Skocz do zawartości

Zdjęcie

Poradnik dla asasynów

48 replies to this topic

#1 Nokomiis

Nokomiis

Gracz

• Members
  • PipPipPip
  • 52 Postów:

Napisany 24.02.2014 - 22:53:49

Długi czas czekałam na jakiś poradnik dotyczący Skrytobójcy, jednakże nie mogłam się doczekać, więc postanowiłam napisać własny. Od razu na wstępie pragnę poinformować, że nie jestem ekspertem w tym temacie, zaś opierać się będę na tym do czego sama doszłam. Gram jednak prawie od początku CBT i głównie tą klasą, więc coś tam jednak wiem ^^

Istnieje wiele poradników dotyczących profesji Skrytobójcy, jednak wszystkie w języku rosyjskim. Większość opiera się na stunach (PvP), albo na prędkości ataku (PvE), jednak dla Asasyna, który pragnie sam kreować swój los, tego typu rozwiązanie nie jest dobre. Ustawiając grę czysto pod PvE pomoże to expić, ale na wieżach taki asasyn nie da sobie rady. Ustawiając zaś build pod PvP zdobywanie doświadczenia stanie się katrogą. (zawsze też można u Bastiffa zmienić wszystko, dlatego ten q polecam zostawić na sam koniec) Wracając do tematu, ja wybrałam opcję pół na pół.

STATYSTYKI

Zacznijmy od statystyk. Dla asasyna szczególnie ważne są dwie: siła i wytrzymałość. Na początku postanowiłam iść w standardowe 2:2. Dlaczego? Otóż dlatego, że grając sama, musiałam mieć dostatecznie dużo energii by nie musieć uzupełniać jej braków po zabiciu jednego przeciwnika, i mieć dostateczną ilość życia by przeżyć walkę w zwarciu.

W momencie gdy uzyskacie jakieś 190 pkt energii (lvl ok 26, zależne od pieczęci i innych czynników), zmieniamy taktykę idąc 4:0 w siłę. 100% przepisu Wam nie podam, gdyż to zależy od własnego poczucia. Postać musicie obserwować i balansować na bieżąco. Widzicie, że energii zostaje Wam wiele po jednej akcji, to inwestujecie w siłę. Gdy walczycie do ostatnich kresek paska podnieście trochę wytrzymałość. Asasyn jest uważany za jedną z trudniejszych klas. Właśnie dlatego, że nie ma jasnego przepisu, który musi działać. Walka tą profesja opiera się na zaskoczeniu, wykorzystaniu możliwości jakie daje sytuacja, stąd tak ważny jest balans jaki sami sobie wypracujecie. Gdy uznacie, że radzicie sobie dobrze, a nawet bardzo dobrze możecie podnieść trochę szczęście, co doda Wam dmg do ciosów krytycznych. (niepotrzebne przed 40 lvlem) Zapytacie czemu nie zręczność? Przecież prędkość ataku u postaci takiej jak skrytobójca jest bardzo ważna.

Tak. Jest. Ale. Skrytobójca już sam w sobie ma bardzo dużą prędkość ataku, korzystając ze sztyletów czy katarów, dodatkowo jego umiejętności są instant. A co najważniejsze to on inicjuje walki. Więc prędkość wyprowadzania ciosów nie jest tak istotna. Co więcej. Skrytobójca korzysta z tak wielu skilli, że najczęściej nie ma czasu na autoataki, które opierają się na zręczności.

BROŃ

Wybór broni jest bardzo ważny. Mamy możliwość wybania sztyletów albo katarów. Ja skłaniam się ku tym drugim. Posiadają większy dmg, umożliwiają korzystanie z dwóch bardzo ważnych skilli: Rozpruwacza i Rozszarpujących Szponów . Skillem pod sztylety jest Taniec Ostrzy, kompletnie nieprzydatny, gdyż jako złodzieje staramy się nie wchodzić w walki z większą ilością przeciwników, a jeśli już to robimy, to korzystamy z nieco innych umiejętności.

Kluczową kwestią jest tu też ulepszenie przedmiotu. Katary ulepszamy jako jedną broń sztylety jako dwie (to samo tyczy się kart). Minusem jest to, że łatwiej ulepszyć broń jednoręczną niż obu.

Pierwszą bronią jaką wybieramy jest prosty katar dostępny już u naszego mistrza w Tajnym Biurze. Katar ten jest wyposażony w truciznę, która asasynowi jest niezbędna. Kolejnym jest zgorzel (lvl 28, Mistrz Brzytwa, Tajne Biuro) i krzywy ząb (lvl 32, trzeba zdobyć <Piaskowy łupieżca> albo kupić od graczy). Nie będę opisywać Wam broni do samego końca, gdyż jeszcze do niego nie dotarłam, jednakże jak tylko będę takową broń zmieniać pojawi się edycja tego poradnika

KIEDY KARTA TRUCIZNY?

Najlepiej jak najwcześniej. Jednakże jeśli liczycie się z każdym groszem (jak na złodzieja przystało), myślę, że kartę fajnie byłoby zainwestować dopiero w świder na 43lvl. (Mając 43 spokojnie już te 300k na karte uzbieramy, zaś wcześniej poradzimy sobie bez niej) Opieram się na obecnych cenach, które niestety, albo stety mogą później ulec zmianie

UBIÓR:

Od 20 lvla korzystamy z ciuchów w jakie wyposaża nas Brzytwa, one spokojnie wystarczą nam na początkową fazę rozrgywki. Ubrań nie zminiajcie zbyt często, ale inwestujcie w ich ulepszenie. Dobre ulepszenie i pieczęć są w stanie zastąpić parę pkt. obrony. Kupujcie najlepiej na targu. Przedmioty bywają tańsze, mają sloty, i nierzadko są już poulepszane. Ważnym jest aby ubiór ulepszać do momentu, aż będzie nam dawał + do zdrowia: do 28 lvlu +5 powyżej +6

Ważniejszymi przejściami są:

Moneta Błazna (lvl 27)

Buty Stalowego Wilka (lvl 30)

Rękawice Zimnej Gwiazdy (lvl 30)

Płaszcz Dzielnego Bractwa (lvl 32)

Totem Aszkalotów (lvl 35)

TALENTY

I teraz najważniejsze, jak rozdawać talenty i dlaczego tak? Postaram się opisać każde drzewko, wyjaśniając dlaczego wybrałam akurat ten talent i co on mi daje.

ZŁODZIEJSKIE SZTUCZKI

Mocniejszy ładunek – dmg sabotażu rośnie o 30% (jeden z ważniejszych skilli asasyna. Sabotażu używajcie pod nogami przeciwnika, gdy już jesteście w zwarciu. Stawiacie bombę i od razu detonujecie. WAŻNE! Odczekajcie co najmniej pół sec z detonacją, pojawia się dziwny błąd, który detonuje bombę, gdy dwa razy klikniecie zbyt szybko, i nalicza Wam cd jakbyście jej uzyli mimo że nie dała żadnego dmg). Pilnujcie też by przeciwnik nie znalazł się zbyt daleko od ładunku w trakcie detonacji, gdyż żadna animacja nie da Wam informacji o tym, że spapraliście sprawę, zaś zrozumiecie to dopiero patrząc na cd na Waszym pasku skilli

Sabotażysta – podłożenie bomby nie przerywa trybu ukrycia

Istota cienia – Przebiegłość nie zmniejsza się w trybie ukrycia ( Normalnie przebiegłość spada, gdy nie walczycie. Tryb ukrycia pozwala Wam zachować kostki. Można też wykorzystać np. cios za plecy, który daje kostkę i „nabić” w ten sposób pasek, a dopiero potem zaatakować)

Niespodziewane ciosy – Obrażenia krytyczne zadawane przez złodzieja zostają zwiększone o 5% za każdy negatywny efekt działający na cel (max 50%)

Cichy bieg – brak kary przy prędkości ruchu w trybie ukrycia – z tym punktem talentu wiążą się największe walki pomiędzy szkołami Skrytobójców, gdyż zamiast niego możecie wybrać głębokie mrożenie, co wydłuża czas lodowej bomby o 3 sec, dając nam tym samym 5 sec niemożności poruszania się celu. Dlaczego wybrałam cichy bieg? Bo jak pisałam wcześniej, złodziej atakuje z ukrycia. Opiszę Wam sytuację. Widzicie grupę. Wchodzicie w długą niewidkę, jesteście obok grupy, MUSICIE mieć normalną prędkość biegu, aby być w stanie za nią nadążyć. Na długiej niewidce obserwujecie cel. Gdy nadaży się okazja (Ktoś weźmie na siebie za dużo bestii, ktos odłączy się od pt itp. wchodzicie. Likwidujecie cel i uciekacie na krótkim hide. NIE DA się tego zrobić mając głębokie mrożenie)

TRUCIZNA:

Zatrute ostrza – Dają 15% szans na zatrucie celu (Jeśli posiadacie w broni kartę trucizny, ten talent podwaja szanse na zatrucie celu)

Połykanie trucizny – zdolność odtrucia rośnie o 30% (Niezbędne, gdy jesteście w stanie healnąć całe swoje życie bez potiona na jednym efekcie, których nakładacie multum, zwłaszcza gdy wróg stoi w obłoku trucizny, a cd odtrutki jest niewielki. Jedna z niezbędnych umiejętności przy PvE i ratująca tyłek w PvP. Macie problem, rzucacie obłok i healujecie się na przeciwniku. W PvE biorąc wyższe lvle dobrze zacząć od obłoku, tylko UWAGA kręci się zbyt dużo bestii obok, wystarczy, że zahacza i macie te besite na sobie, a wtedy bez dobrego ogara.. no.. macie problem) Drobnym problemem może być opóźnienie przy używaniu skilla. Kiedy przeciwnik ma mało hp, bywa, że animacja jest zbyt długa i po prostu ginie wcześniej, zanim zdążymy się na nim wyleczyć. Istnieje też ważna możliwość leczenia samego siebie tą umiejętnością.

Zabójcze toksyny – wydłuża czas obłoku o 20% (Patrz pkt wyżej)

Tajne operacje – Ataki z ukrycia zatruwają cel

Okowy cienia – cios z ukrycia zatruwa cel, zwiększenie dystansu zwiększa efekt trucizny. (Czasem wystarczy wyjść z ciosu z ukrycia i powiedzieć nara, a wróg sam się wykończy)

Zabójcze trucizny- jeśli efekt trucizny zostanie jakoś usunięty, cel natychmiast otrzyma 50% obrażeń z nim związanych (patrz pkt połykanie trucizny) przydatne przy szybkiej eliminacji przeciwników.

Cios Wampira – zadaje obrażenia, zatruwa cel, healuje asasyna (czyli 3 w 1)

drzewo_zpsce45a0a4.jpg

JAK WALCZYĆ ZŁODZIEJEM

PvP (opisuję taktykę PRZED 36 lvlem, więc bez rozpruwacza)

Najlepiej wejść z długiej niewidki. Teleport za plecy + Cios z ukrycia + rozpłatanie pancerza + Sabotaż, w tym momencie wróg nie powinien już żyć, ale jak wiadomo teoria rzadko idzie w parze z praktyką, a wróg nie dość, że zyje to jeszcze zaczyna dokazywać, co wtedy? Możliwości jest wiele... Macie mało hp? Chmura pod nogi i heal. Przeciwnik ma wiele efektów na sobie? (trucizna, krwawiące rany?), Cios zabójcy powinien załatwić sprawę. A jeśli macie dużo kostek wystarczy nagłe uderzenie.

Jeśli to przeciwnik Was zaskoczy, a nie macie już hide, polecam zacząć od Rozpłatania + rozszarpujące szpony (Jeśli ma dość silny dmg, rzucamy obłok), potem pchnięcie i krwawy cios.

A jeśli to dystansowiec? Obłok na początku, będzie musiał się ruszyć, macie więc czas, by do niego podejść, jeśli zbyt mało bomba lodowa, a dalej standardowo.

PvE

Tu sprawa jest nieco prostsza. Skupię się na bestiach z wyższym lvlem, więc takich na które nie działają efekty nie będące AoE. Zaczynamy od obłoku, następnie sabotaż, i odtrutka, do czasu do którego nie spadnie nam cd na sabotażu. Niska jest szansa trafienia, więc polecam autoataki. Jak zapewne wiecie, kostki kumulują się także przy unikach, warto więc używać ciosu zabójcy, który nie marnuje naszej energii, ja też często „poprawiam” nagłym uderzeniem, gdyż przy 6 kostkach ma naprawdę fajne obrażenia jak wejdzie. Ten typ expienia polecam jednak na lvl od 28. Wówczas spokojnie możecie brać bestie +7.

Co jednak ważne. Czasem lepiej zabijać bestie mniej poziomowe, niż wyżej. Zabijcie ich więcej,w krótszym czasie, tracąc mniej życia. Sprawdzajcie ile dają doświadczenia. Czasem bestie niższe dają porównywalną ilość co wyższe. Starajcie się obierać przeciwników o małym hp, a np. dużym dmg. (Trucizna + odtrutka).

TRUDNE MOMENTY

Najgorszymi momentami dla asasyna. Czasem zwątpienia (przynajmniej u mnie) jest okres pomiędzy 25-28 lvlem, czas gdy nie mamy jeszce odtrutki, więc musimy skupiać się na małych bestiach i uważać z lurem. Bardzo frustrujące. Gdy marnujecie masę czasu, a obok przelatuje sniper 3 lvle niższy i za pomocą jednego strzału potrafi ubić mobka, z którym walczycie od paru minut. Najlepiej zapamiętajcie jego nick.... odegracie się na wieży za kilka lvli ^^

Drugim takim czasem jest okres pomiędzy 30 – 32, gdy macie bardzo małą wytrzymałość i jeszcze mniejszy dmg. A expienie w Mistgan kończy się u opiekunek. Bez obaw... około 32 zmieniacie ubiór, wraz ze zmiana którego odczujecie sporą róznicę :)

EXPOWISKA

20-24

Na początek polecam każde nisko lvlowe, Elgore, Iris, wszędzie gdzie da się coś ubić

25-30

Trzy Jeziora to podstawa, a tam Pożeracze Mchu. Ich problemem jest jednak to, że wszyscy na nie polują i z reguły po prostu ich nie ma. NIE, nie idźcie na dziki czy wojowników, daja mało expa i zabierają masę czasu. Polecam cofnąć się do pajęczej groty (Illyar). Pająków zawsze jest dużo, szybko się respią, a dodatkowo zrobicie sobie q na kwiatek eltanu.

Drugą fajną opcją jest Illayr

Drzewce, żelazne bzykopszczoły, żołędzie na nich ładnie leci pasek doświadczenia (ale i tam bywa masa ludzi)

Kolejną może być Katalania - Modliszki, Pniaki (28 lvl, nie pamiętam dokładnej nazwy)

Możecie ostrożnie próbować się też u Barona na latającej wyspie z Ireksami

30 – 35

Mistgan i świecące bzykopszczoły, i te pełzaki na 40 lvlu ^^,

Latająca Wyspa – Ireksy, Mrówki

Macdar – Mrówki

Andynopolis – Kraby, Mrówki, Szczury

To chyba te najpopularniejsze, gdzie jest w miarę mało ludzi. Możecie też spróbować na Krokosie, ale Krokory trochę zbyt szybko łapia aggro, by można to było nazwać przyjemnym expieniem

Kolejne lokacje będą się pojawiały wraz ze wzrostem mojego lvla

TIPY:

Jak łatwo i szybko nabic kostki? Fajną metodą jest teleportacja za plecy (generuje kostkę), na hidzie do czasu zapełnienia paska

Jakim cudem cheater trafił mnie ścianą ognia jak byłem na niewidoku??!! To jest jeden minus teleportu za plecy. Słychać go. Wprawny słuchacz WIE, kiedy złodziej na niego czycha.

Obrażenia w czasie nałożone na nas uniemożliwiają korzystanie z hide, gdyż każdy kolejny dmg go przerywa. (Podpalenie, trucizna, krwawienie)

Dobrze jest biegać na gumach do żucia (do zdobycia z ireksów), które pozwolą nam dogonić wigorowatego łowcę.

Zgorzel z kartą trucizny jest do kupienia w Elgore

U Quatcha w Trzech Jeziorach kupicia wyciąg z brudeżerki, niedrogi i dający 100 pkt energi wyciąg :)

Darmową premkę najlepiej wykorzystać na lvlu 25. Wcześniejsze łatwo się wbija, późniejsze też.

Jeśli nie macie premki, dobrze jest korzystać z teleportu do kryjówki w BEZPIECZNYM miejscu Waszego expowiska. Pozwoli Wam szybko zalockować miejsce

Róbcie questa na szmaragd (ochrona warzywniaka w Elrone) pozwala zdobyć za darmo szmaragd i mikstury hp leczące po 4k.

Szafiry są do zdobycia na tellurowej wieży poz 2 (lvl 30-40)

Nie bójcie się korzystać ze skrzydełek bzykopszczoły, nawet tych niebieskich. Pozwolą Wam zwiać w razie gdyby coś poszło nie po Waszej myśli

I ostatnie. Pamiętajcie, aby mieć zawsze odpalone buffy

Mam nadzieję, że poradnik pomoże choć trochę początkującym graczom i nie zrazi ich to tej upiornie w gruncie rzeczy ciężkiej profesji. Doświadczonym zaś, mam nadzieję, że pozwoli wnieść coś do ich buildów bądź sposobów walki. Mam zamiar edytować ten poradnik, gdy tylko odkryję coś nowego. Domyslam się, że mogłam popełnić wiele błędów, albo wielu złodziei może się ze mną nie zgadzać. Ale jest to mój styl gry, którym mi najwygodniej się gra zarówno na wieżach jak i w zwyczajnych lokacjach. Mam nadzieję, że i Wy podzielicie się swoimi doświadczeniami

Dziękuję za to, że dobrnęliście do końca.

Zyczę Wam powodzenia i przede wszystkim wytrwałości. Droga Skrytobójcy niestety nie jest usiana różami. O czym nawet NPC w świecie Aury nie omieszkują nam przypominać na każdym kroku.

Nokomis

• Norad, Shizomi, Tarosatoshi and 2 others like this

#2 bifoor

bifoor

Gracz

• Members
  • PipPipPip
  • 54 Postów:

Napisany 25.02.2014 - 00:03:14

Jednak jak bym już miał coś takiego pisać to mimo wszystko nie robiłbym tego na hura, bardziej się postaraj :D    1sze dwie rzeczy  które przeczytałem z 2 błedami  tj.

1. Karta Trucizny -.-    Jest juz w zgorzelu i nic nie trzeba w te bron wrzuac,   300k ? :D pisales to chyba 2 dni po starcie OB
  2. Zatrute Ostrza(talent)  - zapomniałeś dodać ważnej rzeczy w opisie, Majac karte trucizny w broni  ten talent podwaja szanse na zatrucie

Istota Cienia(talent) - sam sie przekonałem ze useless talent , zarówno do pvp jak i pve lepszy jest ten ktory daje 15 Dodge'a po wyjsciu z niewidki

Tak samo nie rozumiem budowania sina pod pve w trucizny dalej niż w 3 talent ktory daje  20% armor ignore/+20% obłok

wszystkie kolejne talenty sa typowo pod pvp SINGLE TARGET nijak ma sie to do expienia zwlaszcza ze po 32 lvlu bije tylko aoe, i Polecam 32-33 wbic na mrówkach na wyspie logarta, a od 33 grindowac na Krokor'ach w Krokos, najszybciej, najmniejszym kosztem=)

Lepiej te 4 pkt rozdac 20% crit dmg/ 60% szans na reset cd skilla no i magiczna bomba to jak dla mnie podstawa swietne aoe z nieduzym cd

#3 Tarosatoshi

Tarosatoshi

Gracz

• Members
  • PipPipPip
  • 77 Postów:

Napisany 25.02.2014 - 10:35:26

"pisales to chyba 2 dni po starcie OB" - bifoor

"czekałam; nie mogłam; opierać się będę na tym do czego sama doszłam;" - Nokomis

Proponuję, najpierw zapoznać się z poradnikiem, a potem go krytykować, nawet nie potrafisz określić płci mimo iż cały poradnik zawiera miliony zwrotów które to nakreślają.

"300k ? :D pisales to chyba 2 dni po starcie OB" - bifoor

Wczoraj widziałem tę kartę za 500k, ceny wahają się i zależą od aktualnego stanu na rynku, więc wymądrzanie się ponad stan nikomu nie służy ;)
Ceny wachają się aktualnie od 400/500K - 900K

"Tak samo nie rozumiem budowania sina pod pve w trucizny dalej niż w 3 talent ktory daje  20% armor ignore/+20% obłok
wszystkie kolejne talenty sa typowo pod pvp SINGLE TARGET nijak ma sie to do expienia zwlaszcza ze po 32 lvlu bije tylko aoe,"
- bifoor

"Istnieje wiele poradników dotyczących profesji Skrytobójcy, jednak wszystkie w języku rosyjskim. Większość opiera się na stunach (PvP), albo na prędkości ataku (PvE), jednak dla Asasyna, który pragnie sam kreować swój los, tego typu rozwiązanie nie jest dobre. Ustawiając grę czysto pod PvE pomoże to expić, ale na wieżach taki asasyn nie da sobie rady. Ustawiając zaś build pod PvP zdobywanie doświadczenia stanie się katrogą. (zawsze też można u Bastiffa zmienić wszystko, dlatego ten q polecam zostawić na sam koniec) Wracając do tematu, ja wybrałam opcję pół na pół." - Nokomis

Może oślepłem, jednak jest tu podkreślone, że asasyn jest zbudowany pół na pół. Więc znów wydaje mi się Twoja krytyka nad wyrost.

"Polecam 32-33 wbic na mrówkach na wyspie logarta, a od 33 grindowac na Krokor'ach w Krokos, najszybciej, najmniejszym kosztem=)" -bifoor

"To chyba te najpopularniejsze, gdzie jest w miarę mało ludzi. Możecie też spróbować na Krokosie, ale Krokory trochę zbyt szybko łapia aggro, by można to było nazwać przyjemnym expieniem" - Nokomis

Po 1. Jeśli idzie o mrówki to sekta krzyżowców na 3X (nie wiem na którym dostają krzyż) (32 chyba) rozpieprza exp w towarzystwie magów więc mrówczenie dla Asasyna to udręka i już bardziej polecam spoty na modliszkach. Co do Krokorach, kwestia gustu, zgadzam sie z Tobą, można poexpić mało mają życia a i jak się człowiek pospieszy to aggro nie przeszkadza.

"Lepiej te 4 pkt rozdac 20% crit dmg/ 60% szans na reset cd skilla no i magiczna bomba to jak dla mnie podstawa swietne aoe z nieduzym cd" - bifoor

Mam pytanie. Ktoś się postarał i poświęcił bardzo dużo swojego czasu na to aby napisać ten poradnik. Chociaż od samej CBT nie było ŻADNEGO poradnika na temat tej profesji i nikt nawet nie trudził się dać jakiekolwiek wskazówki dla graczy, (wiem bo sam szukałem gdy grałem sinem). Proponuję, jeśli masz opinię i widzę, abyś sam napisał taki poradnik, to naprawdę się graczom przyda. Osobiście uważam, że poradnik ma w sobie wszystko co powinien mieć. Ty, rzucasz po prostu konfrontacyjne opinie które są słuszne lub nie. Nie znam się na tyle na sinach by o tym mówić, wiem jednak, że niesłusznym jest zjechać kogoś za kawał dobrej roboty którą odwalił kiedy Ty nie zrobiłeś nic i w dobrym geście jest zamiast WYŁĄCZNIE wytykać błędy, pomyśleć i dokładnie poczytać.

Żeby nie było, podałeś też cenne informacje:

"zapomniałeś dodać ważnej rzeczy w opisie, Majac karte trucizny w broni  ten talent podwaja szanse na zatrucie" - bifoor -zgadza się, należy o tym wspomnieć w opisie.

"Polecam 32-33 wbic na mrówkach na wyspie logarta, a od 33 grindowac na Krokor'ach w Krokos, najszybciej, najmniejszym kosztem=)" - bifoor - proponuję dodać to do expowisk

"Karta Trucizny -.-    Jest juz w zgorzelu" - bifoor - fakt, w elgore można kupić od kowala za około 23k.

I poważnie, jeśli chcesz być szanowany szanuj innych, ich czas i ich pracę, jeśli nie zrozumiesz tego co tu napisałem i zaczniesz flamować, nie będę Ci odpisywał, napisałem Ci to w dobrej mierze, przemyśl to. Wszystkie dane dorzucone proponuję zaktualizować w poradniku. Polecam też przeczytać fragment w którym jest napisane, że Nokomis napisałA ten poradnik z własnych doświadczeń w taki sposób jak jej się przyjemnie gra i jest onA świadoma tego, ze istnieją inne buildy i taktyki, jednak ta jest dla niej najwygodniejsza i ten poradnik powstał na bazie jej postaci. To dosyć ważne słowa i nie znalazły się tam BEZ POWODU.

Z poważaniem,

Taro

• Nokomiis likes this

#4 Nokomiis

Nokomiis

Gracz

• Members
  • PipPipPip
  • 52 Postów:

Napisany 25.02.2014 - 10:36:42

Drogi Bifoorze. Szkoda więc, że Twój poradnik nie powstał wcześniej. Może nie musiałabym męczyć się ze zgorzelem bez trucizny. To, że czegoś nie wiem, nie znaczy, że nie starałam się pisząc ten poradnik.

Uważam, że nie przeczytałeś go zbyt dokładnie, gdyż wiedziałbyś wówczas, że jestem kobietą. Wiedziałbyś również, że dzielę się SWOIMI doświadczeniami i tym w jaki sposób JA gram. Mi się wygodnie gra w ten sposób i ten sposób przekazuję innym, jeśli uważasz inaczej, opisz to może zamiast się czepiać.

Jak zapewne zauważyłeś (albo i nie), pisząc, że cała reszta trucizny jest pod single target , ja tylko takie wybieram. Nie rzucam się na grupy, ale likwiduję POJEDYNCZE cele. I jak pisałam, w tym wypadku ten build dobrze się sprawdza. Poza tym, o czym też zresztą pisałam, nie jest to build pod PvE, ale zbalansowany. sprawdzający się zarówno w walkach z graczami, jak i z bestiami. Tak jak pisałam to moje odczucia, kto chce może sprawdzić zaś kto nie, nie musi. i Tyle.

Co zaś się tyczy karty trucizny.. Nawet przedwczoraj widziałam taką ofertę. Trzeba tylko łapać okazje :)

Pozdrawiam

Noki

PS edytuję poradnik o ten nieszczęsny zgorzel. Może inni nie będą musieli się męczyć

#5 Anomander

Anomander

Znawca

• Ekspert Royal Quest
  • PipPipPipPipPip
  • 257 Postów:
  • LocationOpole

Napisany 25.02.2014 - 11:00:06

Dobra robota :)

Temat przypinam dla jego lepszej widoczności.

ogvk.jpg

#6 bifoor

bifoor

Gracz

• Members
  • PipPipPip
  • 54 Postów:

Napisany 25.02.2014 - 11:15:57

Bardziej mi chodziło o rozpoczęcie dyskusji aniżeli krytykowanie AUTORKI(my bad:P)  Jeśli po moim poście odebrałaś to jako ''atak'' to z góry, Sorry ^.^   pozdro

@Nokomiis

Ten typ expienia polecam jednak na lvl od 28. Wówczas spokojnie możecie brać bestie +7.

Mogła byś coś więcej o tym napisać?

@

Co do ruskich buildów, to rzeczywiście mógłby ktoś przetłumaczyć  ten kilkudziesięcio stronicowy dokument w PDFie  strasznie mnie ciekawi co tam jest xD

#7 free

free

Uparty Gracz

• Royal Quest Data
  • PipPipPipPip
  • 120 Postów:
  • LocationPoznań

Napisany 25.02.2014 - 11:20:45

O tym mówisz?

Szukasz pomocy w grze? Nie wiesz jak zacząć?

www.royalquest.com.pl

#8 Sitasofa

Sitasofa

Uparty Gracz

• Members
  • PipPipPipPip
  • 192 Postów:
  • LocationElblag

Napisany 25.02.2014 - 11:29:42

Szkoda, że Bakusiowi nie chce się korzystać z forum... ^.^ Mógłby powstać dobry poradnik :D

#9 Tarosatoshi

Tarosatoshi

Gracz

• Members
  • PipPipPip
  • 77 Postów:

Napisany 25.02.2014 - 11:32:08

http://docviewer.yan...70f9e4cd&page=3

Chodzi prawdopodobnie o ten poradnik który miał zostać przetłumaczony.

Pozdrawiam,

Taro

#10 Nokomiis

Nokomiis

Gracz

• Members
  • PipPipPip
  • 52 Postów:

Napisany 25.02.2014 - 11:34:40

Anomander, bardzo dziękuję :)

Bifoor, co do expienia masz to opisane pkt wyżej:

Tu sprawa jest nieco prostsza. Skupię się na bestiach z wyższym lvlem, więc takich na które nie działają efekty nie będące AoE. Zaczynamy od obłoku, następnie sabotaż, i odtrutka, do czasu do którego nie spadnie nam cd na sabotażu. Niska jest szansa trafienia, więc polecam autoataki. Jak zapewne wiecie, kostki kumulują się także przy unikach, warto więc używać ciosu zabójcy, który nie marnuje naszej energii, ja też często „poprawiam” nagłym uderzeniem, gdyż przy 6 kostkach ma naprawdę fajne obrażenia jak wejdzie. Ten typ expienia polecam jednak na lvl od 28. Wówczas spokojnie możecie brać bestie +7.

Ja obecnie na 33 lvlu bawię się na krabach i szczurach w Andynopolis wykorzystując sabotaż, truciznę i odtrutkę.  Obieram cele. Rzucam obłok, on nakłada coraz więcej stacków trucizny. Wrzucam sabotaż (Jeśli masz magiczną bombę tym lepiej, bo ona chyba też jest AoE) Następnie bestie się wytruwają, otrzymując obrażenia od bomb. Healujesz się na tym który ma najmniej życia (Bo prawdopodobnie dzięki talentowi zabójcze trucizny, prawdopodobnie wyeliminujesz go z rozgrywki, a przynajmniej obniżysz znacznie jego wartość hp, zaś resztę załatwi sabotaż/trucizna. Pisałam o tym by na początku iść 2:2  w wytrzymałość. Po to by teraz mieć dostatecznie dużo życia i energii, by móc takie akcje przeprowadzać. Mam nadzieję, że o taką odpowiedź Ci chodziło :)

#11 bifoor

bifoor

Gracz

• Members
  • PipPipPip
  • 54 Postów:

Napisany 25.02.2014 - 12:07:21

No tak to wiem xP ale pytałem o te mooby +7 które wspomnilas w 1szym poscie, kraby i sZczury w andynopolis są +2/3 jeśli masz 33 lvl. O ile kraby są łatwym celem to te szczury dziadowsko mocno biją, kosztem ich odporności ocZywiście. Dzisiaj z rana testowalem kiteowanie moobow za pomoca mmagiCznej bomby z poisonem oraz innymi bombami dość ciekawie to wygląda ale bardzo energochłonne xD czyli kosztowne no i bez gumy do mspd się nie obejdzie. Dam znać co z tego będzie po dłuższym testowaniu hehe

#12 Nokomiis

Nokomiis

Gracz

• Members
  • PipPipPip
  • 52 Postów:

Napisany 25.02.2014 - 12:25:12

Piszę o nich bo dają więcej expa, niż np te 40 (nieszczęsne pełzające coś w Mistgan, nie miałam czasu wejść na RQ żeby je sprawdzić.) One ładnie schodzą na to combo. Do tego rubinowe mrówki  w Wichrowych wzgórzach, na Andynopolis możesz pobawić się ze skorpionem ale max 1. Szczury owszem, biją mocno :), dlatego nie polecam brać więcej niż max 2. Co zaś do energii, właśnie dlatego pisałam o 2:2 na CBT szłam standardowe 3:1, ale nie dość, że zginąć było bardzo łatwo, to jeszcze energia szła jak woda :)

Z niecierpliwością oczekuję Twoich testów, bo przyznam się szczerze, że na kolejnych talentach chciałam iść w Vendettę, ale może warto przyjrzeć się magicznej :D

#13 Flabokotomy

Flabokotomy

Gracz

• Members
  • PipPipPip
  • 69 Postów:
  • LocationTychy

Napisany 25.02.2014 - 15:33:58

Poradnik czytelny może sam z niego skorzystam bo zastanawiam się nad zrobieniem skryto.Dobra robota czekam na późniejsze aktualizacje:)

#14 _Naib_

_Naib_

Gracz

• Members
  • PipPipPip
  • 94 Postów:

Napisany 25.02.2014 - 16:16:25

Dzisiaj z rana testowalem kiteowanie moobow za pomoca mmagiCznej bomby z poisonem oraz innymi bombami dość ciekawie to wygląda ale bardzo energochłonne xD czyli kosztowne no i bez gumy do mspd się nie obejdzie. Dam znać co z tego będzie po dłuższym testowaniu hehe 

Próbowałem różnych zagrań AoE w okolicach 30-35 i niezbyt fajnie szło. Raz, że faktycznie szybko energia ucieka, 2 - duże prawdopodobieństwo "nakrycia się nogami". Chociaż gdybym na mniejszych lvlach więcej zainwestował w kondycję - pewnie dało by radę.

Od 40 z kolei AoE poluje mi się całkiem przyjemnie, mimo że nie mam buildu typowo na AoE (same talenty rozdaję bardziej pod PvP). Szczerze? Nawet nie bawię się w kitowanie mobków - wolę by grzecznie stały w chmurze trucizny. Jadę na combo:

1) Bomba z trucizną (nim się pull zbiegnie).

2) Bomba oślepiająca (zawsze to większa szansa na unik).

3) Leczenie.

4) Bomba zamrażająca.

5) Sabotaż.

6) Po kolei każdym AoE + leczenie gdy tylko cooldown się skończy.

Edit:

Fajnie, że ktoś podjął się zrobienia poradnika. Postaram się do niego odnieść, gdy tylko wrócę z pracy do domu. :)

#15 sil

sil

Świeżak

• Members
  • Pip
  • 4 Postów:

Napisany 06.03.2014 - 18:11:56

Moja prośba: Doszedłem do momentu, w którym mam 7k hp i max Siłę, w co teraz iść wytrzymałość czy szczęście? Aktualnie mam 37 lvl i właśnie zastanawiam się co będzie się bardziej opłacać. Expie zazwyczaj na wieży (PvP) ale zdarza mi się też farmić na wilkołakach itp.

Co sugerujecie?

#16 Flabokotomy

Flabokotomy

Gracz

• Members
  • PipPipPip
  • 69 Postów:
  • LocationTychy

Napisany 06.03.2014 - 18:19:33

Zalecam dać hp do 90 resztę w szczęście 3:1.

#17 sil

sil

Świeżak

• Members
  • Pip
  • 4 Postów:

Napisany 06.03.2014 - 18:29:49

masz na myśli wytrzymałości, żebym miał 90 (łącznie z itemami) czy 90 bez itemów?

#18 Kernacky

Kernacky

Gracz

• Members
  • PipPipPip
  • 78 Postów:

Napisany 06.03.2014 - 19:37:17

Nie jestem jakimś expertem skrytobójcą, ale buildy w RQ, są dość typowe, dlatego sądzę że siła i wytrzymałość, to najważniejsze staty dla skryto. Dlatego koledze silowi (mam nadzieję że dobrze odmieniłem nick) polecam maxowanie wytrzymałości, jeśli już osiągnąłeś max siły.

#19 Ajlovju

Ajlovju

Świeżak

• Members
  • Pip
  • 3 Postów:

Napisany 21.03.2014 - 13:27:02

Super poradnik. Klasa odrazu przypadła mi do gustu czekam na kolejne update'y. Pozdrawiam

#20 Kasuiz

Kasuiz

Gracz

• Members
  • PipPipPip
  • 68 Postów:
  • LocationWarszawa

Napisany 22.03.2014 - 13:38:25

I właśnie na taki poradnik czekałem!!!
Super, teraz wiem jaka wybiorę druga klasę i na czyim poradniku będę się opierał :)
Dziękuję za poradnik i pozdrawiam.

Dodaj odpowiedź

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych