo sam nie znam odpowiedzi. Trzeba będzie pewnie chwilę na tę odpowiedź poczekać.

#3 Hemiq

Hemiq

Grinder

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 450 Postów:
  • LocationChojnów

Napisany 25.02.2014 - 13:42:55

Spokojnie. Za tydzień się przypomnę :P

#4 Marcin

Marcin

Matuzalem

• Król Forum
  • 1649 Postów:

Napisany 06.03.2014 - 14:12:09

To jest tak - Cenega nie współpracuje z GOG-iem. Dlatego też nie mam jak się dowiedzieć, jaka tam będzie wersja językowa. To już trzeba pytać GOG-a bezpośrednio.

Co do patcha - przekazałem informacje dalej, do osoby odpowiedzialnej za ten tytuł w Polsce. Zobaczymy, co się urodzi.

#5 Hemiq

Hemiq

Grinder

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 450 Postów:
  • LocationChojnów

Napisany 06.03.2014 - 14:18:29

To jest tak - Cenega nie współpracuje z GOG-iem. 

I trochę lipa IMO z tego powodu... :(

A czy to jest spowodowane tym, że serwis jest częścią holdingu do którego należy największy rywal Cenegi na krajowym rynku co do wydawania gier na naszym rynku (czytaj: cdp.pl aka CD Projekt) czy Cenega nigdy w planach takiej współpracy nie miała.

P.S. Skoro Cenega nie współpracuje z GOG-iem, to oznacza że PLki do Risenów nie będzie? Chyba że Deep Silver ma prawa do polonizacji to inaczej...

#6 Marcin

Marcin

Matuzalem

• Król Forum
  • 1649 Postów:

Napisany 06.03.2014 - 14:32:25

I trochę lipa IMO z tego powodu... :(

A czy to jest spowodowane tym, że serwis jest częścią holdingu do którego należy największy rywal Cenegi na krajowym rynku co do wydawania gier na naszym rynku (czytaj: cdp.pl aka CD Projekt) czy Cenega nigdy w planach takiej współpracy nie miała.

P.S. Skoro Cenega nie współpracuje z GOG-iem, to oznacza że PLki do Risenów nie będzie? Chyba że Deep Silver ma prawa do polonizacji to inaczej...

GOG to projekt międzynarodowy a Cenega odpowiada za dystrybucję lokalną na terenie Polski. Także oni raczej kontaktują się ze światowymi wydawcami, nie z Cenegą. Czyli to są byty, które funkcjonują obok siebie po prostu.

Post Scriptum to pytanie do GOG-a.

#7 Hemiq

Hemiq

Grinder

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 450 Postów:
  • LocationChojnów

Napisany 04.04.2014 - 15:37:45

Risen wyszedł na GOG.com.

Nie ma rodzimej wersji językowej.

1. Czy Cenega ma zamiar wydać łatkę z rodzimą wersją językową dla wersji DRM-Free / Steam?

2. Czy Cenega ma w planach przystosowanie patcha No-DVD do rodzimej wersji językowej?

#8 Marcin

Marcin

Matuzalem

• Król Forum
  • 1649 Postów:

Napisany 04.04.2014 - 15:49:35

Risen wyszedł na GOG.com.

Nie ma rodzimej wersji językowej.

1. Czy Cenega ma zamiar wydać łatkę z rodzimą wersją językową dla wersji DRM-Free / Steam?

2. Czy Cenega ma w planach przystosowanie patcha No-DVD do rodzimej wersji językowej?

Przesyłam dalej.

#9 Hemiq

Hemiq

Grinder

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 450 Postów:
  • LocationChojnów

Napisany 04.04.2014 - 16:16:23

Przesyłam dalej.

Kiedy się mogę o odpowiedź upomnieć?

#10 Marcin

Marcin

Matuzalem

• Król Forum
  • 1649 Postów:

Napisany 07.04.2014 - 08:45:42

Hemiq, to tak:

Ad. 1

Cenega nie zamierza wydać patcha lokalizacyjnego, Risen w polskiej wersji jest dystrybuowany przez Cenegę. Za wersję na GOG-u Cenega nie odpowiada. U nas w Muve.pl jest za 35 zł z darmową dostawą w kolekcji klasyki zresztą.

Ad. 2

Patch NoDVD – trwają rozmowy z wydawcą na ten temat i raczej wszystko dobrze się skończy.

#11 Hemiq

Hemiq

Grinder

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 450 Postów:
  • LocationChojnów

Napisany 07.04.2014 - 16:05:55

Hemiq, to tak:

Ad. 1

Cenega nie zamierza wydać patcha lokalizacyjnego, Risen w polskiej wersji jest dystrybuowany przez Cenegę. Za wersję na GOG-u Cenega nie odpowiada. U nas w Muve.pl jest za 35 zł z darmową dostawą w kolekcji klasyki zresztą.

Ad. 2

Patch NoDVD – trwają rozmowy z wydawcą na ten temat i raczej wszystko dobrze się skończy.

Ad. 1

Mam już swoją kopię na Steam. Także podziękuję na razie :P

Myślałem, że może się uda. Ale skoro nie to troszkę przykro.

Ad. 2

Brawo :) Jeszcze dodajcie go do wersji na DVD to może zainwestuje za jakiś czas by mieć PL.

#12 Hemiq

Hemiq

Grinder

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 450 Postów:
  • LocationChojnów

Napisany 16.04.2014 - 18:56:15

Szkoda, że nie pochwaliliście się na tutaj na forum tym, iż patch No-DVD do Risen już wyszedł i jest do pobrania na stronie Cenegi.

#13 Marcin

Marcin

Matuzalem

• Król Forum
  • 1649 Postów:

Napisany 17.04.2014 - 10:07:37

Szkoda, że nie pochwaliliście się na tutaj na forum tym, iż patch No-DVD do Risen już wyszedł i jest do pobrania na stronie Cenegi.

Bo nie widziałem. I pamiętaj - to forum muve.pl. Nie Cenegi. Nie śledzę wszystkiego, co się w Cenedze dzieje. Dobrze, że napisałeś!

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych